Фан клуб: Работнички

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ajde batali karanjeto koj kogo natepal...
Od utre i oficijalno Dime Tasovski e nov igrac na Fersped Rabotnicki
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Znaci ne bese dosta sto imame 2ca dusmani vo timot; Grne i Karakolev nego i Nosov go zemavme sega , lele... Za torus ke navivam :tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Aјде Димче од Градско нека ви е честита со здравеје да си го користите :pos2::pos2: да го ебам у тоа селакот :baeh::baeh::baeh: ќе му напрајме една буцка у Кавадарци ка ќе дојде ќе виде он:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Aјде Димче од Градско нека ви е честита со здравеје да си го користите :pos2::pos2: да го ебам у тоа селакот :baeh::baeh::baeh: ќе му напрајме една буцка у Кавадарци ка ќе дојде ќе виде он:pos2::pos2::pos2:
Реков и многу порано,ќе навиам за Работнички...Ух,како сакам Диме уште прво колко да ви даде 25-30 поени..:vozbud::vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
"Да" и за Рони Рос

Како увертира на договорот кој првите луѓе на Фершпед Работнички го направија со Диме Тасовски беше потпишувањето на договорната обврска со Рони Рос.

Американецот кој беше со екипата во изминатите две седмици, доби "зелено светло" од страна на стручниот штаб предводен од Марин Докузовски, по што доби и едногодишен договор од нашиот најтрофеен клуб.

"Со Рос ја пополнивме најчувствителната позиција во тимот, плејмејкерската. Заедно со Огнен Стојановски, тој треба да се нашата ударна сила на ова играчко место. Препорака на стручниот штаб беше да направиме договор со него, тоа и го исполнивме и фактички го приведовме кон крајот комплетирањето на тимот за сезоната која е пред нас"- вели Костовски.
+1 играч.:helou::helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Реков и многу порано,ќе навиам за Работнички...Ух,како сакам Диме уште прво колко да ви даде 25-30 поени..:vozbud::vozbud:
Ќе прајме муабет глеај баско ти Ѓуров да не му го фукне сув па да вика Диме УЗБУНА УЗБУНА:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2: само дојди ми ти у јасмин ќе ти кажам јас ногу убаво баце ни едно :pos2::pos2::pos2::pos2: ќе а ебиш лозанката:vozbud::baeh::pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе прајме муабет глеај баско ти Ѓуров да не му го фукне сув па да вика Диме УЗБУНА УЗБУНА:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2: само дојди ми ти у јасмин ќе ти кажам јас ногу убаво баце ни едно :pos2::pos2::pos2::pos2: ќе а ебиш лозанката:vozbud::baeh::pos2::pos2:
Ми се закануваш?:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Еве ветувам ќе дојам во Јасмин.:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ми се закануваш?:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Еве ветувам ќе дојам во Јасмин.:smir:
Ќе го ебиш копачелникот или некоа лозанка од смедеревка тиа поздрави се па нема да знаиш од кај ти фуре :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:це побркаш и ти ѓоа Мики Виденовиќ:pos2::pos2::pos2: абе Столе Столе нема шо фаца си:baeh::baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе го ебиш копачелникот или некоа лозанка од смедеревка тиа поздрави се па нема да знаиш од кај ти фуре :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:це побркаш и ти ѓоа Мики Виденовиќ:pos2::pos2::pos2: абе Столе Столе нема шо фаца си:baeh::baeh:
Искрен да бидам не ни знам што збориш :pos2::pos2::pos2::pos2:
П.С Ветив дека ќе дојдам во Јасмин,и ќе дојдам.:salut:А иначе не се лути за Диме,знам дека е екстра играч.:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ми се закануваш?:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Еве ветувам ќе дојам во Јасмин.:smir:

Е шо фајде и да дојдиш ќе се крииш негде зад камери :pos:
А за Ѓокси немај мака мирно дете е он, од некој друг може да е ебиш лозанката ако ти скака курката за Работнички, у Јасмин нормално.

И за Тасо, Диме Тасовски < Марјан Ѓуров :drk:
Не знам од кое одделение се учат математичките знаци за помало и поголемо ама би требало да разбериш :pos:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Е шо фајде и да дојдиш ќе се крииш негде зад камери :pos:
А за Ѓокси немај мака мирно дете е он, од некој друг може да е ебиш лозанката ако ти скака курката за Работнички, у Јасмин нормално.

И за Тасо, Диме Тасовски < Марјан Ѓуров :drk:
Не знам од кое одделение се учат математичките знаци за помало и поголемо ама би требало да разбериш :pos:
Аааа мирен мирен море и мене каа ќе ме фанат матните не знаам шо праам туку ај воа Столето наше дете е само да дојде на дербито Фени-Фершпед во Кавадарци да виде што му спремаме на Диме селанчето :pos2::pos2::pos2::baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Е шо фајде и да дојдиш ќе се крииш негде зад камери :pos:
А за Ѓокси немај мака мирно дете е он, од некој друг може да е ебиш лозанката ако ти скака курката за Работнички, у Јасмин нормално.

И за Тасо, Диме Тасовски < Марјан Ѓуров :drk:
Не знам од кое одделение се учат математичките знаци за помало и поголемо ама би требало да разбериш :pos:
Знам,знам...Знам каков одбранбен играч е Марјан Ѓуров не мора ти да ми објаснуваш..Знам дека мислите дека ништо не разбирам и така од забава гледам кошарка.:)Но да се разбереме,сега Диме Тасовски ќе работи со еден од најдобрите македонски тренери Марин Докузовски,Марин ќе му помогне во некој работи биди сигурен...А тоа дека Ѓуров е поголем играч од Диме не би рекол !!Каде беше Ѓуров лани да игра за репрезентација?Кога Диме играше прва петрока и мачка го остави на клупа:helou::helou:Знам дека за овие квалификации ќе кажете епа Ѓуров беше повреден...Се на се Диме засекогаш СПОРЕД МЕНЕ ќе биде подобар играч од Марјан Ѓуров.:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Знам,знам...Знам каков одбранбен играч е Марјан Ѓуров не мора ти да ми објаснуваш..Знам дека мислите дека ништо не разбирам и така од забава гледам кошарка.:)Но да се разбереме,сега Диме Тасовски ќе работи со еден од најдобрите македонски тренери Марин Докузовски,Марин ќе му помогне во некој работи биди сигурен...А тоа дека Ѓуров е поголем играч од Диме не би рекол !!Каде беше Ѓуров лани да игра за репрезентација?Кога Диме играше прва петрока и мачка го остави на клупа:helou::helou:Знам дека за овие квалификации ќе кажете епа Ѓуров беше повреден...Се на се Диме засекогаш СПОРЕД МЕНЕ ќе биде подобар играч од Марјан Ѓуров.:smir:
:smeshko::smeshko::smeshko::smeshko:

БТВ дека е јак Тасо е јак(јбг селско дете наработено....а има видено маката:pos2:)ама јас не го видов на плејофот.....Ѓуров го стави у џебот:sport1::sport1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom