Купувам - продавам

Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
па ако преферираш нов тогаш немаш избор ке мора да земеш некој кинез а нив што се вели ги има во секоја поснабдена продавница :pos2: ( кинези има кoлку сакаш па прошетај се по скопје и ке најдеш 100%
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
па ако преферираш нов тогаш немаш избор ке мора да земеш некој кинез а нив што се вели ги има во секоја поснабдена продавница :pos2: ( кинези има кoлку сакаш па прошетај се по скопје и ке најдеш 100%
кинез кинез важно да вози! не сум јас возач за трка па да зеам пежо:kesa:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
кинез кинез важно да вози! не сум јас возач за трка па да зеам пежо:kesa:

па како што ти реков кинези имаш насекаде прошетај малце и ке најдеш а и оваа другава варијанта не е лоша да си земеш АПН 6 ( барем појако ке е и помали трошоци околу него а и поиздржливи се ) :vozbud:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ми требаат маски за Honda MTX 125ccm, ај кој се бави со мотори :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
ЕЈ ми треба некој шо продава делови за Пежо 605, ако има некој таков слободно нека пише ПП, или пак ако знаете некое место или слично, наведете контакт. ИТНО Е!!!
 
Член од
12 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
Otkup na Mercedesi old tajmeri

Slusnav nekoi muabeti deka vo skopje otkupuvale mercedesi old tajmeri
Dali e nekoj zapoznat so ova i ako e zapoznat neka kazi kaj mozam da se obratam nesto kontakt broj ili slicno.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Имаш мерцедес за продавање? Или сакаш да купиш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Провери си приватни пораки... Ти пишав, јас барам мерцедес, може ке ја наредиме работата.

А можеш и тука да туриш сличе од Мерцедесот и цена.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Луѓе консултација може ?
Сакам да купам скутер е сега се мислам кој да го одберам Aprilia 50cc Gilera Runner 50cc или Peugeot Jetforce ај ве молам кажете објаснете ми кој од овие е најдобар не само на изглед туку кој највеќе оди кој е најиздржлив ај објаснете ми за сите ако знаете каректеристики.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Луѓе консултација може ?
Сакам да купам скутер е сега се мислам кој да го одберам Aprilia 50cc Gilera Runner 50cc или Peugeot Jetforce ај ве молам кажете објаснете ми кој од овие е најдобар не само на изглед туку кој највеќе оди кој е најиздржлив ај објаснете ми за сите ако знаете каректеристики.
еј Gilera runner 50 и Aprilia Sr 50 имаат иста машина ( Piaggio машина ) и крајна брзина околу 85км/ч е peugeot jet force 50 има малку полоша машина ( не дека е лоша на Gilera и aprilia со подобри ) и крајна брзина некаде околу 80км/ч моја препорака земи си Gilera или aprilia која ти се повеќе свиѓа ( јас ако зимам би зел Gilera затоа што е малку поголема :vozbud: но за таа сметка aprilia та има малку поспортски изглед
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Луѓе консултација може ?
Сакам да купам скутер е сега се мислам кој да го одберам Aprilia 50cc Gilera Runner 50cc или Peugeot Jetforce ај ве молам кажете објаснете ми кој од овие е најдобар не само на изглед туку кој највеќе оди кој е најиздржлив ај објаснете ми за сите ако знаете каректеристики.
земај или априлијата или џилерата. исти се двете, овде станува збор за што ти се допаѓа повеќе и кое ти е покомотно и поубаво за возење. немаш утка. батали пежото...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom