Простување

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
prostuvam, sekoj covek namerno ili nenamerno ke zgresi na nekogo, covecki e da se prosti
 
Член од
28 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Toa e problemot kaj mene. Mnogu lesno prostuvam. Ali samo ako e iskreno "izvini". Mozam da poznaam dali nekoj laze.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
незнам зависи за што да се прости зависи од големината на гревот :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Простувам почесто на луѓе кои ненамерно згрешиле, на тие намерно....зависи до која мера ја утнале.
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
za sekoja greska postoi proska.
Covecki e da se gresi , ama i da se prostuva.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
prostuvanje ..... znam da prostam i znam da pobaram proska koga ke zgresam ...... luge sme gresime.covecki e da se prosti, necovecki e da se povtori greskata
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Простувам, али незнам дали би се важело ако не заборавам:)
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Простувам, ама не заборавам. Не заборавам, за да знам во иднина, ако евентуално се повтори, како да реагирам - дали да се заштитам или да му / и’ / им помогнам
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Зависи од причината, ако некогаш имам „дебела” причина, не верувам дека ќе му простам на некој, а оние „поситните” ги заборавам за 2-3 месеца.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Зависи за шо треба да се просте..Зависи причината..Инче ного јасно оти е човечки да се греше, нема некој шо не е згрешил у живото..Би простила ако знам оти тава повеќе нема да се повторе т.е. оти нема да сум изиграана на еден начин...Ќе простам, ама не забравам!!Посебно не начино на кој сум се осеќала!!!Тие работи не се бришат од срцето...
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
sekogas prostuvam.. :angel1:


samo imam problem posle toa..
moram da vratam :toe:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
prostuvam na tie sto mislam deka go zasluzile toa, i na tie koi ne ja preminale granicata na prostuvanje, bidejki ne mozes cel zivot da prostuvas na eden ist 4ovek za edna ista greska ako toj ne se obide da se popravi... inaku gledam da prostam zosto i jas gresam a ako jas ne prostam i mene nema da mi bide prosteno...
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Па простувањето е во зависносост од колку ме повредило делото на некој,можеби на крајот ќе му речам дека сум му простила ама никогаш нема да го заборавам, а и ни личноста нема да ме заборави мене доколку многу ме повредила, глобално гледано, знам да простам и за поголеми грешки зошто сите ги правиме и некои од нив се ненамерни ама никогаш ништо не заборавам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кога ќе простиш тоа треба да е од срце,искрено и никогаш повеќе да не се навратиш на тоа.Ќе научиш во иднина дека слепо не се верува на никого и се треба да се зема со резерва со цел да се заштитиш себе си од болка.Кога ќе му простиш некому,повторно треба да му веруваш.
Зошто ништо од ова неможам да го направам?
Сакам,но неможам да ја вратам довербата,неможам да заборавам,останува само стравот дека повторно ќе ми го направат истото:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom