Купувам - продавам

Д

Демијан

Гостин
Продавам пежо 106 мотор 1.4 1993 година.Удрено од напред предницата е делумно искршена- фарови,браник,левото крило е оштетено.Од прилика ако може да ми кажете колку би можел да ја продадам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Продавам пежо 106 мотор 1.4 1993 година.Удрено од напред предницата е делумно искршена- фарови,браник,левото крило е оштетено.Од прилика ако може да ми кажете колку би можел да ја продадам.
Колку е оштетена?
вака, отприлика колку и бараш?
Состојбата на роговите како е, трапот искривен или не?
кажи нешто повеќе...
 
Д

Демијан

Гостин
Колку е оштетена?
вака, отприлика колку и бараш?
Состојбата на роговите како е, трапот искривен или не?
кажи нешто повеќе...
Ја не се разбирам многу многу у коли иначе воланот не врти,нешто таму кај гумите е искршено хладњак скршен... Па шознам дали би можел да и извадам нешо над 1000евра?
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Ја не се разбирам многу многу у коли иначе воланот не врти,нешто таму кај гумите е искршено хладњак скршен... Па шознам дали би можел да и извадам нешо над 1000евра?
Drugar preeska zborev so eden limar prijatel mi e, bas mi tekna na tvojov post i go prasav, rece ne mozam da kazam cena treba da go vidam, ako dade ok cena i ako ne e zgmeceno ke mu go zemem, daj mi broj da mu go dadam da si se dogovorite ako ne si go dal uste.
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
zdr,ako ima nekoj sto prodava GOLF 3 TDI so cetiri vrati i da ima klima,elektronsko otvaranje na prozorcite,centralno zaklucuvanje na vratite,siber i da bide socuvana kolata,slobodno neka kaze posto sum zainteresiran za takva kola i plakam vo kes odma,pozdrav za site
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Некој да ми каже цени на ново на овие 2 коли




и на оваа





Знам дека од новата има за 9990 евра со клима електрика напред и слично, ме интересира што мотори имаат што цени се како се движат.Зборам на ново
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
da ne znaj nekoj br od ovoj od veles so prodava motori so licenca jamaha
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Купувам чопер (јамаха или априлија) до 125 кубици
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
prodavam mazda

prodavam mazda 929HB (kupe)
2.0 L, 66 KW
godina 1982,
remontirana,
so atest plin,
karoseriski odlicna
registrirana do 2009.Oktomvri.
2.000,00 EUR
moze da ja trampam i za BG ili MK.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Ај кажете каде можам да најдам серво волан за Алфа Ромео 33 1993 год.:coffee:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Некој да ми каже цени на ново на овие 2 коли




и на оваа





Знам дека од новата има за 9990 евра со клима електрика напред и слично, ме интересира што мотори имаат што цени се како се движат.Зборам на ново
1,1 tesko da ti najdat ima u kumanovo salon i distributer a do 11 300 izleguva maximalot na fabia 1.4 za drugite neznam
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
zdr,ako ima nekoj sto prodava GOLF 3 TDI so cetiri vrati i da ima klima,elektronsko otvaranje na prozorcite,centralno zaklucuvanje na vratite,siber i da bide socuvana kolata,slobodno neka kaze posto sum zainteresiran za takva kola i plakam vo kes odma,pozdrav za site
Jas imam golf 1.9 Turbo dizel bez klima so centralka,elektrika na prozorci,socuvan,a za cenata pp ali fixna e...
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
6
Kupuvam limarija za Skoda 110L ili Skoda 110R ili cela kola, ili kade mozam da najdam po otpadive?
 
Д

Демијан

Гостин
Некој дали може да ми најде Opel Astra негде кај 2000-01 година значи со фул опрема по можност да биде бензинец.Ако има некој нека пише пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom