Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Па викаат оценката = x*(y+z)
каде

x=изглед
y=памет
z=сексипилност

значи ако изгледот е 0 целата равенка е нула
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Moжи е добра домаќинка и меси добар зелник?
Може го тупам малку но ок сега. Значи може да има и најдобар можен карактер што мене лично би ми одговарал но џабе ако јас тоа не го перцепирам. А причината за тоа мислам дека не е затоа што сум слеп, туку едноставно така треба. :smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Може го тупам малку но ок сега. Значи може да има и најдобар можен карактер што мене лично би ми одговарал но џабе ако јас тоа не го перцепирам. А причината за тоа мислам дека не е затоа што сум слеп, туку едноставно така треба. :smir:
Не те бендисва Анџелина? ни по изглед ни по карактер па ни ако би била домаќинка и месела добар зелник.
хммм од моја точка на гледиште тебе би ти одговарал Бред Пит.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Мене ми се свиѓаат оние просечни.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Не те бендисва Анџелина? ни по изглед ни по карактер па ни ако би била домаќинка и месела добар зелник.
хммм од моја точка на гледиште тебе би ти одговарал Бред Пит.
Имам специфичен вкус и она што досега ми се има свиѓано е да е наша со помалку ориентален изглед, индиско-арапски, може и турски.
И фала, не ми треба ни Џони Деп.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Definitivno nadvoreshniot izgled e najbitennn ://
Se zaljubiv vo negovata lepota i sea ne znam kaj mi e glata, a od so mi e tolku ubav pocnav da ne gi zabelezvam drugite mani :///
 
Член од
15 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не е баш најбитен надворешниот изглед, ама мора да е барем малку убав малку малку за да може некако да ме привлече за да застанам да си попраиме муабет и да го видам со карактер има па отом потом,али ако е ептен *габор* само со добри препораки :pos2:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
За да ми се засвиѓа карактерот на дечкото прво треба надворешниот изглед да ме привлече.Не викам дека е најважен ама на крај краева златен да е у карактер а никаков у изглед не среден,не избањат сигурно нема ништо буквално да ме привлече за да сакам да го запознаам неговиот карактер!!!Значи за дечкото да ме привлече треба најпрвин да ги исполнува неколкуте критериуми што се однесуваат за надворешниот изглед, па потоа може да се размислува дали и карактерно особата ми одговара.:wink:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Па викаат оценката = x*(y+z)
каде

x=изглед
y=памет
z=сексипилност

значи ако изгледот е 0 целата равенка е нула
види колку е напред појдено образовението ... кај не учеа нас порано вакви равенки ...


он топик: мислам дека иам кажано али ај пак, не можи да не е важен надворешниот изглед. Кој вика дека не е, ем нас не лажи ем самиот си се лажи
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Шо знам имам специфичен вкус... Увек повеќе памтам убаво кога ќе се насмее отколку зш има големи титки:baeh: Иако карактерот е пресуден и тоа е важно.
 
S

StereoLove

Гостин
Порано гледав прво надворешниот изглед.Ама за жал се изгорев и тоа многу.Типот беше лепотан но карактер да не зборувам:tapp::tapp::tapp:
Сега карактерот ми е поважен.Не е се до убавината нели.Изгледот може да излаже,да те намами ама што кога е идиот со тапија?се ти е џабе.
Не мора да е Бред Пит ама ако ме цени,ако ме сака ако ме почитува ако е искрен доволно е.
 
Член од
17 декември 2009
Мислења
0
Поени од реакции
0
Мислам дека е доволно типот да ти е само океј физички, нема потреба да ти биде убав зашо кога ќе се заљубиш во него секако ќе ти биде совршен. :toe:
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Мислам дека иако внатрешниот изглед (карактерот, навиките, интересите) е навистина важен, сепак не треба да се занемарува и надворешниот. Но, сепак, секој со својот вкус, ако на некој друг некој/а повеќе му се допаѓа, не значи дека и на мене ќе ми се допадне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom