Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Абе почнува нова сезона нови трансвери ова она лани за лани секако нема да биде иста табелата хх
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.877
Поени од реакции
23.243
Оваа сезона ке бите доста интересна очекувам Фиорентина, Палермо, Наполи, Џенова и Удинезе да се борат за место во Европа дали во ЛШ или во ЕК се едно. Инаку што се однесува до лигата мислам дека ке биде поконкурентна за разлика од лани и Мислам дека главната борба ке е меѓу Јувентус и Шинтер, Милан во последен план бидејќи како што читам ништо нема да купат изгледа па логично е да се во 2от дел од табелата зад оние што ги набројав одозгора:toe:


добар ти е предлогот за 6те екипи значи според мене Јувентус,интер,Милан,Рома,Фиорентина и Џенова:toe:


Ах Тимче и тебе не ти е лесно :smir:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
И мене ми се допаѓа оваа идеа, гледам веќе подолго време не се сменило ништо на анкетава, добро би било да направиме анкета околу тоа кој ќе биде шампион, со 7 опции за одговор, Јувентус, Интер, Милан, Фиорентина, Рома, Џенова и Друг.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.406
Поени од реакции
6.541
+лацио, другите и да сакаат неможат да освојат!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
И мене ми се допаѓа оваа идеа, гледам веќе подолго време не се сменило ништо на анкетава, добро би било да направиме анкета околу тоа кој ќе биде шампион, со 7 опции за одговор, Јувентус, Интер, Милан, Фиорентина, Рома, Џенова и Друг.
Не знам брат шо се замарате со анкетата.
Кој ќе биде шампион? Па за кој ќе гласаш ти? Нормално за Јуве, јас ќе гласам за Интер, тие шо се за Милан ќе си гласаат за Милан...
Освем тоа види повеќе од половина јузери немаат по ни 1 пост некој ги прави само за гласање како за награда да се работи кој ќе има најмногу гласови...
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Денес во 17 часот ќе бидат извлечени паровите за новата сезона во Италијанското првенство. Ќе има директен пренос на RAI2.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Не знам брат шо се замарате со анкетата.
Кој ќе биде шампион? Па за кој ќе гласаш ти? Нормално за Јуве, јас ќе гласам за Интер, тие шо се за Милан ќе си гласаат за Милан...
Освем тоа види повеќе од половина јузери немаат по ни 1 пост некој ги прави само за гласање како за награда да се работи кој ќе има најмногу гласови...
Да али ке може да гласаат и фанови на Јунајтед, Барса и остали, не мора за Интер на пример да гласаат само фанови на Интер, може и некои неутрални членови . А вака само фановиве си изгласале кој според нив е најдобар и тоа е тоа, пример, може да се најде некој фан на Лацио да гласа за тим од големата тројка, ако смета дека Лацио не се кадарни за титулата ( пример давам само ) .
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Да али ке може да гласаат и фанови на Јунајтед, Барса и остали, не мора за Интер на пример да гласаат само фанови на Интер, може и некои неутрални членови . А вака само фановиве си изгласале кој според нив е најдобар и тоа е тоа, пример, може да се најде некој фан на Лацио да гласа за тим од големата тројка, ако смета дека Лацио не се кадарни за титулата ( пример давам само ) .
Токму така, а и да се смени нешто долго време стои ова, и да видиме како луѓето за оваа сезона, има доста големи измени кај тимовите, Јуве и Интер се најголемите фаворити тоа е јасно, но да видиме кој е поголем, според членовите на форумот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Ке видам деновиве, да се вратат луѓево од одмори, да се консултирам со Фантом, иначе минут време работа е, можам уште сега да ги сменам анкетите и воала, и онака сум за реализација на предлогов .
До тогаш . . . уживајте во летото . :smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
А вака само фановиве си изгласале кој според нив е најдобар и тоа е тоа, пример, може да се најде некој фан на Лацио да гласа за тим од големата тројка, ако смета дека Лацио не се кадарни за титулата ( пример давам само ) .
Ако беше така немаше Лацио да има толку гласови или пак Фиорентина :)

Да али ке може да гласаат и фанови на Јунајтед, Барса и остали, не мора за Интер на пример да гласаат само фанови на Интер, може и некои неутрални членови .
Со неутралните членови е ок. И јас кога би гласал кој ќе ја освои титулата во Англија пошто не навивам за никој ќе бидам реален и ќе гласам за тој што мислам дека има најдобар тим сезонава.

Но најголем проблем се јузери кои се направени само за гласање. Не можам да сватам од шо мака ги прават тие јузери...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
И што ако се ресетира демек нешто ќе се промени? Пак Милан Интер и Јуве ќе имаат највеќе гласови само што сеа ќе има дупло помалце гласови, дека оваа анкета е од 2005та... толку време седела па сеа да се ресетира :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
И што ако се ресетира демек нешто ќе се промени? Пак Милан Интер и Јуве ќе имаат највеќе гласови само што сеа ќе има дупло помалце гласови, дека оваа анкета е од 2005та... толку време седела па сеа да се ресетира :toe:
Да се смени прашањето, во сите анкети од темиве со првенствава . Да биде, '' Кој ке биде шампион според вас наредната сезона во . . . ? '', a не вака детсково, кој е најдобар во Италија каде апла само фанови на клубовите изгласале, вака, пообјективно ке е според моменталнава ситуација во првенството, да се гласа за тоа кој ке биде првак и ке видиме моментално кој според кајганџииве има најголеми шанси за титулата со оглед на тоа дека може да гласаат и членови кои пример, навиваат за Барселона или Реал . Башка и фан, пример на Лацио, ако смета дека неговиот тим е неконкурентен за титулата наредна сезона, ке може да изгласа некој друг клуб, па некаде накај крај на Август, анкетите може и да ги затвориме, ваљда нема вени да сече некој поради тоа . :toe:

А во моментов анкетава е без врска, далеку од моменталната реалност и си седи ради реда. Јас реков, ако се согласат поголем дел од членовите, така ке направиме и во темата за ПЛ и во оваа тука и онаа за Шпанско Првенство, ако не, ке си остане така како што е .
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Извлечени се двојките за СЕРИА А??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom