Најекономично греење и ладење

D

Deleted member 157923

Гостин
Дечко, тацнава е ооаралелна и со климата и со ролетнава и нема како да не убедиш дека водата ке иде... тежнее да иде кон дупчето на левата страна....и истово би го добил со тацна и отвор на средина и коленце од 20ден..
Е ако де.
Ќе се полни тацната и едно време ќе стигни водата до отворот.
Или ќе замрзни.
Што сака нека прај. Посекако на таа клима вода течи по цела должина на изменувачот.
Не се обидувам ништо да те убедам без гајле
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.416
Ги видов јас двете, ама ти гледаш само тоа што ти одговара :)


Ам ти отПрилеп си бил море, шо не се јавиш ебаго :)
Со здравје и долго да те служи!
Колку ја плати, 33к од Ананас? 2.5ка така? Бомбона бизнис!
Вака на слики солидно изгледа за 2.5ка....
И се разбира за да не ја јаде рѓа си има поцинкувана тацна, иако е влезен модел... Мицу си е Мицу!

Се надевам ќе се вклучиш тука пак во иднина да пренесиш и некое искуство.
Ебаго не купил Авион...основен модел 2.5кв ако кошта 33к...тогаш 3.5ката е 45к или колку е?
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.226
Поени од реакции
2.928
Ебаго не купил Авион...основен модел 2.5кв ако кошта 33к...тогаш 3.5ката е 45к или колку е?
За парите мене добро ми изгледа а еве и растурена кај русиве на ривју изгледа одлично!

Де покажете некоја Авион 2.5ка од Грее, ете оваа пример Charmo Arctic PRO II GWH09ATCXB слична е и со цена на Мицу-во... ама на google само по МК сајтови ми излегува моделчево, и слабо слика се најдува.... не па видео ревју :unsure:

 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
За парите мене добро ми изгледа а еве и растурена кај русиве на ривју изгледа одлично!

Де покажете некоја Авион 2.5ка од Грее, ете оваа пример Charmo Arctic PRO II GWH09ATCXB слична е и со цена на Мицу-во... ама на google само по МК сајтови ми излегува моделчево, и слабо слика се најдува.... не па видео ревју :unsure:

Gree Pular Premium 23’499 den, samo 10’000 poeftina
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
236
Ги видов јас двете, ама ти гледаш само тоа што ти одговара :)


Ам ти отПрилеп си бил море, шо не се јавиш ебаго :)
Со здравје и долго да те служи!
Колку ја плати, 33к од Ананас? 2.5ка така? Бомбона бизнис!
Вака на слики солидно изгледа за 2.5ка....
И се разбира за да не ја јаде рѓа си има поцинкувана тацна, иако е влезен модел... Мицу си е Мицу!

Се надевам ќе се вклучиш тука пак во иднина да пренесиш и некое искуство.
Да да отПрилеп ко тебе, се вклучувам од време на време ко че имам мака, па вие поактивниве форумџии и поискусни ми помагате околу изборот.
Претходно за Daikin, а сега и за Mitsubishi се е од форум инфо.
Наредно ќе мерам колку троши па ќе споделам нешто.

Пишав дека ја зедов од ананас 32000ден. Испораката се погоди брза за еден ден е сега имам проблем не пратиле гаранција па чекам да видам што ќе кажат ...

Поздрав.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
236
Со здравје да се користи.

Зимно време постои опасност да водата замрзне во цревото за одвод или во самата лула.
Шансите се мали али сепак постојат.
Во тој случај нема да може да истекува водата, ќе останува внатре ќе замрзнува, и во еден момент перката ќе почне да фаќа и можи и да се скрши. Значи тоа ти е најлошо сценарио.

За да не дојде до тоа јас на моите им ставив тацна.
Водата после дефрост слободно истекува во таа тацна каде што повторно можно е да замрзни ама битно нема да напрај проблем со климата.
Прегледај го приврзокот 429522
Прегледај го приврзокот 429523
Фала, убаво си ја средил ти. Фала на препораката се надевам и јас ќе средам така.
Кој модел и големина на Daikin e? Како си задоволен?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.756
Поени од реакции
4.105
Со здравје да се користи.

Зимно време постои опасност да водата замрзне во цревото за одвод или во самата лула.
Шансите се мали али сепак постојат.
Во тој случај нема да може да истекува водата, ќе останува внатре ќе замрзнува, и во еден момент перката ќе почне да фаќа и можи и да се скрши. Значи тоа ти е најлошо сценарио.

За да не дојде до тоа јас на моите им ставив тацна.
Водата после дефрост слободно истекува во таа тацна каде што повторно можно е да замрзни ама битно нема да напрај проблем со климата.
Прегледај го приврзокот 429522
Прегледај го приврзокот 429523
Sekoja čest, baš e ubavo da se vidi vaka sredeno, uredno montirani klimi i doraboteno so tacnive. Se gleda deka si meraklija, ušte ako sam si se potrudil da gi montiraš tacnive alal vera.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.226
Поени од реакции
2.928
Gree Pular Premium 23’499 den, samo 10’000 poeftina
Абе сеа ова Charmo Arctic PRO II GWH09ATCXB 2.5кава шо се продава 29.000 денари ем на попуст сигурно е поарнa од Pular-от.
Дај да видиме шо нуди да споредиме за цената пошто е најблиску до Мицуто 2.5ка :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Абе сеа ова Charmo Arctic PRO II GWH09ATCXB 2.5кава шо се продава 29.000 денари ем на попуст сигурно е поарнa од Pular-от.
Дај да видиме шо нуди да споредиме за цената пошто е најблиску до Мицуто 2.5ка :)
Taa Mitsu mozes so Pular da ja sporeduvas, Charmo e bajagi nad nea. Klasa so klasa
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.226
Поени од реакции
2.928
Taa Mitsu mozes so Pular da ja sporeduvas, Charmo e bajagi nad nea. Klasa so klasa
Хах значи авионот Charmo Arctic PRO II е бајаги над Мицу DM .
Ама се продава и постои само во Македонија... бар јас не успеав да ја најдам никаде по интернет да видам некој ривјув и да ја споредам.

Ако се продава под друго име надвор дај кажи кое е?
Ете сакам да ја разгледам и да споредам во што е толку подобра од Mitsubishi DM25.
Еуровент исто да не има?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.506
Поени од реакции
2.797
Хах значи авионот Charmo Arctic PRO II е бајаги над Мицу DM .
Ама се продава и постои само во Македонија... бар јас не успеав да ја најдам никаде по интернет да видам некој ривјув и да ја споредам.

Ако се продава под друго име надвор дај кажи кое е?
Ете сакам да ја разгледам и да споредам во што е толку подобра од Mitsubishi DM25.
Еуровент исто да не има?
Za tebe specijalno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom