Фан клуб: Работнички

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
pameten decko si,zasto vakvi muabeti terash?
sosema mi e jasno sto se dobiva so igranjeto vo taa sala,za obicnite gledaci i cela javnost,megjutoa mojot muabet bese TOCNO nasocen kon dvete navivacki grupi(citaj ubavo sto sum pisal pogore,ne go vadi muabetot od kontekst)
za brojot na cpb kako"domakjini" i fa kako"gosti" ke zborime posle mecot?isto ke zborime i za navivanjeto ok?
vikas kaj cpb se vratile nekoi stari likovi! a kaj bile pa da se vratat...bile negde,ili tuka se vo gradov celo vreme?najmnogu sto mrazam e koga ke cujam deka NEKOJ SE VRATIL!pa ako mu bil vazen klubot i grupata toj ili tie nikogas nemalo da si odat,pa sega demek se vratile.jas znam deka samo "vrakjanje na otpisanite" imase serija,a za drugi koi se vratile neznam.u stvari znam...i orce se vrati u mzt,izgleda zaborail nesto!
i za kraj zemi so matematikata poraboti malce,oti ako cpb i fa dobijat po 2000 karti,od kaj ke dojdat uste 3-4000 drugi gledaci,pa ne e salava bgd arena!
ps. drago mi e sto go poslusa mojot"sovet",i sepak prodolzi da pisuvas na forumov,koga veke toa ne go pravat tie na kogo im e namenet ovoj fan club.
pps. samo uste ova! ZASTO NA CPB OVOJ MEC IM E SEGA ILI NIKAD? posle ova nema da se igra kosarka,ili ke zabranat navivanje?objasni mi sto si sakal da kazes so ova.fala!

алоо уклуци го малце мозокот и на сите ке ни помогнес а највеке мене..најискрено....писав дека оцекувам од цпб и фа да бидат се на се 1400/1500 знаци има усте 4000 и висе места празни во сала......се сто ке остане карта висок а е дадено кај цпб и фа мозе да се врати во управа за да се продаде на обицен народ....ако веке има толку заинтересираност зосто да не се направи тоа и вооедно ке му се помогне многу на клубот....и не извртувај мои тези како сто тебе ке ти одговара...не е писано дека нема да се навива после овој натпревар,туку писав во контекст за бројката сега или никад......на форумов одсекогас тоа било највазно и омилена тема на многу експерти па затоа и јас го писав тоа...дадени се многу карти,голема сала,изеднацени екипи,интересно првенство......сега или никад бар сто се однесува за бројката на цпб...
пс.појако е од мене....не мозам...тупам мозок за габе ама јбг..појако е од мене...ке процитам тука 300 глупости и по deffault ке мора да писам несто...и сосема ги разбирам тие на кого им е вазен овој клуб а не писувааат...има тука 5/6 редовни експерти кои редовно писуваат на оваа тема... а да ги прасам следен натпревар кој им е на кк работницки не знаат,да ги прасам во врска со управата несто не знаат,да ги прасам во врска со навивацката група несто не знаат.....АМА ДРУГО СЕ ЗНААТ !!!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Денешен спорт пишува дека за дербито на 4 ке има по 2000 карти за двете екипо 2000 плави и 2000 црвени и уште толку пуштени во слободна продажба се на се се организира голем спектакал за вечното дерби.. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе составот што има работнички е доста квалитетен сега гледам. перо блажевски пак 14 кошеви дал доста солидно. а мене м избореа дека работнички ќе играл со младинци, од каде спонзори и како играчиве се тука во клубот, од каде ристе стефанов зашто не игра во бугарија?
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
neno nas ni trebaat uste karti ako ima visok kazi da dokupime :))))

[/B]
алоо уклуци го малце мозокот и на сите ке ни помогнес а највеке мене..најискрено....писав дека оцекувам од цпб и фа да бидат се на се 1400/1500 знаци има усте 4000 и висе места празни во сала......се сто ке остане карта висок а е дадено кај цпб и фа мозе да се врати во управа за да се продаде на обицен народ....ако веке има толку заинтересираност зосто да не се направи тоа и вооедно ке му се помогне многу на клубот....и не извртувај мои тези како сто тебе ке ти одговара...не е писано дека нема да се навива после овој натпревар,туку писав во контекст за бројката сега или никад......на форумов одсекогас тоа било највазно и омилена тема на многу експерти па затоа и јас го писав тоа...дадени се многу карти,голема сала,изеднацени екипи,интересно првенство......сега или никад бар сто се однесува за бројката на цпб...
пс.појако е од мене....не мозам...тупам мозок за габе ама јбг..појако е од мене...ке процитам тука 300 глупости и по deffault ке мора да писам несто...и сосема ги разбирам тие на кого им е вазен овој клуб а не писувааат...има тука 5/6 редовни експерти кои редовно писуваат на оваа тема... а да ги прасам следен натпревар кој им е на кк работницки не знаат,да ги прасам во врска со управата несто не знаат,да ги прасам во врска со навивацката група несто не знаат.....АМА ДРУГО СЕ ЗНААТ !!!
zdravo druze nas malce ke ni bidat karti pa ke ni trebaat uste ako ne mozat crvenite da se soberat neka ni gi dadat kartite :)))
kako sto gledas i znaes so ovce pole bevme 900 po prodadeni karti ti kazuvam ne harikiram so cifri kako novinarine od oko :))
taka da so rabotnicki gore dole ke trebaat uste :)) pozdrav i ne se sekiraj za karti :))
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
n1113870314_30025778_2658.jpg Kako i da e na 4 Noemvri ke se vidi za kogo naviva Skopje a veruvam deka poveketo ke ja odberat crvenata boja :)
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
derbi navivaci ne samo na 4 noemvri!!!

Прегледај го приврзокот 36084 Kako i da e na 4 Noemvri ke se vidi za kogo naviva Skopje a veruvam deka poveketo ke ja odberat crvenata boja :)
treba da se vidi na site natprevari vo prvenstvoto za kogo naviva skopje,a ne samo na derbi :)))
pa na kraj od sezonata da se zumira ako gledas taka vidi za kogo naviva makedonija citaj na forumov pozitivni ocenki stigaat od cela makedonija za plavata boja pozdrav :)))

--- надополнето ---

vo prilep vi go zemaa znameto i aparatot,znameto vi go vratija aparatot ne, i sega so torus da ne vi go zemaa pak aparatot pa nemate sliki i klipovi,ili manija ve nosi samo za derbi koga ke se soberete sve i svasta ke se sliknete i snimite i ete ti derbi navivaci najaki se :))))
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Ај зашто многу се палите еве ви слики и клипови и не замарајте више!
РАБОТНИЧКИ-аба




Навивањето не престана ниту 30 минути по утакмицата!

Слики и клип од со Торус утре најкасно! ;)
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
Ај зашто многу се палите еве ви слики и клипови и не замарајте више!
РАБОТНИЧКИ-аба




Навивањето не престана ниту 30 минути по утакмицата!

Слики и клип од со Торус утре најкасно! ;)
auuuu mn jako.. grmite i mn ste...bravo bravo... nesto nevideno kaj nas :vozbud:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Прегледај го приврзокот 36084 Kako i da e na 4 Noemvri ke se vidi za kogo naviva Skopje a veruvam deka poveketo ke ja odberat crvenata boja :)
Клубот се бодри во текот на целата година, не мора да дојде МЗТ за да видиме кој е кој со бројка...

П.С. Ќе може да поставите нешто од лани втора полусезона...плеј-оф...ваљда сте навивале...или не !?
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
Do stokata od selodrom ova glasi:
Neli vie bevte tie sto malku vi se kartite ka ja prepunite salata, a sega odednas vie ste Derbi navivaci menjate tema, jas samo se nadvrzav od prethodnite postovi vo vrska so Derbito.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Do stokata od selodrom ova glasi:
Neli vie bevte tie sto malku vi se kartite ka ja prepunite salata, a sega odednas vie ste Derbi navivaci menjate tema, jas samo se nadvrzav od prethodnite postovi vo vrska so Derbito.
П.С. Ќе може да поставите нешто од лани втора полусезона...плеј-оф...ваљда сте навивале...или не !?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.210
Ај зашто многу се палите еве ви слики и клипови и не замарајте више!
РАБОТНИЧКИ-аба




Навивањето не престана ниту 30 минути по утакмицата!

Слики и клип од со Торус утре најкасно! ;)
Второто клипче,ритамот ви е краден од Гробари !!!
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
краден ритам не е проблем, проблем се крадени зборови (рачувај ти на нас :S )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom