Фан Клуб: Вардар

Член од
23 април 2022
Мислења
378
Поени од реакции
1.783
Битно интервјуто е веднаш објавено на the only official media of FC Vardar. The information here is the only official, relevant and valid information.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
130
Поени од реакции
295
Единствено што е во право за финансискиот дел - како да се реши долгот на ФК Вардар.

А, за другото, немам коментар. Циркузант. Го изгледав целото интервју, се брани на секоја можна тема. Виновни му се портали, Комити, второлигашкиот ростер...

И за новиот газда вика „што има интервју да дава, ги прашувате ли газдите на другите АД да даваат интервјуа кога отвораат нови фабрики?“ :vozbud:

Господ напомош... и на „Комити“ како навивачка група исто со него.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
378
Поени од реакции
1.783
Ако збориме за шпекулации, јас можам пример да шпекулирам з жена ти или мајка ти… а па овој лешперот уште се смее:tapp::tapp:
Срамно и бедно. Да држеше малку до себе ќе му кажеше да го напушти студиото одма, или ќе му одговореше адекватно во ист стил. Пусти страв, као со Аркан да збори...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.139
Поени од реакции
24.180
Далеку ќе стигнете со овој памет. Те почитувам заради тоа што знам колку имаш направено за Вардар. Ве удри во глава победата, мислите дека ќе владеете најмалку 12 години, па сега си допуштате вакви лични хирови и човечки чирови ко Миленко. Брзо се менуваат работите, Миленко ви носи ненадоместлива штета за која ќе се каете за 3 години. Со Миленко никад нема да стане Вардар квалитетен клуб, а ако тој ви е најдоброто кадровско решение што го имате, ниту Македонија ќе стане држава.
Ako go izgleda podcastot valjda sfati deka:

1. Ocigledno postojat dve paralelni sili vo Vardar kade bukvalno za se preklopuvaat i borat za prevlast. Toa sto ti vikas deka ne se podmireni dolgovi i cel tvoj pogolem post, e info od Komiti. Toa deka luge od Komiti pregovarale za namaluvanje na dolgovi si stoi, ama eve Milenko sosema drugo kazuva, ona na sto i jas aludirav. Si tera on sosema nezavisno od Komiti i ocigledno nema namera ni na Komiti ni vo javnost premnogu da zbori sto i kako ke se raboti.
2. Paralelno ke bide i e i so "oficijalnite" mediumi, odnosno nema da gi moli Komiti da gi predadat portalite itn... Ajde sega da vidime dali ke mu "se dadat" segasnite za da ima kontnuitet ili ke se tera inat..
3. I hipodrom bese spomnat... Znaci covekot koj zavrsi rabota ne e od vcera vo klubot ama sepak SEGA zavrsi rabota. Pogodi zosto?
4. So promena na sopsvenistvoto poleka ke bidat Komiti i oficijalno trgnati od rakovodnite strukturi.

Ako akciite se prefrleni bitkata za prevlast e zavrsena, ne deka imavme nekakva sansa da go vodime klubot bez pari. Koncentrirajte se na grupata, i kolku i da boli vo momentot potrebna e mirna i cista tranzicija, sekako nemame uslovi da go vodime klubot.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.031
Поени од реакции
2.177
Овој Чупески требало да каже овде на форумот дека МН му гостува и да побара прашања од тука.

Според Миленко сите се неписмени, шпекуланти, незнајковци, хулигани, преваранти, пичкици, ботови и што ли уште не, само он е во право. А повеќето од набројаното се негови особини.

Пак ќе кажам, џабе што е во право за реалниот проблем со долгот, кога отворено објави војна со навивачите. Сите сме ние Комити, поранешни или сегашни.
Се изнакажа за долгот, ама јас решение не слушнав, нема ваљда Атила да истури 2.5М еур за деблокада на сметка, па после да даде уште 5М еур за останатиот дел.
А ќе треба уште толку за сериозен тим.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.457
Стварно не насетувате како планира да го "врати" долгот? :D
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
247
Поени од реакции
1.289
Долгот е фиктивен и е кон оние лопови што го поставиле козаров, он ќе го "врати", а кога ќе се смени власта тогаш новата власт нема да го "сака" Вардар, спонзорот ќе си отиде и ќе излезат милионски неплатени фактури кон фирми поврзани со шарлатаниве, долгови кон некои од аматерскиве играчи што ги донесоа и им дадоа солидни плати и секако долг кон ЈПССДП за играње на Градски.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
904
Поени од реакции
2.961
Ај не биди Киро, Кано..
Миленко е тип на човек што го нејќе никој, он ти е тип да мава во мутно и тоа одлично му оди, само што има застанато во време, пред едно 30 години. Тоа интервјуто што го има дадено, го гледаш први две минути и доста ти е веќе, знаеше како ќе се одвива разговорот. Вардар бил мртов, па он е поблиску од гроб од Вардар, Вардар живее се додека има позади себе луѓе што го сакаат!
Проектот бил да ги вратат навивачите, па он ги избрака за еден месец.
Државата ни плаче од луѓе како него, изроди, што не знаат за ништо свето.
Сите знаевме дека ВМРО мора да ги задоволи апетитите на своите потрчковци, еден од нив е Миленко, затоа е и таму кај што е. Имаме и ние други информации од ВМРО од повисоко, и не се што ќе ти кажат е вистина, и таму дуваат разни ветришта, и не секогаш излегува она што се планирало.
Факт е дека Миленко во Вардар е грешка, и дека ВМРО треба да си го плати цехот на крајот.
Сето ова ново "спасување" на Вардар е стара приказна за нови будали.
Некој од нас магистрира на ова тема веќе, се случува одново и одново со секое доаѓање и паѓање на ВМРО.
Што ти говори дека клубот е заложник на таа партија веќе долго време.
А мене ми е преку "глава" од партии и од тоа спасување, глумење на спасители и што не.
Нека се гонат таму од кај што имаат излезно.
Затоа реков уште на почеток, доволно беше од сите нив, нека не бутнат и во пета лига, барем знаеме кој и што сме!
Па со правилна работа ќе пркосиме, ќе бидеме клуб на народот и ќе постоиме, а не пак заложници и пак да бркаме интереси и да се потчинуваме..
И после немало публика, немало фудбал, спортска култура и што не.. Во ова земја нема нормален живот, а не нешто повеќе..
Нека се гони се у бестрага..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.139
Поени од реакции
24.180
Ај не биди Киро, Кано..
Миленко е тип на човек што го нејќе никој, он ти е тип да мава во мутно и тоа одлично му оди, само што има застанато во време, пред едно 30 години. Тоа интервјуто што го има дадено, го гледаш први две минути и доста ти е веќе, знаеше како ќе се одвива разговорот. Вардар бил мртов, па он е поблиску од гроб од Вардар, Вардар живее се додека има позади себе луѓе што го сакаат!
Проектот бил да ги вратат навивачите, па он ги избрака за еден месец.
Државата ни плаче од луѓе како него, изроди, што не знаат за ништо свето.
Сите знаевме дека ВМРО мора да ги задоволи апетитите на своите потрчковци, еден од нив е Миленко, затоа е и таму кај што е. Имаме и ние други информации од ВМРО од повисоко, и не се што ќе ти кажат е вистина, и таму дуваат разни ветришта, и не секогаш излегува она што се планирало.
Факт е дека Миленко во Вардар е грешка, и дека ВМРО треба да си го плати цехот на крајот.
Сето ова ново "спасување" на Вардар е стара приказна за нови будали.
Некој од нас магистрира на ова тема веќе, се случува одново и одново со секое доаѓање и паѓање на ВМРО.
Што ти говори дека клубот е заложник на таа партија веќе долго време.
А мене ми е преку "глава" од партии и од тоа спасување, глумење на спасители и што не.
Нека се гонат таму од кај што имаат излезно.
Затоа реков уште на почеток, доволно беше од сите нив, нека не бутнат и во пета лига, барем знаеме кој и што сме!
Па со правилна работа ќе пркосиме, ќе бидеме клуб на народот и ќе постоиме, а не пак заложници и пак да бркаме интереси и да се потчинуваме..
И после немало публика, немало фудбал, спортска култура и што не.. Во ова земја нема нормален живот, а не нешто повеќе..
Нека се гони се у бестрага..
ne sekoj go deli tvoeto mislenje. jas sakam klubot da se sredi i da si prodolzi kako sto bil i predhodno. ako sakas nov pocetok samo pocni nov klub nema sto vardar da go unistuvas. i vardar ne e zaloznik na nikogo, sekoj moze neli da vlozi... sto ne vlozi?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.457
ne sekoj go deli tvoeto mislenje. jas sakam klubot da se sredi i da si prodolzi kako sto bil i predhodno. ako sakas nov pocetok samo pocni nov klub nema sto vardar da go unistuvas. i vardar ne e zaloznik na nikogo, sekoj moze neli da vlozi... sto ne vlozi?
Секој што оди на трибина го дели неговото мислење :D
Ти кажав и претходно, веројатно мнооогу погрешни луѓе (преку кои ја оценуваш атмосферата околу клубот) имаш за комуникација во државава.
Непроценлива штета се прави со оваа екскурзија со Миленко, ќе го забележиш тоа за неколку години. Не што ќе се одрази на Вардар, ќе се одрази на Комити, ќе се одрази на македонската младина во Скопје, на етничката превласт во градот. Дај боже да грешам, ама ретко грешам.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
247
Поени од реакции
1.289
ne sekoj go deli tvoeto mislenje. jas sakam klubot da se sredi i da si prodolzi kako sto bil i predhodno. ako sakas nov pocetok samo pocni nov klub nema sto vardar da go unistuvas. i vardar ne e zaloznik na nikogo, sekoj moze neli da vlozi... sto ne vlozi?
Еден нема да сретнеш што има позитивно мислење за Миленко во државава, освен ти и овие профиливе што спамираат на форумот, а позади кои не е чудо ни лично козарот да стои. Човекот она што го пишал во постот е сосема во право. Сменете си тактика со време, ниту е 2008 година, ниту пак се толку неписмени луѓето тука како што ги замислувате. Со млитав кур ве донесоа на власт, со млитав ќе ве симнат, со таа разлика што вие у старт почнавте на нерви на обичниот човек да му одите.

Ако ти би дал твои пари за да управува некој како МН и кељавион со истите, тогаш секоја чест за храброста. Подобро прескокнете објаснувања и курч по форуми, емисии и интернет, зошто само подлабоко влагате у гомна и ништо добро и паметно не носите ниту на клубот, ниту на навивачите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.139
Поени од реакции
24.180
Секој што оди на трибина го дели неговото мислење :D
Ти кажав и претходно, веројатно мнооогу погрешни луѓе (преку кои ја оценуваш атмосферата околу клубот) имаш за комуникација во државава.
Непроценлива штета се прави со оваа екскурзија со Миленко, ќе го забележиш тоа за неколку години. Не што ќе се одрази на Вардар, ќе се одрази на Комити, ќе се одрази на македонската младина во Скопје, на етничката превласт во градот. Дај боже да грешам, ама ретко грешам.
milenko e poedinec koj e tamu da zavrsi sto treba i ke bide smenet. premnogu mu davate znacenje na nego mesto na toa sto treba da se sraboti. mi e gajle mene za nego bitno e da se resat finansiskite problemi.
Автоматски споено мислење:

Еден нема да сретнеш што има позитивно мислење за Миленко во државава, освен ти и овие профиливе што спамираат на форумот, а позади кои не е чудо ни лично козарот да стои. Човекот она што го пишал во постот е сосема во право. Сменете си тактика со време, ниту е 2008 година, ниту пак се толку неписмени луѓето тука како што ги замислувате. Со млитав кур ве донесоа на власт, со млитав ќе ве симнат, со таа разлика што вие у старт почнавте на нерви на обичниот човек да му одите.

Ако ти би дал твои пари за да управува некој како МН и кељавион со истите, тогаш секоја чест за храброста. Подобро прескокнете објаснувања и курч по форуми, емисии и интернет, зошто само подлабоко влагате у гомна и ништо добро и паметно не носите ниту на клубот, ниту на навивачите.
povtorno gajle mi e za milenko. covece ti imas profil edvaj godina dena napraven za vreme izbori i ti najde da zboris za politika? :pos:
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
247
Поени од реакции
1.289
milenko e poedinec koj e tamu da zavrsi sto treba i ke bide smenet. premnogu mu davate znacenje na nego mesto na toa sto treba da se sraboti. mi e gajle mene za nego bitno e da se resat finansiskite problemi.
Автоматски споено мислење:



povtorno gajle mi e za milenko. covece ti imas profil edvaj godina dena napraven za vreme izbori i ti najde da zboris za politika? :pos:
Сум кажал 100 пати, ме боли кур и за едните и другите, што е до мене сите партии нека ги снема уште утре од државава заедно со политичарите и хард кор фановите, исти кур - различно паковање се сите! Што е битно кога е направен профилот? Едно мислење немам у темите за политика.

Инаку, што не е точно од тоа што погоре го напишав?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.457
milenko e poedinec koj e tamu da zavrsi sto treba i ke bide smenet. premnogu mu davate znacenje na nego mesto na toa sto treba da se sraboti. mi e gajle mene za nego bitno e da se resat finansiskite problemi.
Ама тебе ти е лесно да зборуваш од преку барата, кога со него немаш никаков контакт.
Тешко е да дојдеш и да ги натераш луѓето да дојдат на стадион кога моменталната ФАЦА НА КЛУБОТ е Миленко.
Кога излегува и вика дека навивачите се небитни.
Тешко е да ги натераш старите играчи да се мотивираат кога само они се дежурни виновници.
Тешко е да донесеш македонски играч, затоа што никој не сака да игра за Миленко.
Не може да биде само поединец на кого не треба да се обрнува внимание, кога де факто ОН ГО ВОДИ КЛУБОТ. Он носи играчи, он казнува играчи, он врши притисок врз навивачи.
Тешко е да организираш навивање, кога благодарение на Миленко околу тебе стојат 100 желки од ЕБР, спремни да ти ебат мајката при најмал инцидент.
Тешко е да седиш немоќен, додека некој го брани цела гарда приватно обезбедување, донесено од истата партија која ја куди секој ден.

И главното, тешко е било кој да поверува дека Миленко крати долгови, кога сите потези кои ги прави личат дека прави уште поголеми долгови.

Тешко е да се идентификуваш со лајно од човек, на стадион може да ги донесе само тие 5000 слепци што го следат во групата.
Пресметката ќе ја правиме за некое време, ти си имаш твоја теза, ние гледаме што се случува и имаме своја теза. Дај боже да си ти во право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom