Кошаркарски онлајн менаџер

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Сака некој со мене Пријателска во Недела?

КК Сар-Сел...2.3...
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
ajde jas ke igram so tebe jas sum KK lakers
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
Еве и јас решив да се кандидирам за У-21...
До сега бев скаут на селекторот на У-18 Когој и мислам дека колку-толку му помогнав за откривање на млади таленти, па сега решив да се испробам како селектор...
Знам дека има кандидати кои се поискусни од мене , но истотака знам дека доколку станам селектор ќе го искористам целото мое знаење , искуство,време и потенцијал на играчите за остварување на добри резултати...
Неможам да ви ветувам медали, но знам дека македонската У-21 има квалитет на подобар рејтинг...
Доколку станам селектор ќе имам голема соработка со останатите селектори Вудјадиновиќ и Когој, и во план имам:
-Целосно селектирање на играчите кои имаат квалитет за У-21 и избор на најдобрите...
-Секоја сезона заедно со Когој спасување на млади таленти од ботовите...
-Создавање на Тим околу мене...
-Имам и познавање на англискиот јазик што ќе ни биде од голема корист при контактирањето на странските јузери кои имаат наши деца...
Ова беше само дел од тоа што планирам да го направам, иначе јас сум човек што знае да поднесе пораз и доколку изгубам прв ќе му го честитам селекторското место на победникот....
Јас нема да се фалам со резултатите на мојот клуб ,бидејки самите го покажуваат тоа....
Нека победи најдобриот!!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
:helou:Здраво,да ви кажам на сите дека и јас имам во план да се кандидирам,сакав на најмладите но бидејки тоа е потешка работа,а и когој добро ја води екипата,заедно со неговите скаути Ален и Пуфка,ке го подржам со двете раце,затоа ке му бидам конкурент на :nesum:Жика во тимот под 21 год.

Следува кратка програма
Како прво ке бидам во секојдневна комуникација со селекторот под 18,координацијата е многу важна за успех.Второ ке предложам луѓе кои ке ми водат статистика,кој како играл,на која позиција,колку е изморен играчот,сакам тука да напоменам дека ако играчот е изморен над 15%,може да игра но да не очекува повеке од 1/4,ке се заложам јас и мојата екипа да бидат следени сите играчи како играт,ке му биде сугерирано на менаџерите на нивните екипи да ги стават во игра почесто,ако не се во прв состав да ги продадат во друг тим каде би имале поголема минутажа,оти искуството е многу важно.
Ке остварам контакти со селекторите од поранешните ју републики кои истотака ке разменуваме мислења и искуства.
Ке му наложам на сите менаџери на кои му помагам да влечат млади деца кои првен би играле кај Когој,за потоа глатко би ги земал јас,тоа е една долгорочна стратегија,значи се ке правам да го подобриме сегашното 45 место:jaj:,еве ке се обидам да се искачиме барем до 40 местo:vozbud:
Со своето две сезонско искуство,се истакнувам со желбата да се шпионира противникот и не ретко досега сум изненадил,за некој изненадување за мене не беше,екипи со појаки играчи,мислам на рејтинг,кои биле надиграни и надмудрени,тука ке ги споменам Бест Тим и Струмица,:duel:која победа ми избега во последните мигови.
ПОЗДРАВ,мислам дека ке соберам некој глас повеке од вторпласираниот:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Какво деби денес на ѕверот.43 рејтинг за 20 минути.Мислам јасно е што ѕвер иам.Ајде едвај ја чекам новата сезона.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Мој најнов играч е Марко Гуло,поранешен играч на Кирца,солиден играч,просечен ама го земав многу евтино 2.2 милиони и затоа го земав,сега планирам уште 2-3 играчи да земам и толку за сезонава,ја проширив салата,и до крај на идната сезона ќе собирам пари:)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Одличен играч е, си го земал за малце пари. Мислам дека не ти требаат повеќе играчи, и со овие ќе растураш во твојата лига.:helou:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
:nesvest:абе дајте линк за гласањето нешо имало баг ама го фиксирале сеа нема нов линк

#99 Arsen Arkhipov
#13 Giba Grael

Леле дечки сеа сум задоволен како Нинџа Корњача :pos2::pos2:
Ај кажете некој коментар за овие златни играчи :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јас се враќам во играва сакам јавно да се извинам но веќе подолго време имам проблеми со компјутерот се надевам дека сите се решени така да очекувајте ме :helou:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
ауу како вака си кажа а не коментираше за мојте нови играчи!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:nesvest:абе дајте линк за гласањето нешо имало баг ама го фиксирале сеа нема нов линк

#99 Arsen Arkhipov
#13 Giba Grael

Леле дечки сеа сум задоволен како Нинџа Корњача :pos2::pos2:
Ај кажете некој коментар за овие златни играчи :)
Слаби се, жал ми е што те разочарувам. Ама ајде, и јас на почетокот на мојата "кариера" купував слаби играчи...со тек на време ќе созреиш....за едно 10 години, кога јас најверојатно ќе бидам домазет кај некоја богаташка со голем гз и големи цицки:helou:
јас се враќам во играва сакам јавно да се извинам но веќе подолго време имам проблеми со компјутерот се надевам дека сите се решени така да очекувајте ме :helou:
Срам да ти е што не коментираше за играчите на ЕНТЕР!:star:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
:pos2:Хихихи не се слаби имам давано долгови ке земам играчи со по 150.000 скилл индекс за некој ден!
Инат сум невиден у минус сум
 
А

Ајсшутер

Гостин
Закон играчи дај ќе ти дадам по 4.000.000 милиони за двајцата вкупно 8 бива ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom