Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Дали секој мобилен донесен од америка ке треба да се декодира за да работи кај нас,пример Н-95.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ке може некој да ми каже страна за симнување FIRMWARE и Апликации за Нокиа 6650 Т-Mobile верзијата.И некој совет за тоа како првите пунења на батеријата да ми бидат.

Однапред благодарам
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ке може некој да ми каже страна за симнување FIRMWARE и Апликации за Нокиа 6650 Т-Mobile верзијата.И некој совет за тоа како првите пунења на батеријата да ми бидат.

Однапред благодарам
зошто би сакал да го брендираш телефонот? сите бараат небрендиран фирмвер, ти брендиран :pos:

еве ти една од подобрите верзии ќе најдеш во темава: http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=1415&highlight=6650

но ако сакаш да ти најдам стрикно за ти-мобајл, пиши која верзија ти е т.е. сега за сега имам само NHL-6, незнам дали има др верзии на оваа нокиа
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Фала...А процес на пунење на батеријата????
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кога ќе ти каже дека е празна батеријата, ја ставаш на полњач, по можност првите 3-4 пати да биде со оригинален полњач и да не се полни на авто полњачи, има разлика од оригинален до неоригинален и тоа многу, во брзината на полнењето т.е. во амперажата, што значително оригинланиот полњач ќе го подобри капацитетот на батеријата и избегнувај цела ноќ во полач. Кога ќе покаже полна батерија, вадиш и празништ т.е. користиш.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
зошто би сакал да го брендираш телефонот? сите бараат небрендиран фирмвер, ти брендиран :pos:

еве ти една од подобрите верзии ќе најдеш во темава: http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=1415&highlight=6650

но ако сакаш да ти најдам стрикно за ти-мобајл, пиши која верзија ти е т.е. сега за сега имам само NHL-6, незнам дали има др верзии на оваа нокиа
Abe...Tmobile napisaf...poso taka se vika telefonot...zboram za 6650 Tmobile verzija...poso drugiot 6650 e sasvim drug telefon.....i bi bilo pozelno za toa da mi pises..za softver i drugi stvari...
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Ja iam nokia 6131 i oga ke staam druga karticka,osven mojata mi bara nekoj kod a ja neam pojma koj e zs ja niso ne sum cepkala....probav so 12345 taka mi rekoa ama neska...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
security code ти бара?

ако така ти бара, однеси го на сервис. Кај мене ти е 300 денари декодирање.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
колку кошта да ми се смени firmware-от на P1 од Arabic Generic 1 во General World 1?
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Едно прашање за Necrophilia, значи телефончето е Siemens A60 нејќе да се упали т.е. кога ќе стиснам на копчето за палење само ќе се упали екранот, ќе се угаси и толку. До што би можело тоа да биде и дали би можел да се оправи и се разбира колку би чинело тоа?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
kolku pari cini dekodiranje na samsung e590!!!:salut:
300 денари, 2-3 минути работа - алфа мобил

колку кошта да ми се смени firmware-от на P1 од Arabic Generic 1 во General World 1?
600 денари, можам да ти дадам и туториал за сам да го средиш, кај мене на форум - ама и сам на ризик ;)

Едно прашање за Necrophilia, значи телефончето е Siemens A60 нејќе да се упали т.е. кога ќе стиснам на копчето за палење само ќе се упали екранот, ќе се угаси и толку. До што би можело тоа да биде и дали би можел да се оправи и се разбира колку би чинело тоа?
ако е софтвер, а во 90% од случаевите е - 300 денари, 20 минути работа, доколку е хардвер исто 300 денари, ама 2 дена работа.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
само накратко инфо, за сите кајганџии...

декодирање ај фоун 3г, финална солуција без уни-симови, сим симови итн... значи исто као претходниот 2г ај фон, кабел и анлок - телефонот се отвара иде преку тест поинт ама воопшто не се ни приметува дека некогаш бил отворен, т.е. подобро и да не ви го спомнев ова со отварањето затоа што и така не се приметува но можеби по други сервиси ќе ви речат дека не ги отвараат директно на кабел, сепак декодирањето е 120 евра, се чека до 3 работни дена.
без разлика дали е 8 или 16гб
повеќе инфо за декодирање на 3г - http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?p=13880#

за 2г ај фоун, цената сеуште е иста за од 1.1.1 до 1.1.4 верзии по 15 евра, за 2.0 40 евра.
даунгрејд од 2.0 во 1.1.4. - затоа што сите знаете кои багови ја има 2.0 верзијата е 50 евра, без разлика дали ај фоунот ви е 4/8/16 или спешл едишн од 32гб ;)

исто така модување на ај фоун, т.е. 30% фирмвер од 2.0, 50 од 1.1.4 и 20% од 3г 2.0 - цената е 4000 денари.

п.с. за нарачување на ај фоуни - по телефон ќе ви речам - само дека немам повеќе, дојдете во мобилара и ќе се договориме ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom