Фан клуб: Работнички

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
:smeshko::smeshko::smeshko::smeshko:

БТВ дека е јак Тасо е јак(јбг селско дете наработено....а има видено маката:pos2:)ама јас не го видов на плејофот.....Ѓуров го стави у џебот:sport1::sport1:
А со тоа селско наработено,мислете дека вреѓате некој?ЈБГ,тој ќе зима по 3000,3500 на месец а ти ќе јадеш .... цел живот за него.А за тоа дека и Мачка седеше на клупа,а Диме играше прва петорка можете само да си ќутите.:smir:А тоа дека Ѓуров изигра феноменална одбрана,во финалето изигра...Диме не докажа сичко што може,неблагодарно би било да кажувам и други работи за еден друг играч на Струмица заради кој Диме никогаш не можеше да даде 100%...Сепак очекувам од Диме 30 поени против Ѓуров во прво коло,па тогаш ќе ве видам.:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Da vi kazam iskreno se raduvam sto Fersped ke ima dobar tim.Sakam i oni da bidat jaki i nie da bidime zada ima ramnopravna bitka.Zasluzeno da tepame i da go nadohnadime nepreboleniot poraz 97/98 vo finaleto na kupot...Posebno mi e milo so Strkot ne dojdi kaj nas i edvaj cekam da dojde so Rabotnicki vo JASMIN.Ke bide zustro...A kako i izminative godini sekogas da bide vo timot koj sto go izgubil finaleto.Te cekame kon sredinata na Noemvri Strkce
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
zavrsi prikaskata za KK Strumica.Fala za iskrenata podrska i zelba od odredeni forumdjii(Atanase i sl.) za spas za Strumica,ama so ve ima nedodelkani i neiskastreni a i golemi nepoznavaci na kosarka na ovoj Fan klub,alal da vi e.Vo red e,na hartija ste najaki,imate dva klasa igraci,ama Gjurov da mi go pravete igrac,e ne se trpe veke.Abdalo trk ima sut nema...golem bair bez drva.Daj drzejte sreka da trae vasta prikaska podlgo,da ne se olade Amir od basket,dane mu tekne na Sterjo pak da frle poveke pari za kosarka,i ostavejte go Taso da igra,ima malo dete za gledanje.I falejte go bilo kolrac od Feni pa makar i Basnarkov,ama so Gjurov se glupirate,gola voda e,veruvajte,soigracite go kamuflirat
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
А со тоа селско наработено,мислете дека вреѓате некој?ЈБГ,тој ќе зима по 3000,3500 на месец а ти ќе јадеш .... цел живот за него.А за тоа дека и Мачка седеше на клупа,а Диме играше прва петорка можете само да си ќутите.:smir:А тоа дека Ѓуров изигра феноменална одбрана,во финалето изигра...Диме не докажа сичко што може,неблагодарно би било да кажувам и други работи за еден друг играч на Струмица заради кој Диме никогаш не можеше да даде 100%...Сепак очекувам од Диме 30 поени против Ѓуров во прво коло,па тогаш ќе ве видам.:vozbud:
2000 Диме ништо повеќе никој да не те лаже за 3000 дека ќе играе и тоа за 2 години :kesa: тиа високо што летат ниско пажат а за тоа за 30 поени нека сонува Мацо ако требе у количка ќе го туре ама нема да му дозволе повеќе од 10 поени максимум слушај што ти викам гледај реалноста а не сеа ти што мислиш башка тој црнецот се жалат бил тапа ногу се филмал одел сам ова она така да ќе има иста режија Рас-Богоев од лани нема Диме да се наигра многу јас мислам според мене башка и не е вооигран со останатиот дел од екипата пошто пред само една недела полна да тренира со нив.Ах Диме Диме ќе го видиш господ во пижами у Кавадарци :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
2000 Диме ништо повеќе никој да не те лаже за 3000 дека ќе играе и тоа за 2 години :kesa: тиа високо што летат ниско пажат а за тоа за 30 поени нека сонува Мацо ако требе у количка ќе го туре ама нема да му дозволе повеќе од 10 поени максимум слушај што ти викам гледај реалноста а не сеа ти што мислиш башка тој црнецот се жалат бил тапа ногу се филмал одел сам ова она така да ќе има иста режија Рас-Богоев од лани нема Диме да се наигра многу јас мислам според мене башка и не е вооигран со останатиот дел од екипата пошто пред само една недела полна да тренира со нив.Ах Диме Диме ќе го видиш господ во пижами у Кавадарци :pos2::pos2::pos2:
Обрни внимание на тоа што го збориш..
П.С И веќе кога реплицирате,зошто не реплицирате на тоа зошто лани Ѓуров не играше за репрезентација,Мачка седеше на клупа,а Дими играше прва петорка.:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Знам,знам...Знам каков одбранбен играч е Марјан Ѓуров не мора ти да ми објаснуваш..Знам дека мислите дека ништо не разбирам и така од забава гледам кошарка.:)Но да се разбереме,сега Диме Тасовски ќе работи со еден од најдобрите македонски тренери Марин Докузовски,Марин ќе му помогне во некој работи биди сигурен...А тоа дека Ѓуров е поголем играч од Диме не би рекол !!Каде беше Ѓуров лани да игра за репрезентација?Кога Диме играше прва петрока и мачка го остави на клупа:helou::helou:Знам дека за овие квалификации ќе кажете епа Ѓуров беше повреден...Се на се Диме засекогаш СПОРЕД МЕНЕ ќе биде подобар играч од Марјан Ѓуров.:smir:

Нема врска бе друже шо си 14 години, ја уште помал мрсул бев на Орка кога се влечев, Тим Бурокс да го видам :) (идол ми беше на времето)
Убаво е тоа шо си следиш кошарка, ама ногу си заслепен од пристрасноста и некои работи кои сега ги гледаш ќе ти бидат јасни дури после некоја година :wink:

И за Тасо вс. Ѓуров
И двајцата не се комплетни играчи, Тасовски е неспоредливо подобар шутер, Марјан може да му држе лекции на Тасо како се игра одбрана, ама па и на Ѓуров знае да му фате шутот, како лани против Работнички кога даде 3/3 тројки во првата четвртина и го обмоча Докузовски :pos:
Треба да се спомене и за срањето од карактер кој ги има Тасо, еве гледаш не е најпожелен и кај ЦПБ, баш поради тоа шо е голем сератор.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Обрни внимание на тоа што го збориш..
П.С И веќе кога реплицирате,зошто не реплицирате на тоа зошто лани Ѓуров не играше за репрезентација,Мачка седеше на клупа,а Дими играше прва петорка.:smir:
Epa neli dovolno ti govori za padot na negovata forma od lani do sega.Macka imase potres na mozokot za tvoa informacija vo Polska i tie 10 min so gi igrase mu bea mnogu.A za Gurov i Tasovski nemozes da sporeduvas posto od kaj znajs kakov igrac mu tereba na selektorot.Gurov e defanzivec a Tasovski e podobar vo napad...Razbiras?Kako go komentiras toa so 36 godisniot Blazevski bese vo preden plan vo odnos so Tasovski.Blazevski e podobar od Tasovski????Ne pravi takvi sporedbi oti pred se ne gi znajs ideite na selektorot negovite razmisluvanja i odnosot so samite igraci...Arsik lani ne go znaese dobro Tasovski i go igrase prva postava no koga dojde vo Strumica imase kontakt ditekten so nego i najverovatni vide so gnasa e i sega go drzi na klupa
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Обрни внимание на тоа што го збориш..
П.С И веќе кога реплицирате,зошто не реплицирате на тоа зошто лани Ѓуров не играше за репрезентација,Мачка седеше на клупа,а Дими играше прва петорка.:smir:
Или одеше на терапии?:jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj:

БТВ Дими....мислам хелооооуу:pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нема врска бе друже шо си 14 години, ја уште помал мрсул бев на Орка кога се влечев, Тим Бурокс да го видам :) (идол ми беше на времето)
Убаво е тоа шо си следиш кошарка, ама ногу си заслепен од пристрасноста и некои работи кои сега ги гледаш ќе ти бидат јасни дури после некоја година :wink:

И за Тасо вс. Ѓуров
И двајцата не се комплетни играчи, Тасовски е неспоредливо подобар шутер, Марјан може да му држе лекции на Тасо како се игра одбрана, ама па и на Ѓуров знае да му фате шутот, како лани против Работнички кога даде 3/3 тројки во првата четвртина и го обмоча Докузовски :pos:
Треба да се спомене и за срањето од карактер кој ги има Тасо, еве гледаш не е најпожелен и кај ЦПБ, баш поради тоа шо е голем сератор.
Зошто ние Струмичани не збориме лошо за него?Зошто на секое дете од Струмица,Диме Тасовски му стана идол?Зошто кај ќе го сретнеш се сликуваше со нас...Зошто кога одев на тренинзи постојано пред или после тренингот тој имаше време и за мене?Зошто е непожелен кај ЦПБ?Затоа што Работнички не сакаше да му даде ни 2 000 на месец,а без сомнение тој вреди многу повеќе.Затоа пак Струмица му даде 3 500,и плус 10 000 на рака кога го потпиша договорот...Ете тоа е целата вистина,Диме е супер човек.:helou::helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Зошто ние Струмичани не збориме лошо за него?Зошто на секое дете од Струмица,Диме Тасовски му стана идол?Зошто кај ќе го сретнеш се сликуваше со нас...Зошто кога одев на тренинзи постојано пред или после тренингот тој имаше време и за мене?Зошто е непожелен кај ЦПБ?Затоа што Работнички не сакаше да му даде ни 2 000 на месец,а без сомнение тој вреди многу повеќе.Затоа пак Струмица му даде 3 500,и плус 10 000 на рака кога го потпиша договорот...Ете тоа е целата вистина,Диме е супер човек.:helou::helou:
Епа ај кажи ми ти мене оти Доналд Кол на сите Кавдарчани ни стана идол?:pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Епа ај кажи ми ти мене оти Доналд Кол на сите Кавдарчани ни стана идол?:pos::pos::pos::pos::pos:
Ај ти кажи ми зошто еднаш не напишеш еден пост како човек...:tapp::tapp::tapp::tapp:Проблемот е што вие никогаш не сте го запознале Диме Тасовски,а зборите што ви покажал кога сте го навредувале ! И јас како вас можам да зборам се и сешто за Мачка,Ѓуров,Самарџиев а никогаш ги немам ни запознаено,не вреди !:tapp:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Зошто ние Струмичани не збориме лошо за него?Зошто на секое дете од Струмица,Диме Тасовски му стана идол?Зошто кај ќе го сретнеш се сликуваше со нас...Зошто кога одев на тренинзи постојано пред или после тренингот тој имаше време и за мене?Зошто е непожелен кај ЦПБ?Затоа што Работнички не сакаше да му даде ни 2 000 на месец,а без сомнение тој вреди многу повеќе.Затоа пак Струмица му даде 3 500,и плус 10 000 на рака кога го потпиша договорот...Ете тоа е целата вистина,Диме е супер човек.:helou::helou:

Е зошто де?
Шо лафам јас цело време, он си замина од Скопје и си помисли готово е јас не се враќам тука, кој ги ебе виа, епа се врте топката, еве го сеа за малку ќе останеше со курот у раката, у Кавадарци е непожелен никој не го сака, баш оти се понаша како од планина симнат, има среќа и у Роботнички шо го земаа назад, повеќе од зорт ми се чини.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Е зошто де?
Шо лафам јас цело време, он си замина од Скопје и си помисли готово е јас не се враќам тука, кој ги ебе виа, епа се врте топката, еве го сеа за малку ќе останеше со курот у раката, у Кавадарци е непожелен никој не го сака, баш оти се понаша како од планина симнат, има среќа и у Роботнички шо го земаа назад, повеќе од зорт ми се чини.
Да знаеш само колку го посакуваше и Фени и Работнички,само на вас не ви е јасно...И си правите некој филмови,дека вашата управа не го сака...Имам правено со помошник на Докузовски,тие беа спремени на се само да го земат Диме Тасовски.:helou::helou::baeh::baeh:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Да знаеш само колку го посакуваше и Фени и Работнички,само на вас не ви е јасно...И си правите некој филмови,дека вашата управа не го сака...Имам правено со помошник на Докузовски,тие беа спремени на се само да го земат Диме Тасовски.:helou::helou::baeh::baeh:
Да бе вените си ги сече Амир за Тасо од Градско :tv:

Друже, многу е едноставно, да го сакаа толку многу и Фени и Работнички Тасо сега ќе земаше 5000 евра плата, бидејќи ќе имаше избор од два клуба нели, и ќе отидеше кај тој што ќе го наддава другиот. Ама Дичмо ќе играе за како што велиш ти “многу помалку отколку што вреди„. Да беше толку посакуван тоа немаше да биде тоа случајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom