Фан клуб: Работнички

Член од
3 ноември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Mario momaku daj ne zamaraj...Inace kolkav si ti bas me interesira,posto eve vaka gleam se znaes i golem mangup si spored muabetive.A ?[/quot



длаи сум мангуп и колкав сум не е твоја раабота а во моментов тоа е најмалку важно. иначе јас најпоштено ти се извинив зошто не знаев дека толку лесно се навредуваш и дека си толку нежен, а ти пак ме напаѓаш па нели не подфорумов беше за тимот а не за глупавите провокации па ако така мислиш така однесувај се не биди прост
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Работнички имаат најдобри навивачи :vozbud: сум ги гледај у живо натпреварите на Работнички појќе пута и таа атмосвера што ја прааа најверните навивачи ,,БАД БОЈС,, (изгледа таке се викаат или ...) во салата Парк кој е според мене и еден од најдобрите терени во нашата земја и сум почуствувал како е да се игра на него пред неколку години кога игравмо мојот поранешен тим од тетово ,,балтепе,, и тогаш ги победивмо работнички што беше за нас тогаш 12-13год деца наш најголем успех :vozbud:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
[zEUs];1839425 напиша:
Работнички имаат најдобри навивачи :vozbud: сум ги гледај у живо натпреварите на Работнички појќе пута и таа атмосвера што ја прааа најверните навивачи ,,БАД БОЈС,, (изгледа таке се викаат или ...) во салата Парк кој е според мене и еден од најдобрите терени во нашата земја и сум почуствувал како е да се игра на него пред неколку години кога игравмо мојот поранешен тим од тетово ,,балтепе,, и тогаш ги победивмо работнички што беше за нас тогаш 12-13год деца наш најголем успех :vozbud:
Ние се викаме City Park Boys и мн ми е мило што некој човек гледа реално на работите ...респект братче
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Mario momaku daj ne zamaraj...Inace kolkav si ti bas me interesira,posto eve vaka gleam se znaes i golem mangup si spored muabetive.A ?[/quot



длаи сум мангуп и колкав сум не е твоја раабота а во моментов тоа е најмалку важно. иначе јас најпоштено ти се извинив зошто не знаев дека толку лесно се навредуваш и дека си толку нежен, а ти пак ме напаѓаш па нели не подфорумов беше за тимот а не за глупавите провокации па ако така мислиш така однесувај се не биди прост
1ва работа имаш 11 год и не се мешај кај што не ти е место имаш место кај што можеш да кашеш нешто за наввачката група а оваа тема е исклучиво за клубот
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
[zEUs];1839425 напиша:
Работнички имаат најдобри навивачи :vozbud: сум ги гледај у живо натпреварите на Работнички појќе пута и таа атмосвера што ја прааа најверните навивачи ,,БАД БОЈС,, (изгледа таке се викаат или ...) во салата Парк кој е според мене и еден од најдобрите терени во нашата земја и сум почуствувал како е да се игра на него пред неколку години кога игравмо мојот поранешен тим од тетово ,,балтепе,, и тогаш ги победивмо работнички што беше за нас тогаш 12-13год деца наш најголем успех :vozbud:


дечко ти си утнал нешто:tapp:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
1ва работа имаш 11 год и не се мешај кај што не ти е место имаш место кај што можеш да кашеш нешто за наввачката група а оваа тема е исклучиво за клубот


според однесувањето ти имаш 11 години и немаш право да кажуваш каде да се мешам или не.и ѕште еднаш ти викам не биди толку нежен
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
според однесувањето ти имаш 11 години и немаш право да кажуваш каде да се мешам или не.и ѕште еднаш ти викам не биди толку нежен
Ok mario,ne me interesira kolkav si ama ne seri i ne se karaj.Dajte da pisuvame toa sto treba a ne da se sudirame za gluposti celo vreme.poz :smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ние се викаме City Park Boys и мн ми е мило што некој човек гледа реално на работите ...респект братче
Закон сте и само продужите таке :vozbud: невидена атмосвера праете и тоа не се опишуе тоа се дошивуе :vozbud:, да даде господ и Тетекс-Тетово да влезе у прва лига па и војводи да ги видите :vozbud:



дечко ти си утнал нешто:tapp:
Се дешава :pos:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
[zEUs];1840628 напиша:
Закон сте и само продужите таке :vozbud: невидена атмосвера праете и тоа не се опишуе тоа се дошивуе :vozbud:, да даде господ и Тетекс-Тетово да влезе у прва лига па и војводи да ги видите :vozbud:





Се дешава :pos:

другарче ке се скараме сеа
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Rabotnicki pobedija so edno 25 razlika . Dominacija vo tekot na celata utakmica, inace CPB 60tina dusi bevme , prosecno navivanje .
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
mozese da bide u mn poise samo so rabotnicki ne izigra kako sto igrase do sea ako vaka igra vo kavadarci so feni loso ke bide poz
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Знаев дека Пелистер се слаби, ама не и дека се греота, сиротињи , или кој уште не збор.Освен плејмејкеерот Миљковиќ , сите други во екипата можат да потпишат за замени на Торус и Соколи бидејќи само го срамат името Пелистер.Работнички одигра сосема солидно во нападот во целиот натпревар,потфрли одбрната но за среќа битолчаниве немаа врска па се изнапромашуваа од 6.25.Не знам колку точно тројки, но околу 25 сигурно промашија.Работнички во првото полувреме отиде со 8 коша разлика, а потоа ги растурија и направија околу 25.Последните 5 минути Докузовски ги играше со млади сили па Пелистер успеа малку да ја намали разликата.
Мора да се напомене дека Талевски и Караџовски се само имиња оставени како спомен во нашиов баскет, денес не покажаа ама баш ништо, како некои почетници играа.
Кај Работнички најдобри поединци беа Димче,Караколев и Огнен,а особено првиот кој ретко кога промаши за тројка.Симиќ,Љуца и Бојан солидни.

СРВ 70 денес.Сосема солидно навивање но секогаш може подобро.Сепак, СРВ уште се консолидираат, се работи на организација , се прави сајт, се отвара нова канцеларија така да не треба да се замерува за (ЗАСЕГА) не толку атрактивното враќање.Еве една фотка и би замолил без провокации .


Следна чинам е со бугариве на гости следниот вторник.Ако грешам нека ме поправи некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom