Фан клуб: Работнички

Член од
17 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
Kako decko koj zivee u Gorce mozam da vi kazam deka Lavovi navivaat za KK Rabotnicki toa e fakt i nekoja tradicija koe sekoe dete od Gorce si go znae i koga bi biral strana ke ja odbere crvenata,jas ne znam sto e tolku ne jasno.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Дечко најтргичното е тоа што за сума на пари, Лавови Ѓорче ке навиваат со спб на дербито !!! каква иронија е клипов !!!
а која цена инаце ако не е тајна и кој тоа плака..??!! клубот работницки или некој индивидуално му текнало да дава пари...??!! цекам одговор или во спротивно ке бидес како и повекето тука кои сират гомнарии и небулози...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Алооо не ги мешајте тука Лавови,јес да си направија доста киксови во минатото,ама на ова дерби нема да одат,никогаш не ни биле,сигурен сум 100%,пишав и страна поназад мислам,дека тоа се дечки од Ѓорче кој уште од порано одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови.

Мислам и јавна тајна е дека многу од Лавови и ЦПБ се познаваат доста добро меѓу себе и се дружат многу во приватниот живот,но тоа не му дава на никој право да каже дека навивачката група Лавови Ѓорче,која на клипот една страна поназад од полуфиналето на Купот пее О Господе верувај ми ќе оди како “поддршка“ на ЦПБ,мислам не ваља тука...
Тие што ќе одат,пак кажувам,се дечки од Ѓорче кој уште од порано си одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови,а се знаат со доста членови од Лавови.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Hold on little girl show me what he's done to you.............па тогаш ЗАШТО од почеток ВЛЕГУВАШ во дискусија??????
КОЈ ТЕБЕ ЌЕ ТЕ БАНИРА ЗА ПРЕТХОДНИТЕ ПОСТОВИ..........ако не можеш толку да прифатиш реалност,одбегнувај вакви теми и немој да бидеш дел од таа дискусија???

одвај чекаш некој ваков пост,за да банираш

се извинува за моите претходни постови кои само индиректно беа поврзани со навивачите на Работнички,но преку тасета ми е од ДЕЛИТЕЛИ НА БАНОВИ,САМО ВО СЛУЧАЕВИ КОГА НИВ ИМ ОДГОВАРА...........ако даваш банови давај на СИТЕ кои се офтопик..........како мене,некои од Комити,Чкембари и НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ТВОЈАТА ГРУПА.......не само да ми изиграваш некој си ПРИСТРАСЕН СУДИЈА:uvo:
Ало дрога, искулирај малце ... искочи надвор,прошетај и после врати се па препрочитај што сум пишал, може и ќе сфатиш.
Што има да расправаат тука на темава за Работнички навијачи на Вардар и Пелистер, па уште во фудбал? Ти ѕвони у главата зашто го напишав тоа?
И каде ја тоа сум се повлекол од дискусијата? Кој ме замолче за муабетот за историјата наша и историјата на комити? Ти зборам за твоите нерасчистени сметки со Чкембари што ги решаваш на погрешно место ... Тоа што требаше да го решиме со Патриот МКД го напраивме на ПП, а ти пошто си никој и ништо во твојата група и зборот ти се множи со 0 можеш само да претпоставиш што бил крајот на муабетот.

--- надополнето ---

Алооо не ги мешајте тука Лавови,јес да си направија доста киксови во минатото,ама на ова дерби нема да одат,никогаш не ни биле,сигурен сум 100%,пишав и страна поназад мислам,дека тоа се дечки од Ѓорче кој уште од порано одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови.

Мислам и јавна тајна е дека многу од Лавови и ЦПБ се познаваат доста добро меѓу себе и се дружат многу во приватниот живот,но тоа не му дава на никој право да каже дека навивачката група Лавови Ѓорче,која на клипот една страна поназад од полуфиналето на Купот пее О Господе верувај ми ќе оди како “поддршка“ на ЦПБ,мислам не ваља тука...
Тие што ќе одат,пак кажувам,се дечки од Ѓорче кој уште од порано си одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови,а се знаат со доста членови од Лавови.
Тоа што е обележано со црвено заменете го со Дивизија Ханриево и е мање-више вистината.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
Hold on little girl show me what he's done to you.............па тогаш ЗАШТО од почеток ВЛЕГУВАШ во дискусија??????
КОЈ ТЕБЕ ЌЕ ТЕ БАНИРА ЗА ПРЕТХОДНИТЕ ПОСТОВИ..........ако не можеш толку да прифатиш реалност,одбегнувај вакви теми и немој да бидеш дел од таа дискусија???

одвај чекаш некој ваков пост,за да банираш

се извинува за моите претходни постови кои само индиректно беа поврзани со навивачите на Работнички,но преку тасета ми е од ДЕЛИТЕЛИ НА БАНОВИ,САМО ВО СЛУЧАЕВИ КОГА НИВ ИМ ОДГОВАРА...........ако даваш банови давај на СИТЕ кои се офтопик..........како мене,некои од Комити,Чкембари и НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ТВОЈАТА ГРУПА.......не само да ми изиграваш некој си ПРИСТРАСЕН СУДИЈА:uvo:
Смири ги страстите, не пишувај повеќе во врска со тоа, воопшто во темава нека не се дискутира повеќе од страна на членови на Комити. Тоа што треба да се среди, ќе се среди во живо, нема потреба да се објаснуваме по форуми каде што имаат пристап секакви типови. Запознаени сме со ситуацијата, но понатамошниот развој на случувањето сигурно нема да продолжи овде (каде што и провинцијалци почнаа да се ситат) туку таму каде што треба :). Поздрав.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Алооо не ги мешајте тука Лавови,јес да си направија доста киксови во минатото,ама на ова дерби нема да одат,никогаш не ни биле,сигурен сум 100%,пишав и страна поназад мислам,дека тоа се дечки од Ѓорче кој уште од порано одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови.

Мислам и јавна тајна е дека многу од Лавови и ЦПБ се познаваат доста добро меѓу себе и се дружат многу во приватниот живот,но тоа не му дава на никој право да каже дека навивачката група Лавови Ѓорче,која на клипот една страна поназад од полуфиналето на Купот пее О Господе верувај ми ќе оди како “поддршка“ на ЦПБ,мислам не ваља тука...
Тие што ќе одат,пак кажувам,се дечки од Ѓорче кој уште од порано си одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови,а се знаат со доста членови од Лавови.
И идат на ѓорче петров.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
epa neznam zasto togas so salovi lavovi doagjaat :toe:
Како што пишав погоре,не се дел од Лавови,а се знаат со доста луѓе од Лавови,па сега ти удри од каде им се шаловите-од меѓусебното познатство сигурно ;)
Во тоа време организација во Лавови имаше 00000,0001%,сега има организација и доста работи се сменети.
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
Како што пишав погоре,не се дел од Лавови,а се знаат со доста луѓе од Лавови,па сега ти удри од каде им се шаловите-од меѓусебното познатство сигурно ;)
Во тоа време организација во Лавови имаше 00000,0001%,сега има организација и доста работи се сменети.
ok togas samo ti kazav kako doagjaat... nema vrska batali ne e tolku bitno toa :D
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
Абе и шверцери викнете не ни претставува проблем да ве торпедираме заедно!!!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Ало дрога, искулирај малце ... искочи надвор,прошетај и после врати се па препрочитај што сум пишал, може и ќе сфатиш.
Што има да расправаат тука на темава за Работнички навијачи на Вардар и Пелистер, па уште во фудбал? Ти ѕвони у главата зашто го напишав тоа?
И каде ја тоа сум се повлекол од дискусијата? Кој ме замолче за муабетот за историјата наша и историјата на комити? Ти зборам за твоите нерасчистени сметки со Чкембари што ги решаваш на погрешно место ... Тоа што требаше да го решиме со Патриот МКД го напраивме на ПП, а ти пошто си никој и ништо во твојата група и зборот ти се множи со 0 можеш само да претпоставиш што бил крајот на муабетот.
.
.
па бидејќи вие сте водечките луѓе во моменталната тифо сцена биди фин и објасни ми убаво.....јбг стари рани,лути рани
наравно никој не може да те замолчи,кога никој него бара тоа од тебе,туку БИДИ РЕАЛЕН и дискутирај јавно,а за на ПП лично со тебе(и со твоите луѓе) малку тешко дека можам да се разберам,едноставно тврдоглав и си и се срамиш за некои работи,
не се занимава со множење,моја занимација е ДЕЛЕЊЕТО вистина


п.с. колку за инфо,ниту сум имал НИТУ ќе имам нерасчистени сметки со Чкембари,за разлика од некој кој се пали на Битола село,провинцијалци,Да даде господ,двојазично Скопје.......едноставно не сум од тој тип на "ултрас"
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
секоја НАВИВАЧКА ГРУПА во Македонија...така не знам зашто ова ти изгледа чудно!!!
барем да постираш која сезона се вадени тие пароли од CPB и UF

Сигурно уф со толкаво реноме ке украде од сбп... јасно е како ден само се правите будали !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom