Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јуни 2019
Мислења
892
Поени од реакции
1.389
Доста ме цитираш бугар
Ти му кажуваш да не славете бугарска историја да не бидете бугари...Своја сопствена нација да создадете..да имете модерна функционална држава..За добро за арно..Он бугар ме праве... :ROFLMAO: :pos: леле леле збунети бугари...ама ај бугарите ќе ве оправат ќе се вратете на старо..ќе ве ставе мицко во устав.. ќе бидете 1 нација 2 држави...еден ист народ.,
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
Ти му кажуваш да не славете бугарска историја да не бидете бугари...Своја сопствена нација да создадете..да имете модерна функционална држава..За добро за арно..Он бугар ме праве... :ROFLMAO: :pos: леле леле збунети бугари...ама ај бугарите ќе ве оправат ќе се вратете на старо..ќе ве ставе мицко во устав.. ќе бидете 1 нација 2 држави...еден ист народ.,
Не се секирај ти за нас, знаеме кој сме и што сме, но ти ми личиш многу збунет.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
892
Поени од реакции
1.389
Не се секирај ти за нас, знаеме кој сме и што сме, но ти ми личиш многу збунет.
Ау па гледа се...Ептен знаете кој сте и што сте...Како е тргнало ќе ви ја поделат државата пола на албанија, пола на бугарија...
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
Ау па гледа се...Ептен знаете кој сте и што сте...Како е тргнало ќе ви ја поделат државата пола на албанија, пола на бугарија...
Во светот на бајките, бугарија не ја ни коментирам, албанците ако сакаат нека повелат.
Па да видиме што ќе се случи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.704
Курсот ви забега ама ако не па да се врати сдс?
nisto ne e zabegano. 4 meseci projdoa sreduvajki sranja sto drugi gi napravile. u meguvreme imase signali i okulu imeto i pari se doneseni i novi investicii.

ako mislis nekoj drug poveke ke uspeese za 120 dena kazi koj e da se posmeeme malku i nie.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
892
Поени од реакции
1.389
Во светот на бајките, бугарија не ја ни коментирам, албанците ако сакаат нека повелат.
Па да видиме што ќе се случи.
Албанците веќе имат ја земано пола држава. Кај нив е моќта они се побитен фактор..Нели го гледаш тоа нели го приметуваш? ВЛЕН и Раперо Гаши сега се власт нели гледаш ? А бугарите повеќе не делуват во позиција на сојузник како во минатото што е било со бугарското ВМРО...Сега делуват во позиција на моќ....Сега за сега америка не дозволува да се поделе државата..Понатаму ќе видете има и шанси да се поделе...Зависи како ќе и бидат интересите...Ако не влезе државата во ЕУ тешко дека понатаму ќе опстане...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.221
Поени од реакции
11.012
nisto ne e zabegano. 4 meseci projdoa sreduvajki sranja sto drugi gi napravile. u meguvreme imase signali i okulu imeto i pari se doneseni i novi investicii.

ako mislis nekoj drug poveke ke uspeese za 120 dena kazi koj e da se posmeeme malku i nie.
Мислиш на клањањто у собрание или идењето на свадба или пак на аеродром на кое срање мислиш? Ауу чекај тоа се е заради дестабилизација и ние треба да ќутиме да не паѓаме на нивните игри :masa:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
Албанците веќе имат ја земано пола држава. Кај нив е моќта они се побитен фактор..Нели го гледаш тоа нели го приметуваш? ВЛЕН и Раперо Гаши сега се власт нели гледаш ? А бугарите повеќе не делуват во позиција на сојузник како во минатото што е било со бугарското ВМРО...Сега делуват во позиција на моќ....Сега за сега америка не дозволува да се поделе државата..Понатаму ќе видете има и шанси да се поделе...Зависи како ќе и бидат интересите...Ако не влезе државата во ЕУ тешко дека понатаму ќе опстане...
Ама ти ич да не се секираш за нас, не се дразни, като говориш нервен си, сичко е наред.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.704
Мислиш на клањањто у собрание или идењето на свадба или пак на аеродром на кое срање мислиш? Ауу чекај тоа се е заради дестабилизација и ние треба да ќутиме да не паѓаме на нивните игри :masa:
mislam deka gomna kako treba treba da se strelaat pod itno.

sto tocno ti smeni klananjeto u sobranie, cirkuzot na aerodrom ili svadbata?

tvojte 5 minuti na idiotizam ne napravija severdzani i za toa se nadevam eden den ke platite so glava, realno 100 pati polosi ste od gore navedenite idioti.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.221
Поени од реакции
11.012
mislam deka gomna kako treba treba da se strelaat pod itno.

sto tocno ti smeni klananjeto u sobranie, cirkuzot na aerodrom ili svadbata?

tvojte 5 minuti na idiotizam ne napravija severdzani i za toa se nadevam eden den ke platite so glava, realno 100 pati polosi ste od gore navedenite idioti.
Па реално очекував сдс/дуи кога ке падне и со мнозинството на масното ткиво оваквите работни да станат реткост односно да се заузда шиптаранатa а не да продолжат шерифи да бидат во државава ама јбг да не паѓаме на нивните фори за дестабилазиција ќути си :masa:
ебати шиптaрските измеќари ке стрелале :masa:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.704
Па реално очекував сдс/дуи кога ке падне и со мнозинството на масното ткиво оваквите работни да станат реткост односно да се заузда шиптаранатa а не да продолжат шерифи да бидат во државава ама јбг да не паѓаме на нивните фори за дестабилазиција ќути си :masa:
ебати шиптaрските измеќари ке стрелале :masa:
jas i predhodno ti kazav ic kur ne me boli sto ocekuvaat gomna levicarski. vie ste pogolemo zlo od sponovite.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.221
Поени од реакции
11.012
koga bese bitno ti frlase kurtoni. sega i majka ti na tender bi im ja dal. ic da ne ti cue sto i kako e sega.
Ок газди сте сега ви се може :masa: ама не за долго затоа концентрирак се кано дали си да се врати сдс/дуи на наредните избори?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom