Купувам - продавам

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Те молам види а јас ќе дојдам кога ќе кажеш...Фала.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Продавам Фиат Гранде Пунто, произведено 2007ма
1.4 16V,T-JET Abarth 114 kW (155 KS)
На Бугарски таблици, но може да се преведе на Македонски без проблем
Кој дава 8.000 нека го носи..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Продавам Фиат Гранде Пунто, произведено 2007ма
1.4 16V,T-JET Abarth 114 kW (155 KS)
На Бугарски таблици, но може да се преведе на Македонски без проблем
Кој дава 8.000 нека го носи..
На ова имаш 1200 евра акциза + царина + данок за увоз... Давачките ке надминат 2.500 евра до регистрација, така да попаметно е да си купам ново отколку да го регистрирам на Мк табли, мада тоа новото ке биде обично, со 1.2 мотор, клима, радио со CD и 0 км.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
На ова имаш 1200 евра акциза + царина + данок за увоз... Давачките ке надминат 2.500 евра до регистрација, така да попаметно е да си купам ново отколку да го регистрирам на Мк табли, мада тоа новото ке биде обично, со 1.2 мотор, клима, радио со CD и 0 км.

Купи го ново овде со овие перформанси за 10 илјади евра..во последниот каталог на Ауто Македонија.. оваа иста кола беше 14.300 евра, све на све 15.000 евра.. јас мислам дека се исплати цената, пошто не е ич возена, скоро како нова е..
...
Да не заборавам..
Има поминато само 4000 километри.. колата е увезена во Македонија, во моја лична сопственост е..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Купи го ново овде со овие перформанси за 10 илјади евра..во последниот каталог на Ауто Македонија.. оваа иста кола беше 14.300 евра, све на све 15.000 евра.. јас мислам дека се исплати цената, пошто не е ич возена, скоро како нова е..
...
Да не заборавам..
Има поминато само 4000 километри.. колата е увезена во Македонија, во моја лична сопственост е..
Чекај сега... увезена и регистрирана на Мк табли ја даваш 8.000 евра или цената е за на странски табли?
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Чекај сега... увезена и регистрирана на Мк табли ја даваш 8.000 евра или цената е за на странски табли?

Изгледа не ме разбираш што сакам да ти кажам, увезена е во Македонија, платена е царина.. само што не е регистрирана на Македонски таблици.. просто кажано ја возам на црно т.е на Бугарски табли..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Изгледа не ме разбираш што сакам да ти кажам, увезена е во Македонија, платена е царина.. само што не е регистрирана на Македонски таблици.. просто кажано ја возам на црно т.е на Бугарски табли..
Па тогаш цената е сосем прикладна... во првиот пост не се доискажа дека давачките за увоз ти се платени и дека возилото е до регистрација.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Па тогаш цената е сосем прикладна... во првиот пост не се доискажа дека давачките за увоз ти се платени и дека возилото е до регистрација.

Хех, јас само сакав по просто да објаснам за да можат да сватат сите.., али увидов дека има исти "ѓаол" ко мене што има некое поголемо разбирање во автомобилизмот.. :helou:..
Иначе прикладна е цената да, кога ја земав возачката, бев многу напален по тоа fucking гранде пунто.. но сепак тогаш бев во Австралија 17 месеци на свирење, спечалив доволно за да си го дозволам на мои 19 години..
Но кога се вратив овде во нашава ни мила Македонија.. Економската криза завладее.. ни го украдоа берлингото со кое идевме на настапи.. и моравме да земеме друго, така да ете дојде време земав Вито моментално пред 3 дена.. и ете сеа гурам со него, како и да е морам да го продадам пунтово.. макар задња цена 8.000 ќе му барам, колку да си повратам колку толку, од цената со која го купив.. иначе искрено го земав 8.999 евра од Бугарија точно на 1ви Јануари 2009та година..
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Супер е цената за Пунтото. Да ги имав парите немаше да се двоумам да го земам али то е то. Тој што планира да купува Пунто од форумов повеќе се исплаќа оваа верзија. На овој модел никогаш нема да му падне цената (кога ќе ја препродавате) како на стандардно 1.2 машинче.

Супер е а и бојата ми се допаѓа!

Со мааааалку шминка може да се добие ваков изглед

 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Попален сум по фиат Браво, ама не овие новите Гранде - Манде!

Окапав на ова Пазар 3 и бендисав 2 - 3, арно ама ми кажаа дека оние шо се 1.2 и 1.4 да не сум ги гледал џабе ниту пак да ги земам!!
Дајте некое образложение за ова зошто е вака, и ако може некој шо е позапознат со овие коли да ми каже шо е и подобро бензинец или дизелаш?

Еве најдов уште една, добро ми изгледа, мада ја и автомеханичари ко скитник и астронаут, значи тапа. Вака од око гледам шо ми се бендисува!
Давајте совет!



http://www.pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=378449
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Сакам зимоска да идам го немачка да земам една е класа на старо, па ако некој знае сајтови од германски плацеви за користени коли ќе ми заврши многу работа, поз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom