Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.716
Кој кур фактор е Бугарија бе абдал? Ете на Франција, УСА, УК нека удрат. И пробај да разликуваш сојуз и како функционира, за разлика од Русија и Србија кои не се во никаков заедничи сојуз
glup eden, se udira kade nema da se vrati za posle ovie da sfatat deka ni kursum ne treba da dadat...

sojuz be :pos: :pos: :pos: :pos:

aj be odjavi se i ne zamaraj poveke
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
964
Поени од реакции
1.400
glup eden, se udira kade nema da se vrati za posle ovie da sfatat deka ni kursum ne treba da dadat...

sojuz be :pos: :pos: :pos: :pos:

aj be odjavi se i ne zamaraj poveke
Еве ти чист пример колку ти е исушен тоа мозокот. Во ред е, не замарам, не ме цитирај повеќе теле едно глупо. Се удирало каде што нема да се врати :pos: :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.716
Еве ти чист пример колку ти е исушен тоа мозокот. Во ред е, не замарам, не ме цитирај повеќе теле едно глупо. Се удирало каде што нема да се врати :pos: :pos:
klasika. uste nisto ne odgovori i pak nisto ne sfati.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.463
Поени од реакции
22.421
@y2k Edno hipoteticko scenario . Utre Ukraina im unisti nuklearna centrala, protece radijacija i se ozraci ogromna teritorija. Cernobil 2 da recime.
Kako bi se odvivale natamu rabotite spored tebe ?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
964
Поени од реакции
1.400
@y2k Edno hipoteticko scenario . Utre Ukraina im unisti nuklearna centrala, protece radijacija i se ozraci ogromna teritorija. Cernobil 2 da recime.
Kako bi se odvivale natamu rabotite spored tebe ?
Во 3 години ако некој имаше цел да се заебава со нуклеарно оружје или централи, до сеа ќе беше се пепел направено. До сега немаше да се чека такво нешто.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.463
Поени од реакции
22.421
Во 3 години ако некој имаше цел да се заебава со нуклеарно оружје или централи, до сеа ќе беше се пепел направено. До сега немаше да се чека такво нешто.
Abe ete hipoteticki, na nejkenje ja roknat ili nekoj odmetnat komandant resil rabotite da gi zemi vo svoi race. Ete ako ti e polesno se zapile tamu kaj himarsite.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.457
Сте се напнале пак со едноклеточна амеба.

Имаше еден што тврдеше дека работи девелопер за Раетон. Наш тука на форумов, ваљда тој ќе да е :D

Туку на темава. Убаво им го спопика пољаков кај што вика никаква Украина нема да има во Нато, дури и со “замрзнат” воен конфликт. Чисто им го истури вуста на сите овде што се пењават.
 
  • Хаха
Reactions: y2k

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
964
Поени од реакции
1.400
Abe ete hipoteticki, na nejkenje ja roknat ili nekoj odmetnat komandant resil rabotite da gi zemi vo svoi race. Ete ako ti e polesno se zapile tamu kaj himarsite.
На нејќење да рокнат нуклеарна централа? Се запиле? Ок е Владе, прескокни ме те молам
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.457
Владе пишувај му, не го прескокнувај :ROFLMAO:
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
964
Поени од реакции
1.400
Имаше еден што тврдеше дека работи девелопер за Раетон. Наш тука на форумов, ваљда тој ќе да е :D
Ти пошто си во Русија си главен лик на темава. Пошто си во Русија, да не се разбереме погрешно. :) Твоите тврдења мора да се релевантни и точни :)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.457
Ти пошто си во Русија си главен лик на темава. Пошто си во Русија, да не се разбереме погрешно. :) Твоите тврдења мора да се релевантни и точни :)
Не се љути сега.

Да напишам дека сум девелопер за Раетон на отврен форум. Тоа е тоа ајкју до колена. Ти тече дури по улица кога одиш.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
964
Поени од реакции
1.400
Поверојатно да сум во Русија, Европа и Мк. Него да напишам дека сум девелопер за Раетон на отврен форум. Тоа е тоа ајкју до колена. Ти тече дури по улица кога одиш.
Добро бе другар, не се нервирај само :pos: Мора да те слуша форумот тебе од мајка Русија :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.085
Поени од реакции
32.136
Abe ete hipoteticki, na nejkenje ja roknat ili nekoj odmetnat komandant resil rabotite da gi zemi vo svoi race. Ete ako ti e polesno se zapile tamu kaj himarsite.
Целата поента е дека не може никој „одметнат лик/чета“ да го направат тоа. Украинците како замислена независна страна во војнава воопшто не можат самостојно да нападнат длабоко во РФ. Пошто им треба активно наведување од западни сателити, им треба ракување со наведувани проектили кое Украинците не го можат (или не им дозволуваат)... Било што да се нападени со ATCMS или слични оружја не е само со директно знаење на САД/НАТО/ЕУ, туку со нивно директно учество.

Некои дрончиња теоретски може самостојно да бидат употребувани од Украинците, со јавно достапни координати, да поминат низ EW мрежата и да направат некаква штета за пи-ар намена на запад. Но прецизни наведувани далекудометни проектили се контролирани од САД и/или вазалите. Употреба на тоа ќе значи директна војна меѓу ЕУСА и РФ. Ќе биде возвратено соодветно.
А за да биде јасно дека озбилно мислат, пораката ја прати лично Путлер.
Автоматски споено мислење:

Инаку дури ни ХИМАР-сите не се управувани од Украинци, туку од западните.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.463
Поени од реакции
22.421
Целата поента е дека не може никој „одметнат лик/чета“ да го направат тоа. Украинците како замислена независна страна во војнава воопшто не можат самостојно да нападнат длабоко во РФ. Пошто им треба активно наведување од западни сателити, им треба ракување со наведувани проектили кое Украинците не го можат (или не им дозволуваат)... Било што да се нападени со ATCMS или слични оружја не е само со директно знаење на САД/НАТО/ЕУ, туку со нивно директно учество.

Некои дрончиња теоретски може самостојно да бидат употребувани од Украинците, со јавно достапни координати, да поминат низ EW мрежата и да направат некаква штета за пи-ар намена на запад. Но прецизни наведувани далекудометни проектили се контролирани од САД и/или вазалите. Употреба на тоа ќе значи директна војна меѓу ЕУСА и РФ. Ќе биде возвратено соодветно.
А за да биде јасно дека озбилно мислат, пораката ја прати лично Путлер.
Автоматски споено мислење:

Инаку дури ни ХИМАР-сите не се управувани од Украинци, туку од западните.
Zatoa mu naglasiv hipoteticko , ete sto bi bilo koga bi bilo. Cisto onaka kolku da se vrti muabet posto vo realnosta toa za nego e nevozmozno scenario.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom