Нов Телевизор

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
967
Поени од реакции
1.402
За Сител и Канал 5 Hisense е премија :)
:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
605
Поени од реакции
441
Тоа не е мерило дали ќе има разлика во квалитет или не.Разликата во електрониката може да ја има само онаму каде се произведуваат микрочипови, процесори,кондензатори,отпорници и слично а не каде што готовите плочи со залемени делови или тв шасии само се поврзуваат со кабли,заштрафуваат на куќиштето и пакуваат во кутии исто како што фирми кај нас склопуваат компјутери.
Па нормално... Ама едните биле кинески другите не биле, Самсунг и Сони биле. :ROFLMAO:
Никако да сфатат дека кинески нема врска со квалитет во електрониката. Оти и онака цела се прај таму. Со некој исклучок за чипови.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
5
Поени од реакции
1
Планирам да купам Hisense u7kq па ме интересира мислење и искуство, ви благодарам.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
245
Поени од реакции
118
Планирам да купам Hisense u7kq па ме интересира мислење и искуство, ви благодарам.
Само види кој апликации ги има тој телевизор.LG и Samsung имаат најмногу апликации,како тв бох.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.894
Поени од реакции
41.111
Планирам да купам Hisense u7kq па ме интересира мислење и искуство, ви благодарам.
овие Мини Лед многу ги фалат, знаејќи дека Хајсенс е најголем производител во Кина, нема некоја причина што да се замараш околу квалитет.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
8.173
овие Мини Лед многу ги фалат, знаејќи дека Хајсенс е најголем производител во Кина, нема некоја причина што да се замараш околу квалитет.
Има, 2 класа роба се шитка во МК.

Која и марка да ја земе исто му е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.894
Поени од реакции
41.111
Има, 2 класа роба се шитка во МК.

Која и марка да ја земе исто му е.
Земи ST или Телефункен тогаш од Сетек ако се исти сите. Цел аутлет им е од шкарт телевизори од таа марка. Тоа ти кажува дека не се исти исти.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
8.173
Земи ST или Телефункен тогаш од Сетек ако се исти сите. Цел аутлет им е од шкарт телевизори од таа марка. Тоа ти кажува дека не се исти исти.
Сеа ти пак не разбираш меѓу 3 класа и 2 класа роба.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
860
Поени од реакции
871
Земи ST или Телефункен тогаш од Сетек ако се исти сите. Цел аутлет им е од шкарт телевизори од таа марка. Тоа ти кажува дека не се исти исти.
Јас сакам да земам некој телевизор што им е на Outlet продажба, многу поголем дел ми е спрема нов телевизор. Таман за во летна кујна ќе земам можи еден 32 инчен.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.800
Поени од реакции
5.638
Кога веќе купувате евтина роба гледајте да има минимум 5 години гаранција и молете бога да ви се расипе помеѓу 4 та и ненавршена 5 та година.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.911
Поени од реакции
26.541
Кога веќе купувате евтина роба гледајте да има минимум 5 години гаранција и молете бога да ви се расипе помеѓу 4 та и ненавршена 5 та година.
Автоматски се расипуваат кога ќе пројде гаранција, тоа Евреите намерно така ги прават телевизорите.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.590
Поени од реакции
738
Само никако Филипс телевизор да земеш , лош квалитет на слика имаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom