Фан клуб: Работнички

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Работнички-Овче Поле победа за Работнички околу 40 разлика:)

А vac vac, одма дезинформации бе :wink: Немало ни сидии (биле на семинар), а немало ни официјално броење на резултатот... само што се јавив да прашам и ми кажаа дека резултатот не бил голем како што ти кажуваш, дека бил тесен и дека Овче Поле изиграле одлично, точно дека победиле Работнички ама не со 40 како што ти викаш... немој да мислиш дека ми кажувал Рајко, Петко, Трајко... од играчите ми кажаа... :helou:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
А vac vac, одма дезинформации бе :wink: Немало ни сидии (биле на семинар), а немало ни официјално броење на резултатот... само што се јавив да прашам и ми кажаа дека резултатот не бил голем како што ти кажуваш, дека бил тесен и дека Овче Поле изиграле одлично, точно дека победиле Работнички ама не со 40 како што ти викаш... немој да мислиш дека ми кажувал Рајко, Петко, Трајко... од играчите ми кажаа... :helou:
Брат џабе ти кажуваат имаше 20 души у сала прашај колку сме тепале па тогаш пиши:)
Овие постарите Мираковски,Чековски,Хаџибулиќ до полувреме направија барем 20-25 разлика до крај уште малце и плус во последна четвртина уште 5 разлика иако со младите се играше и види колку сте изгубиле:)
Судии не знам зашто немаше Боби Радуловиќ судеше а уствари и што е тоа толку битно...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Брат џабе ти кажуваат имаше 20 души у сала прашај колку сме тепале па тогаш пиши:)
Овие постарите Мираковски,Чековски,Хаџибулиќ до полувреме направија барем 20-25 разлика до крај уште малце и плус во последна четвртина уште 5 разлика иако со младите се играше и види колку сте изгубиле:)
Судии не знам зашто немаше Боби Радуловиќ судеше а уствари и што е тоа толку битно...

Гледај сега... кога прочитав од тебе дека сте победиле со 40 разлика се јавив одма да прашам... ми рекоа дека изиграле одлично, бидејќи покасно почнаа со подготовки и дека резултатот не бил преголем... не дека бил тесен, ама бидејќи и самите незнаат (оти немало броење) според нивните зборови од 15-20 некаде разлика... а и самиот не верувам дека е 40 разлика... :smir: на крај краева и не е толку битно, но ме зачуди разликата па затоа одма се јавив и ти реплицирав :helou:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Брат џабе ти кажуваат имаше 20 души у сала прашај колку сме тепале па тогаш пиши:)
Овие постарите Мираковски,Чековски,Хаџибулиќ до полувреме направија барем 20-25 разлика до крај уште малце и плус во последна четвртина уште 5 разлика иако со младите се играше и види колку сте изгубиле:)
Судии не знам зашто немаше Боби Радуловиќ судеше а уствари и што е тоа толку битно...
Вац брат ти си знаеш така :)))
(бај д веј Миле чим ти кажува вац значи 100% е така! :smir:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Вац брат ти си знаеш така :)))
(бај д веј Миле чим ти кажува вац значи 100% е така! :smir:)
Не ме сфаќајте погрешно... се зачудив од разликата и се јавив да прашам и ми кажаа спротивно... со vac 13 навиваме за исти тим, па не велам дека лаже :wink:, ама Бај д веј повеќе му верувам на Ристич :):):)

П.С. И јас завчера го броев во себе резултатот помеѓу Вардар Осигурување-Овче Поле (оти како и денеска немаше официјално броење на резултатот) и по мое испадна 20 разлика за Вардар, а според тој на масата што запишувал испадна 13 разлика :nesum: :)

И веќе не пишувам на таа тема, и онака не е битно тоа... позз
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Го видов дизајнот на новите шалови на CPB што треба да се прават, и можам да кажам дека ќе бидат лудница.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Денес у 19-00 со Торус.

Го видов дизајнот на новите шалови на CPB што треба да се прават, и можам да кажам дека ќе бидат лудница.
Сега си пишал и никад више за работи кои треба да се направат.Те молам придржувај се.Тој што ти покажал требало да ти каже да не пишуваш нигде.Се во свое време полека...
:smir:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Денес у 19-00 со Торус.



Сега си пишал и никад више за работи кои треба да се направат.Те молам придржувај се.Тој што ти покажал требало да ти каже да не пишуваш нигде.Се во свое време полека...
:smir:
Уживај, не го ставам на нет ни ништо, само да кажам дека ќе се прават нови шалови, и дека дизајнот е лудница.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Денес победа против Торус.Браво за младите овие староновиве курташак си играа хахаха(се шалам) Браво за сите кои играат СО СРЦЕ ЗА РАБОТНИЧКИ...

Ако тимов од денес ги брани боите цела сезона 15 не ни бега само нз дали играчиве ке останат или само тренираат со Работнички има некој да објасни?
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Не се знае ништо.Денес играа Мираковски,Соколов,Чековски,браќата Боцевски,Димитровски,Хаџибулиќ,Симоновски,Дилберовски,Марковски итн...

Настапи и еден американец кој е на проба и одигра просечно.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Не се знае ништо.Денес играа Мираковски,Соколов,Чековски,браќата Боцевски,Димитровски,Хаџибулиќ,Симоновски,Дилберовски,Марковски итн...

Настапи и еден американец кој е на проба и одигра просечно.
Ако останат ни чак норис не ни зима 15 титула само господ да е со нас и да останат....Малце играше американецот тоест македонецот од америка според мене има голем потенцијал само минутажа му треба незнам зошто али ме потсека на Чика Миге барем ми изгледа дека борбен како него ке биде....
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Ако останат ни чак норис не ни зима 15 титула само господ да е со нас и да останат....Малце играше американецот тоест македонецот од америка според мене има голем потенцијал само минутажа му треба незнам зошто али ме потсека на Чика Миге барем ми изгледа дека борбен како него ке биде....
Ќе го видиме има време за да се докаже.Ќе мора малце да намали маса а иначе се приметува и дека има етпен мек и убав шут.
Него...Мите уште еднаш докажа дека не знае да реши утакмица.Сега сам промаши двочекор во последна секунда пред продолжетците.Ств. не е возможно ова.Пред 2 сезони во Работнички не успеа да реши 3 утакмици, за Македонија 2 и сега ова.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Офф топик за сите навивачи: Утре во 11 саат собир Жена Парк контра офанзива на протестот има доста заинтересирани а и веќе е организирано....па ваљда се глеаме!

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=173243575930

Ајде навалете Македонци!

Го видов дизајнот на новите шалови на CPB што треба да се прават, и можам да кажам дека ќе бидат лудница.
Дечко присуствуваше ти на состанокот??
има нешто нејасно?

нема никаков дизајн на никакви шалови тоа беше само предлог и ако беше ако слушна што се збори ок ако не не збори многу!
и мислам дека стара гарда рече нешто!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom