Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
5 септември 2024
Мислења
42
Поени од реакции
32
Drugari Makedonci,Albanci,Turci,Romi falavi na site sto me cekavte pred policiska stanica site sto me znaete znaete deka nemam nisto medzuetnicno nego cisto ne sakam nekoj da me pravi budala gradonacalnik na Vrapciste STRAM si za site jas kako sto ti vetiv trakite ti gi donesov vo opstina ,a ti kako picka 3 casa se kriese vo kancelaria iako imase do tebe 20 policajci da te cuvaat prodolzuvame pojako I posilno:❤❤❤❤

Прегледај го приврзокот 428878

Прегледај го приврзокот 428879

Еве зошто ги приведоа.
Дека му покажа дечково муда на градоначалникот на Врапчиште.
Траките што беа поставени за забрана за градежни активности на црквата му ги донесе пред канцеларии .
Bravo braka
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
ПУКАЊЕ ВО НОВО СЕЛО – ПОВРЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА!

Денеска (10.09.2024) околу 02.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица – Полициско одделение Ново Село го лишиле од слобода Д.С.(45) од село Долно Лакочереј, охридско. Тој, околу 01.50 часот, носејќи пиштол, влегол во продажен објект во село Ново Село, струмичко, со намера да изврши разбојништво, при што со пиштолот пукал кон сопружниците Б.М.(48) и М.М.(46).
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
939
Поени од реакции
995
ПУКАЊЕ ВО НОВО СЕЛО – ПОВРЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА!

Денеска (10.09.2024) околу 02.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица – Полициско одделение Ново Село го лишиле од слобода Д.С.(45) од село Долно Лакочереј, охридско. Тој, околу 01.50 часот, носејќи пиштол, влегол во продажен објект во село Ново Село, струмичко, со намера да изврши разбојништво, при што со пиштолот пукал кон сопружниците Б.М.(48) и М.М.(46).
Дарди, зашто не не извести за пукањето во Сингелиќ пред три недели? Одговори ми...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803

Каурите до толку се во апартхејд во својата држава што не смеат ни цркви да реновираат.
Уште и се заканува за снимањето, многу христијански нема што.
Автоматски споено мислење:

Сега треба да се обнови Храмот Божји и да се одржи Света Литургија, местото е веќе осветено и крст може да се подигне во секое време. Да те потсетам дека рушевте осветени темели на Црква и одевте против Божјата Волја. Сега се што се случува е Божја Волја и ука за тоа кој е Вистината и Светлината.
Ова држава има цивилни закони, не сме теократска држава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.228
Поени од реакции
26.028
Уште и се заканува за снимањето, многу христијански нема што.
Се шиптаpизираа и каурите. Пукаат, одат во општина да се пресметаат физички со власта, инсистираат полицијата да ги уапси. Затоа мултикултурализмот е добар. Секој учи од другиот по некоја убава особина.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.903
Поени од реакции
26.530
Се шиптаpизираа и каурите. Пукаат, одат во општина да се пресметаат физички со власта, инсистираат полицијата да ги уапси. Затоа мултикултурализмот е добар. Секој учи од другиот по некоја убава особина.
Не бе, се покуртончија шпончињата во јавните установи, па сега мора некој да пука по свадби.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Drugari Makedonci,Albanci,Turci,Romi falavi na site sto me cekavte pred policiska stanica site sto me znaete znaete deka nemam nisto medzuetnicno nego cisto ne sakam nekoj da me pravi budala gradonacalnik na Vrapciste STRAM si za site jas kako sto ti vetiv trakite ti gi donesov vo opstina ,a ti kako picka 3 casa se kriese vo kancelaria iako imase do tebe 20 policajci da te cuvaat prodolzuvame pojako I posilno:❤❤❤❤

Прегледај го приврзокот 428878

Прегледај го приврзокот 428879

Еве зошто ги приведоа.
Дека му покажа дечково муда на градоначалникот на Врапчиште.
Траките што беа поставени за забрана за градежни активности на црквата му ги донесе пред канцеларии .
Не е ова донесување туку затварање влез и излез на општински објект, како што самиот вели, 3 часа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.903
Поени од реакции
26.530
Туку кога сум веќе тука, интересна теза слушнав деновиве, а тоа е дека Диво насеље го конструирале Косовската власти за да ги неутрализираат проблематичните структури надвор од нивна контрола. Со еден збор ги организирале и на крај ги предале.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
8.827
Член од
25 март 2012
Мислења
8.497
Поени од реакции
5.030
Drugari Makedonci,Albanci,Turci,Romi falavi na site sto me cekavte pred policiska stanica site sto me znaete znaete deka nemam nisto medzuetnicno nego cisto ne sakam nekoj da me pravi budala gradonacalnik na Vrapciste STRAM si za site jas kako sto ti vetiv trakite ti gi donesov vo opstina ,a ti kako picka 3 casa se kriese vo kancelaria iako imase do tebe 20 policajci da te cuvaat prodolzuvame pojako I posilno:❤❤❤❤

Прегледај го приврзокот 428878

Прегледај го приврзокот 428879

Еве зошто ги приведоа.
Дека му покажа дечково муда на градоначалникот на Врапчиште.
Траките што беа поставени за забрана за градежни активности на црквата му ги донесе пред канцеларии .
Може ли некој да појасни што се случувало ове?
Автоматски споено мислење:

Туку кога сум веќе тука, интересна теза слушнав деновиве, а тоа е дека Диво насеље го конструирале Косовската власти за да ги неутрализираат проблематичните структури надвор од нивна контрола. Со еден збор ги организирале и на крај ги предале.
А никако да прифатиш очигледното дека Сашо изрежира све?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.251
Поени од реакции
3.273
Траат ка пи*ке ултра патриотите на горда Македонија и оној венче..
Да беше обратно до сега во Стразбург ќе не судеа..
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Кога и откаде дојдовте во Галате?

Прегледај го приврзокот 428891

Галате
Од кај дојдовте, да не дојдевте, како беше :p

Галате е споено со селото Врапчише, границите на Галате се поголеми па зафаќа куќи од "Врапчиште".
Првите куќи до црквата од источна страна се муслимански.

Галате_во_Општина_Врапчиште.svg (1).png
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
8.827
А никако да прифатиш очигледното дека Сашо изрежира све?
Како не успеа да изрежира и ги убеди да се фрлат од највисокото минаре во околината без падобран?
Од кај дојдовте, да не дојдевте, како беше :p

Галате е споено со селото Врапчише, границите на Галате се поголеми па зафаќа куќи од "Врапчиште".
Првите куќи до црквата од источна страна се муслимански.
Сега ги гледам атарите на двете села на Катастар. Може да се заклучи дека албанската популација во Галате се формирала откако албанските соседи од Врапчиште почнале да се доселуваат на имотите на Македонците во Галате преку Врапчишка Река, нели?
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.903
Поени од реакции
26.530
А никако да прифатиш очигледното дека Сашо изрежира све?
Дај најди ми доброволци од Косово да ги осигураме животно и да ги запалиме живи, пошто така е премијата најголема... Ќе ги делиме парите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Како не успеа да изрежира и ги убеди да се фрлат од највисокото минаре во околината без падобран?

Сега ги гледам атарите на двете села на Катастар. Може да се заклучи дека албанската популација во Галате се формирала откако албанските соседи од Врапчиште почнале да се доселуваат на имотите на Македонците во Галате преку Врапчишка Река, нели?
Не мора да значи дека имотите биле на македонци, границите на селото Галате се издолжени скоро до автопат, не мора да значи дека тие ниви се македонски.
Врапчиште е големо село и луѓето се ширеле без да ги интересира географски кое село спаѓа.

Двете цркви на Галате се изградени 1876 година.

296 православци, 2 цркви, па не е за жалење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom