Фан клуб: Работнички

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.123
Поени од реакции
7.784
^ Што има ти да кажуваш тука кој каде да навива, уживај си таму и гледајте да заличите на група, а да не чекате само дерби со Вардар. Него кажи ти гулапче бевте ли во неделата на гостување во Тетово ? Колку што знам, Шкендија - Пелистер играа во неделата, па ајде да видими слики, видео материјал, можеби и кореографија и пароли ? Или не сте вие шминкери за да правите такви работи ?

Иначе за навивањето во Скопје знаеме многу добро зошто го кажуваш тоа, гледаш сеири на нашите расправии тука (ние сме криви што тоа го правиме овде вака да за се ситат тие како тебе) повеќе ви одговара да има повеќе разделени групи од Скопје, да бидеме сите разделени и раскарани за полесно да ни парирате:wink: само гадно си се зезнал, знаеш дека вас ве ебеме секогаш и секаде :).

Гледај таму средете си ги работите со клубот, Ванчо ве ебе како сака, а ти се замараш во Скопје кој за кого да навива.

Ги прочитав сите уназад и не сакав да се мешам не дека не бефме прозвани ама ај реков ова екако и секој дел од скопската трулитава и не сакам со офф топици да замарам но тебе морам да ти реплицирам:smir:

Погоре викаш дека е доста и да се прекине за да с ерешаваат работетие на друго место(на трибина )а тука скокаш како прле на постот од томасот
Зошто бе што има да кажува оти да не кажува да не е форумот на таткоите курле еден ?! па секој што сака ќе кажува ако не вреќа никој или болат некој виситни па сега подобро да се ќути и да не се спомнуваат да не ни се смејат другите па ако не се пише на форумите демек не знаат другите групи што и како се случува или случувало
Кој да заличи бе на група ние или вие ?!да бефте и ви ена секоја утакица по 300 или повеќе души и да навивате и правтте се што треба не ќе ми беше криво ама и вие златен само со нас се берите со помош на другите групи во градоот оти тогаш работи коплексот и само со шкендија бефет нешто повеќе од просекот инаку отпени сте и вие и ние за тоа не јади буреци тука како да сме од марс паднаити сите
Викаш тетово ете не бевме сега јас што треб ада ти речам оти не бефте новаци ?или пак оти не бефте на ракомет или пак нешто друго дај не се бламирај тука сите се знамее што лајна сме и сите имаме грешки но проблемот е кој намерни а кој не намрени(без финасии)

Сеир можи си маваме ние за вашите глупости ама подобор е да сте и вие стабилни и ние колку толку ќе се крени нивото а ако и вие сте отепани или пак ние отепани ништио не бива ова з афудбал зборам па ќе има по 5000 гледачи во тетово или на други места и не ни одговара да сте разделени и ние сакаме да сте сложни ама тоа е за пусти пари се се прави до душа и тие партиите заебаја работа многу ама тоа
Каде тоа сте ебеле некој бе ?кога тоа ?да не во кумнаово на ракомет или во кавадаци на ракомет ?или пак на стадион кај вас на иста трибина немој ќе те молам ?! не биди смешен

Најсмешното ние да си го гледаме клубот ејјјјјјјјјј бе кој ни вели магарето на зајакот колкави уши имаш
па кај вас да не е поарна ситуацијата со спасителот брацо вечитиот прецедател ваш на тој што крстови му клававте па сега како воскреснат исус го гледате вистина дека сте нај спшецивични само кај вас се можни некој работи со жолто зелени бои и фудбал со џандари верувај тоа го нем аникаде во светот едни и едниствени сте
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
^ Што има ти да кажуваш тука кој каде да навива, уживај си таму и гледајте да заличите на група, а да не чекате само дерби со Вардар. Него кажи ти гулапче бевте ли во неделата на гостување во Тетово ? Колку што знам, Шкендија - Пелистер играа во неделата, па ајде да видими слики, видео материјал, можеби и кореографија и пароли ? Или не сте вие шминкери за да правите такви работи ?

Иначе за навивањето во Скопје знаеме многу добро зошто го кажуваш тоа, гледаш сеири на нашите расправии тука (ние сме криви што тоа го правиме овде вака да за се ситат тие како тебе) повеќе ви одговара да има повеќе разделени групи од Скопје, да бидеме сите разделени и раскарани за полесно да ни парирате:wink: само гадно си се зезнал, знаеш дека вас ве ебеме секогаш и секаде :).

Гледај таму средете си ги работите со клубот, Ванчо ве ебе како сака, а ти се замараш во Скопје кој за кого да навива.
Хаха,сум се сител...дај не се преценувај....:pos2:
Искрено ми е гајле и за вас,и за другите групи од Скопје...
Јас сум да има спорт,а со тоа и навивање...
Шо сакате правете....
Ако си заборавил ова е ФОРУМ,отворен за сите,не е форум на Комити....и имам право да дадам мислење...
Или пак немам???
Офф топик е муабетов ДА,но натаму одведе дискусијата...
И најмногу реплицирав затоа шо некој кажа дека навивањето во сала не вреди,а и на patriot кој ги меша Чкембари во вашите работи околку тоа кој од каде произлегол .....:nesvest:

А кога веќе спамираме,да не останам и јас покусо..Ај кажи со кого се берите вие најмногу???
Со Работнички да не е случајно,или со Скопје,или со Тетекс??:smir:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
@goran16taa па пред вас сме буквално во секој поглед, почнувајќи од навивање, бројка, гостувања, транспаренти, маркетинг, организација на групата, кореографии, пароли, инциденти, фонд на песни и се останато !
Ти наместо да одиш да се погрижиш да заличите на група, да појачате бројка, пошто како што поминува времето се повќе и повеќе наликувате на вашите топли браќа Лозари :).

Го јадевте у Хрватска лани у Водице, у Охрид секое лето има инциденти со нашите скинери и панкери (од подгрупата ТВРДОКОРНИ) со вашите скинери... прашај си ги твојте кој како си поминува, и распрашај се кај водството на твојата група лани кога требаше да има договорен фајт, но за жал на местото каде што требаше тоа да се случи од кај вас се појави само еден човек, кога дојде и рече дечки јас не дојдов да се тепаме, дојдов да разговараме да пиеме по едно пиво :pos: Али рака на срце сепак само тој имал храброст да дојде, за разлика од другите „хулигани“ битолски, што излега веќе станаа само НЕТ ХУЛИГАНИ.

Иначе сте дошле на иста трибина да, само не кажуваш дека имаше ЕБР и џандари повеќе од вас колку што дојдовте ! Забораваш дека доаѓањето на иста трибина беше по давање изјави на водството на Комити во полиција, дека ќе ви се гарантира безбедност, инаку немаше да ви дозволено ни од полицијата ни од ФФМ ! Сето тоа беше од наша страна исистирано во МВР за да ве пуштат да дојдете на иста трибина, за доброто на дербито, и за подобра атмосвера !

Само последниот пат, на вечерната утакмица, пак не помина баш како што треба, прашај го другар ти tomas_bt (Јоше) се спаси за влакно :).

@tomas_bt, па точно е дека до 1990 и дел од Чкембари имаат доѓано на запад, се до тепачката со Скопските тогашни панкери, оттогаш започна ривалството. Знаете и сами дека е таква !
Значи не се мисли во буквлкна смисла дека Чкембари излегле од запад, туку дека до 1990 година активно ваши членови имало присутни на трибина со Комити... се додека не беа тие брутално претепани од панкерите тогашни на запад... и со тоа настана ривалството. Распрашај се подобро кај некои постари членови од твојата група :wink:.

Иначе нромално дека дерби е Вардар - Пелистер и дека и ние најмногу се собираме со вас, затоа што така е секаде во сите земји, и Делије и Гробари се најмногу кога играат меѓусебно.
Само се гледаат и другите натпревари во текот на сезоната, така да кога ќе размислиш подлабоко пред вас сме и во бројка, и во други работи што сега за сега џабе да не набројувам да не ве брукам повеќе.

И за крај, прашање до двајцата, пошто се правите многу јаки патриоти, „јаки хулигани“ со голема муда итн одговорете на прашањево :

Кога Чкембари гостувале последен пат во Тетово ?

И дали воопшто Чкембари имаат гостувано во Тетово по 2001 година ?

:wink:

Поздрав
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
92
Поени од реакции
17
Nemav namera da pisam na tema rabotnicki za ova ama moram, nemam posmesno nesto slusnato koga se falite deka sme go jale vo vodice kako go jadovme so kamenja so frlavte??? A nokautiran montenegro taka mislam go vikaaa, vashite topli braka vojvodi so izbegaja 1 avtobus na 1 i to od pusti strav ostavija 4-5 deca ama ne bea gibnati. Radovis na kup utakmica rakomet sam nas clen vi se pusti na cela tribina transperent da vi kradi ejjj SAM go zede policijata i pak go vrati kaj nas na tribina. Negde procitav deka vo Veles mislam deka tamu ste bile nenajaveni 40-50 dusi, pa dobro se falite deka imate ''casual'' ekipa po povelte BT na rakomet taka ama mozno e da se vratite 20. Samo edno najpojke mi e krivo, godina tocno ne znam vo skopje se igrase utakmica (izgubivme 3-2) 3 avtobusi mnogu jaka ekipa pominavme pokraj severna tribina na vlezot imase Loyal Fans bea provocirani od nasa strana ni zbor opasot v gaz si se vratija na tribina, pa sakavme na tribina da vlezime ama po dogovor na postarite clenoj ne se vleze. Korteo od 900 luge UEFA kup znaevte deka ke idime, Sitel TV znaevte deka ke sme vo emisija. Prasaj te si go vodzata vash Zuti kako si ima vrveno Ohrid od bitolskite skineri navremeto. A ova so go citam e SMESNO za tifo scenata U SK.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
^ Абе копач еден, па у Водице се криевте у автобуси, некои од страв и под седишта легнаа у автобусот :pos:... а за фрлање камења имаше и од двете страни, само се знае кој избегаа, и доказ за тоа е дека од ваша страна имаше повредени. Иначе „Mонтенегро“ бил нокаутиран :) ? Кажи прво ти дали беше таму, или си слушал само што ти кажувале. Ако сакаш да знаеш Mонтенегро го нокаутираше вашиот пит бул, со глава од тротоар беше фрлен како куче пред да се влегува во автобусите и да се тргне за Задар.
Исто така прашај си кај твојте, кога од еден нашите (екс воџа на Комити) познат е многу добро и пошироко, го повика Пит було :) сам на сам за тепачка а он со зборовите „не бе брат, не, тука сме дојдени за Македонија, несакам да се тепам“.
Изгледа не си запознаен со некој работи.

Во Радовиш, да точно еден дечко појде да зима транспарент, но не успеа, транспаретнот беше одбранет од нас, а не од полиција, бидејќи полицијата тргна по него да го апси, а не да го брани транспарентот. Незнам што толку има тука нешто сериозно, и ова да се смета како ваш тримф ? Неуспешен обид за зимање транспарент (читај НЕУСПЕШЕН обид), ако тоа за вас е победа над Комити тогаш ок :wink:.

За гостувањето во сала во Битола на ракомет, цела Македонија знае дека има забрана од полицијата, ако беше тоа дека немаме муда ние да гостуваме немаше без број пати да испраќаме барање до МВР за одобрување на гостување ! Лани кога во исти ден се играа и фудбал и ракомет Пелистер - Вардар, по завршувањето на утакмицата во фудбал, веднаш започнуваше ракометот во сала, па требаше од стадион право да одиме во салата во Битола, по преговори и натегања со полицијата едвај некако добивме дозвола, но немаше дозвола од управата на Пелистер која ја сочинуваат Чкембари (читај ваши членови) со образложение дека не сакаат ние да присуствуваме дека ќе била направена штета во салата и не сте имале пари да плаќате казни. Значи испаѓа дека вие сте испичкале од нашето гостување кај вас во сала, а не ние !!!

Тогаш за муабетот кога сте поминале до наша трибина, да точно е дека поминавте, само не е точно дека од ваша страна имало провокации и повикувцање на пресметка а Лојал Фанс се исплашиле на домашен терен :vozbud:... тешко дека некој ќе ти поверува во тоа, тие што знаат каква екипа беа Лојал Фанс, знаат дека тешко би изреагирале така (да се плашат од вас) на свој терен. А ти ако тоа толку го сметаш за подвик и успех, тогаш што да се каже на тоа што ние секое гостување кај вас доаѓаме по 7 автобуси, на ваш терен, ве пцуеме правиме што сакаме, вадиме кореографии, пароли, и си одиме без никаков инцидент, ако сте толку јаки зошто не нападнете ? Па само во последниве две години, сме ви доаѓале по 300 - 400 луѓе и немало никаков контакт на ваш терен.
Да не спомнувам за средбите во Охрид секое лето, кога ваши членови се обраќаат со зборовите „ ајде бе немора да се тепаме, подобро ќе седнеме ќе пиеме заедно у кафаана“ :wink:.

Младо момче, многу работи незнаеш. Поздрав.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Nemav namera da pisam na tema rabotnicki za ova ama moram, nemam posmesno nesto slusnato koga se falite deka sme go jale vo vodice kako go jadovme so kamenja so frlavte??? A nokautiran montenegro taka mislam go vikaaa, vashite topli braka vojvodi so izbegaja 1 avtobus na 1 i to od pusti strav ostavija 4-5 deca ama ne bea gibnati. Radovis na kup utakmica rakomet sam nas clen vi se pusti na cela tribina transperent da vi kradi ejjj SAM go zede policijata i pak go vrati kaj nas na tribina. Negde procitav deka vo Veles mislam deka tamu ste bile nenajaveni 40-50 dusi, pa dobro se falite deka imate ''casual'' ekipa po povelte BT na rakomet taka ama mozno e da se vratite 20. Samo edno najpojke mi e krivo, godina tocno ne znam vo skopje se igrase utakmica (izgubivme 3-2) 3 avtobusi mnogu jaka ekipa pominavme pokraj severna tribina na vlezot imase Loyal Fans bea provocirani od nasa strana ni zbor opasot v gaz si se vratija na tribina, pa sakavme na tribina da vlezime ama po dogovor na postarite clenoj ne se vleze. Korteo od 900 luge UEFA kup znaevte deka ke idime, Sitel TV znaevte deka ke sme vo emisija. Prasaj te si go vodzata vash Zuti kako si ima vrveno Ohrid od bitolskite skineri navremeto. A ova so go citam e SMESNO za tifo scenata U SK.
Добар си со паметот? :):pos2:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
92
Поени од реакции
17
Ne mozis da negiras nesto ko jas bev ti ne bese i vidov se so moi oci kako kjutea kako si se pribraa pa posle kako se silea preku tribina, i vie ste idele bt to da vo pravo si ama nikogas ne ste pominale tolku blisku. Ne mi si konkreten ZOSTO NE DOJDITE NE NAJAVENI ??? na rakomet. A ti vojvodce kazi mi ne vi bese grev da gi ostajte decata na benziska i da begate ama to ti e pusti strav ili i za to sum vo krivo? Vi ste najpickarskata navivacka zosto pickarski e da mavas preku coek so sipka treba da imas srce da dojdis eden na eden, ili i za ova nemam pamet?
 

unknow

master
Член од
8 февруари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
5
PUNK`S NOT DEAD :vozbud::music3::music3::music3::music3:


ups... da ne ja utnav temata ???? :S :raz::eek:ftopic:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сите наредни постови кои ќе имаат врска со комити,чкембари и нивното ривалство ќе бидат избришани а членовите банирани.
Имате приватни пораки и 4,5 други теми каде што можете да разглабате до кога сакате, овде не.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Сите наредни постови кои ќе имаат врска со комити,чкембари и нивното ривалство ќе бидат избришани а членовите банирани.
Имате приватни пораки и 4,5 други теми каде што можете да разглабате до кога сакате, овде не.
Hold on little girl show me what he's done to you.............па тогаш ЗАШТО од почеток ВЛЕГУВАШ во дискусија??????
КОЈ ТЕБЕ ЌЕ ТЕ БАНИРА ЗА ПРЕТХОДНИТЕ ПОСТОВИ..........ако не можеш толку да прифатиш реалност,одбегнувај вакви теми и немој да бидеш дел од таа дискусија???

одвај чекаш некој ваков пост,за да банираш

се извинува за моите претходни постови кои само индиректно беа поврзани со навивачите на Работнички,но преку тасета ми е од ДЕЛИТЕЛИ НА БАНОВИ,САМО ВО СЛУЧАЕВИ КОГА НИВ ИМ ОДГОВАРА...........ако даваш банови давај на СИТЕ кои се офтопик..........како мене,некои од Комити,Чкембари и НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ТВОЈАТА ГРУПА.......не само да ми изиграваш некој си ПРИСТРАСЕН СУДИЈА:uvo:
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Со други зборови паѓаат во вода обвинувањата дека Лавови навивале со ЦПБ и биле нивна "прва" екипа

Дечко најтргичното е тоа што за сума на пари, Лавови Ѓорче ке навиваат со спб на дербито !!! каква иронија е клипов !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom