Фан клуб: Работнички

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
samo znaes sto ke bide interesno-koga ke vidat family sto e kaj nas i ne e se taka crno posto romanticari se sekogas so nas i mnogu e loso za vas sto nie imame luge od aerodrom
mozam i da ti dokazam kako na primer lugeto se moi drugari
romaticari se sekogas so vas :pos2: pogolema glupost vo zivot nemam cueno!!!
prvo-romaticari se 15 luge od koj edniot e filip pederot ups pejacot

vtoro- site sto se vo romaticari se i vo cpg ups cpb

treto- od romaticari samo mare ide pak na utakmici drugite gi nema
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
dali nekoj slusnal za zivcevic ili mirakovski ili filipovic pa mozda i toni simic i goran veselinovski i bojan trajkovski pa mozda i kocov i uste sea nekoj dvajca crnci moze nekoj da mi kaze civ e toj tim :))))))))))))))))))
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
dali nekoj slusnal za zivcevic ili mirakovski ili filipovic pa mozda i toni simic i goran veselinovski i bojan trajkovski pa mozda i kocov i uste sea nekoj dvajca crnci moze nekoj da mi kaze civ e toj tim :))))))))))))))))))
Фала Богу,значи си еден од десеттемина што си ја знае екипата
 
П

Паспарту

Гостин
романтичари ејјјјј :pos2::pos2::pos2: уште од сега ми се тресат гаќиве да бидам искрен, па тие кога ќе викнат цело скопје грми ццц. подобро да кажеше навивачите на миравци тие се 100 пати погласни и побројни

едит: и цпб смени го потписот, навивачи не се пишува supportes
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
мислам дека сеуште не е разрешена дилемата околу него!
Заинтересирани за него се Фершпед и Струмица, за некој ден ќе се дознае!
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
мислам дека сеуште не е разрешена дилемата околу него!
Заинтересирани за него се Фершпед и Струмица, за некој ден ќе се дознае!
Sigurno e izgleda:

ДВЕ ГОЛЕМИ ЗАСИЛУВАЊА ЗА ФЕРШПЕД РАБОТНИЧКИ
"Пакет-плус"во " Градски парк" - Мираковски-Зивчевиќ
"Договорено е да бидат со нас во наредната сезона. За потоа ќе видиме"- вели спортскиот директор на "шпедитерите", Горан Костовски
Последниот ден од оној т.н. "дополнителен преоден рок" донесе доста новости во "Градски парк".

http://www.sport.com.mk/?ItemID=3DEC1DE6A264C642B65E8BCCD0949DC7

Иако не беа "обврзани" со некој временски рок, челните луѓе на Фершпед Работнички по препорака на стручниот штаб одлучија да го засилат тимот за новата сезона која е пред почеток (стаертува на 6 октомври).

Согласно со претходните најави, особено интензивирани во текот на оваа седмица, официјализирани се договорите со Димитар Мираковски и Ненад Зивчевиќ.

"Договорено е да бидат со нас во наредната сезона. За потоа ќе видиме" - потврдува Горан Костовски, спортскиот директор на екипата од " Градски парк".

Потег кој се чини доаѓа во вистинско време, посебно ако се знае дека во текот на летото "црвено-белите" доживеаја доста голема играчка па и тренерска реформа.

За време на летниот преоден рок од " Градски парк" најавуваа осетно подмладување на екипата. Но, се чини дека "пазарот на играчи" си го стори своето, па и Фершпед Работнички мораше да "влече нови потези"?

"Ние не отстапуваме од таа наша замисла. Одлука на Управниот одбор на клубот е дека во овој момент ни е потребен еден искусен играч каков што е Димитар Мираковски. Тој веќе одработи неколку тренинзи со екипата. И покажа дека може да помогне многу, пред с$ во формирањето на играта потребна за првенствените натпревари. Да го 'покачи' квалитетот на оние играчи со помало играчко искуство и минути. И овие контроли беа 'доказ' за тоа, посебно што не можевме да сметаме на повредениот Стојановски. Истовремено со ангажманот на Мираковски, и тој ќе биде помалку оптоварен со обврски, ќе може да игра многу послободно"- појаснува Костовски.

Со ангажманот, пак, на Ненад Зивчевиќ се чини дека Фершпед Работнички поправа една грешка која ја направија во минатото, кога премногу лесно се откажаа од неговите услуги.

"И тоа е дел од нашата стратегија. Имавме доста работа додека успеавме да средиме некои работи со неговиот претходен клуб. Но сега е с$ ОК, и Зивчевиќ ќе биде лиценциран за настап. Тој е речиси цело време со екипата, одигра и неколку контролни средби на кои покажа дека може многу, и дека неговиот квалитет никогаш не бил спорен. Впрочем, за тоа зборуваат и еден куп златни трофеи кои ги освои со селекцијата на Србија овие неколку години наназад. Жал ми е што не доби некој поголем простор во овие последни години, но тоа ќе го има во Фершпед Работнички"- најавува Костовски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom