Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Лела што поезија изнакажа сеа...

Единствена утакмица на која не беа ФА пред да се официјализира бојкотот беше со Торус во парк...Соколи, бевме со Соколи а имаше и комплексаши од кај вас кои се знае зашто беа дојдени...Кога не сме влегле, на дерби ? Па да влезевме тие +500 што бевме имаше да ве посереме у сала, прашај го Марин по тоа прашање, он е одговорен за тоа што не сме влегле и за сите компликации кои настанаа после таа случка...

Значи со МЗТ навијаат тие ''неутрални'' а со Соколи и остали мали екипи само семки јадат...Е фала што си призна дека се делите на ЦПБ и на АнтиМЗТ навијачи...

Кога сме кај Соколи само да ти кажам дека лани со Соколи , у 2 саат попладне, сабота, бевме над 200 у сала и се пееше цела утакмица...Вие тоа кога ќе го напраите јави ми се ...
МЗТ ќе земе титула, кад-тад и тогаш ќе видите како се слави успехот на тимот со кој си бил откога знаеш за себе, а за тоа дека патат за титула неам што да ти кажам освен дека секој кој е заболен по својата екипа сочувствува со неа и во секоја ситуација е со неа, а не само кога таа е на првото место и кога цветаат рози....

Или си неутрален или си навијач ...Ако си навијач тогаш си со екипата во секоја ситуација, пази сеа , ако се деси да влезете у Јадранска лига и Гробари дојдат на гостовање ќе видиш како тие ''неутрални'' одеднаш ќе ги извадат шаловите од фиока и ќе застанат со вас кои сте помлади заедно да навивате...Слушај ме дека ќе биде така...
Демек они се сеа у пензија и не треба више да навијаат...Нека гледаат на ТВ утакмица, што се мучат до сала да дојдат...Па немаат 50 години, имаат по 25 и не можеш да ме убедиш дека сите се фамилијарни луѓе и дека сите деца гледаат па затоа им е срам да застанат на навијачка трибина...

Тоа дека сме дечишта, грешка си, не се резили дека сте подобра група пошо бојкотиравте без причина,крадете ко цигани,во екот на бојкот идевте само со нас на утакмици, а тоа што вашата екипа е поуспешна од нашата не ве прави подобра навијачка група...

Што сакаш да ти кажам кога МЗТ ќе изгуби ? Што вредело на утакмицата е кажано, тоа дека Мики Деспотовиќ промашил зицер не е ова работа, а тоа што ние сме оставиле срце на трибина исто не е нова работа ама мене ми е побитно како ќе навијам кога знам дека екипата ми е тапа и дека од нив ништо позитивно не можам да очекувам...А тоа дека не ја сакаме екипата и дека идеме само за да се испуцаме и издуваме не е вистина, зашто во спротивност би биле тука толку години ?
Нека земе бе титула не викам не..шо не ми се верува али јбг
него ти сакаш да ми кажеш дека идеш за фемили не за МЗТ
и што ако се соберете 1000000 души у сала кога вашата екипа пак губи
значи навивачите идат за клубот,а не за навивачката група
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Нека земе бе титула не викам не..шо не ми се верува али јбг
него ти сакаш да ми кажеш дека идеш за фемили не за МЗТ
и што ако се соберете 1000000 души у сала кога вашата екипа пак губи
значи навивачите идат за клубот,а не за навивачката група
А ФА и МЗТ не се поврзани ? ФА е дел од МЗТ , МЗТ се навијачите,симпатизерите, а не некои курнази у управа и петорица играчи на терен....Они се мењаат, ние остануваме...

Што треба според тебе ФА да напраи ? Да не иде пошо клубот има лоши резултати ? Види Таурунум Бојс што прават секое коло кога игра Земун кој е во трета лига па после ќе збориме за љубов кон клуб...

Не идеме за да се издуваме, идеме пошо го сакаме клубот а навијачката група е дел од клубот, како кај нас така и во светот, тие се нераскинливи работи и не можеш да кажеш дека ние идеме само да се испуцаме 2 саати затоа што не ни иде у животот...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
А ФА и МЗТ не се поврзани ? ФА е дел од МЗТ , МЗТ се навијачите,симпатизерите, а не некои курнази у управа и петорица играчи на терен....Они се мењаат, ние остануваме...

Што треба според тебе ФА да напраи ? Да не иде пошо клубот има лоши резултати ? Види Таурунум Бојс што прават секое коло кога игра Земун кој е во трета лига па после ќе збориме за љубов кон клуб...

Не идеме за да се издуваме, идеме пошо го сакаме клубот а навијачката група е дел од клубот, како кај нас така и во светот, тие се нераскинливи работи и не можеш да кажеш дека ние идеме само да се испуцаме 2 саати затоа што не ни иде у животот...
Не бе бато не мислев јас у тој стил не дека идеш да се издуваш саат време
него дека те боли кур за клубот ја глеаш навивачката екипа
а тоа што напомена дека да не се иде пошо клубот имал слаби резултати...идете ли
вие сеа на утакмици??
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Лела што поезија изнакажа сеа...

Единствена утакмица на која не беа ФА пред да се официјализира бојкотот беше со Торус во парк...Соколи, бевме со Соколи а имаше и комплексаши од кај вас кои се знае зашто беа дојдени...Кога не сме влегле, на дерби ? Па да влезевме тие +500 што бевме имаше да ве посереме у сала, прашај го Марин по тоа прашање, он е одговорен за тоа што не сме влегле и за сите компликации кои настанаа после таа случка...

Значи со МЗТ навијаат тие ''неутрални'' а со Соколи и остали мали екипи само семки јадат...Е фала што си призна дека се делите на ЦПБ и на АнтиМЗТ навијачи...

Кога сме кај Соколи само да ти кажам дека лани со Соколи , у 2 саат попладне, сабота, бевме над 200 у сала и се пееше цела утакмица...Вие тоа кога ќе го напраите јави ми се ...
МЗТ ќе земе титула, кад-тад и тогаш ќе видите како се слави успехот на тимот со кој си бил откога знаеш за себе, а за тоа дека патат за титула неам што да ти кажам освен дека секој кој е заболен по својата екипа сочувствува со неа и во секоја ситуација е со неа, а не само кога таа е на првото место и кога цветаат рози....

Или си неутрален или си навијач ...Ако си навијач тогаш си со екипата во секоја ситуација, пази сеа , ако се деси да влезете у Јадранска лига и Гробари дојдат на гостовање ќе видиш како тие ''неутрални'' одеднаш ќе ги извадат шаловите од фиока и ќе застанат со вас кои сте помлади заедно да навивате...Слушај ме дека ќе биде така...
Демек они се сеа у пензија и не треба више да навијаат...Нека гледаат на ТВ утакмица, што се мучат до сала да дојдат...Па немаат 50 години, имаат по 25 и не можеш да ме убедиш дека сите се фамилијарни луѓе и дека сите деца гледаат па затоа им е срам да застанат на навијачка трибина...

Тоа дека сме дечишта, грешка си, не се резили дека сте подобра група пошо бојкотиравте без причина,крадете ко цигани,во екот на бојкот идевте само со нас на утакмици, а тоа што вашата екипа е поуспешна од нашата не ве прави подобра навијачка група...

Што сакаш да ти кажам кога МЗТ ќе изгуби ? Што вредело на утакмицата е кажано, тоа дека Мики Деспотовиќ промашил зицер не е ова работа, а тоа што ние сме оставиле срце на трибина исто не е нова работа ама мене ми е побитно како ќе навијам кога знам дека екипата ми е тапа и дека од нив ништо позитивно не можам да очекувам...А тоа дека не ја сакаме екипата и дека идеме само за да се испуцаме и издуваме не е вистина, зашто во спротивност би биле тука толку години ?

грешка си бе јас мислам над 300 бевте:vozbud:
ај да се увериш дека сте над 300 :baeh:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ама на оваа јако навивање имало
:pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не бе бато не мислев јас у тој стил не дека идеш да се издуваш саат време
него дека те боли кур за клубот ја глеаш навивачката екипа
а тоа што напомена дека да не се иде пошо клубот имал слаби резултати...идете ли
вие сеа на утакмици??
Ти појма немаш што све се праи за клубот од наша страна, затоа не збори глупости дека не болело кур...
Не е заради слабите резултати...Слаби резултати има 5 години уназад, што мислиш зашто сеа сеа се одлучи за овој потег ? Имаше соопштение, ме мрзи да ти објаснувам пошо имаш на нет да најдеш и ќе видиш кои се вистинските причини за бојкот...
Слабите резултати се само една од многуте причини, во никој случај не се главната причина...

грешка си бе јас мислам над 300 бевте:vozbud:
ај да се увериш дека сте над 300 :baeh:
Дома со Соколи...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Не важно колку сме важно одсекогаш сме биле над вас и ке бидеме,дали сме АНТИ ФА има многу од кај нас што идат ради вас,али истата ситуација е и кај вас има многу што идат ради нас,за тоа што имам слушнато многу пати дека цело Скопје било со нас,а вие сте биле само с.Аеродром е чиста глупост,со цпб се знае дека од секогаш биле центар,карпош,ѓорче и во последниве неколку сезони чаир,а со вас од секогаш биле аеродром,ново лисиче(и околните села) и мичурин...така да доста се вадите на тоа дека вие сте биле од една населба...а дека имало наши членови од припор:vozbud: ...али како и да е припор(кисела вода) до вчера беше и с.аеродром(кисела вода)...ајт поздрав се глеаме на 1 април:helou:
да додадам...пирати автокоманда..им го дудлаат за да идат со нив
Читај убаво бе димо..командантот тогаш бил колку нив не е као сеа дали си видел во македонијава навивач над 35 години негде...
зошто да иде ..кога типот си створил фамилија па и може да се каже кур го здоболе него работнички дали ке тепа дали ке изгуби..тука сме ние нигде не бегаме
ке се видиме јас и ти за едно 15 години и тогаш ке видиме дали ке бидеш верен навивач или нема да се замараш..а и да се замараш
ке седиш на неутрална..ајде молимте удри малце логика

и како што кажав прочитај го убаво постот јас и коа седевме кај мене ти напоменав дека не идам за да се палам , не гледам бројки, не ебам никој
праам како што сакам како ке ми биде убаво на к*рот
иддам за клубот не идам за слава на навивачката група или за незнам што


Јас имам обезбедено работа ти не се секирај а на мотика не ни помислувам..парите ти што ги праиш со мотика цла година јас ги праам за 2 месеци

него сакав да чујам...од каде и зошто извира таа антископска омраза

од каде тоа синко? кој од нас ти згрешил тебе лично па и на твоите
другарчиња па што сите не мразите..
ако не е мотиката или копачот мотив ..што е тогаш


Можда али у некој друг мој живот :baeh: :pos:
Кажете само колку ви е просек на натпревариве со екипиве од странство, поготово сега во четвртфиналето колку навивачи имате........ Не знам дали ви беше воџа или само на тој натпревар се истакна, ми е комшија во Охрид, се знам со него од 5 години..... Топ човек можда ако е воџа ќе ве опорави.... Ама само кажете колку души бевте, не е битно од каде што дали од Припор, Ѓорче, и Драчево Кезуал само кажете колку души бевте-ЦПБ....
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ти појма немаш што све се праи за клубот од наша страна, затоа не збори глупости дека не болело кур...
Не е заради слабите резултати...Слаби резултати има 5 години уназад, што мислиш зашто сеа сеа се одлучи за овој потег ? Имаше соопштение, ме мрзи да ти објаснувам пошо имаш на нет да најдеш и ќе видиш кои се вистинските причини за бојкот...
Слабите резултати се само една од многуте причини, во никој случај не се главната причина...



Дома со Соколи...
Ок си е бе знам...
брат мислис ние не сакаме пак со мзт да бидеме конкуренти
пак да биде она што било , знам како стојат работите се ок е..

Кажете само колку ви е просек на натпревариве со екипиве од странство, поготово сега во полуфиналето колку навивачи имате........ Не знам дали ви беше воџа или само на тој натпревар се истакна ми е комшија во Охрид, се знам со него од 5 години..... Топ човек можда ако е воџа ќе ве опорави.... Ама само кажете колку души бевте, не е битно од каде што дали од Припор, Ѓорче, и Драчево Кезуал само кажете колку души бевте-ЦПБ....
Поточно за која утакмица?
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Ок си е бе знам...
брат мислис ние не сакаме пак со мзт да бидеме конкуренти
пак да биде она што било , знам како стојат работите се ок е..


Поточно за која утакмица?
prosek be kire na site utakmici kolku vi e so ekipi od strana?
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Диме брат 80-130 ама рацунај...лани ич не немаше не иде лесно
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Диме брат 80-130 ама рацунај...лани ич не немаше не иде лесно
epa brat toa e muabetot be,deka vie nemozete da se ramnite so nas vo brojka. znaes kolkava e razlikata vo brojka megu nas i vas? kolku e sto e razlikata vo tituli megu MZT i rabopicki!!!:pos2::pos2::pos2:
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
epa brat toa e muabetot be,deka vie nemozete da se ramnite so nas vo brojka. znaes kolkava e razlikata vo brojka megu nas i vas? kolku e sto e razlikata vo tituli megu MZT i rabopicki!!!:pos2::pos2::pos2:

samo nesto da ve prasam,zasto koga i da dojdete vo Gradski Park salata protiv SOKOLI ili TORUS ne nosite transparenti???pusti strav a:kesa:???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom