Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.541
сега како петел глумиш фаца, а кога ќе почнат у Покровск да влагаат ќе те снема.
Ауу да што ќе биде коа ќе влагаат во Покровск. Земјата ќе се тресе од Осака до Инџиково. Ангели ќе плачат и сонцето три дена ќе изгрева на запад крв црвено. Таму русите ќе уништат 28 украински армии и ќе убијат 63 милиони Украинци, со што ќе и донесат нова голема победа на татковината.

И после пак истото со наредното село преку нивите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Штом ти од Гарфилд ова го тврдиш, тогаш мора да е така.
Автоматски споено мислење:



Доволно е нели ситуацијата со Русија што ги доведе до просјачки стап. Сега и интервју треба? Малку беа 3 години како што тврдите дека на американскиот народ му било преку такво? Ајде и интервјуто ќе дојде, ќе го почекаме.
ti objasni @YuZe pogore ama dzabe e so inka da vi stavaat ne gledate i sfakate. on zivee u drzava na demokratite kade go progonuvaat trump i ti vika toa. slobodno proguglaj kako e vo chicago i site swing states sega....

i da dovolno e. i bez intervju ke bide dvocifrena razlika na kraj, intervjuto i debatata ke ti go ukazea toa malku porano ama ok, moze i da pocekame do noemvri.
Автоматски споено мислење:

Ауу да што ќе биде коа ќе влагаат во Покровск. Земјата ќе се тресе од Осака до Инџиково. Ангели ќе плачат и сонцето три дена ќе изгрева на запад крв црвено. Таму русите ќе уништат 28 украински армии и ќе убијат 63 милиони Украинци, со што ќе и донесат нова голема победа на татковината.

И после пак истото со наредното село преку нивите.
cekor po cekor. kaj se brzas?
Автоматски споено мислење:

Ја мислам дека треба еден brainstorming да направите на форумов за да смислите изговори коа ќе дојде декември и територијата уште ќе биде под украинска контрола.
a tebe ti pravi toa razlika? mene ic, a veruvam ni na putin. ne ovoj dekemvri i onoj vo 2028 seedno.... krajot e biten toa izmegu totalno nebitno.
 
Последно уредено:

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
ti objasni @YuZe pogore ama dzabe e so inka da vi stavaat ne gledate i sfakate. on zivee u drzava na demokratite kade go progonuvaat trump i ti vika toa. slobodno proguglaj kako e vo chicago i site swing states sega....

i da dovolno e. i bez intervju ke bide dvocifrena razlika na kraj, intervjuto i debatata ke ti go ukazea toa malku porano ama ok, moze i da pocekame do noemvri.
На гугле има видено експерт е сега за политика.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
934
Поени од реакции
1.390
ti objasni @YuZe pogore ama dzabe e so inka da vi stavaat ne gledate i sfakate. on zivee u drzava na demokratite kade go progonuvaat trump i ti vika toa. slobodno proguglaj kako e vo chicago i site swing states sega....

i da dovolno e. i bez intervju ke bide dvocifrena razlika na kraj, intervjuto i debatata ke ti go ukazea toa malku porano ama ok, moze i da pocekame do noemvri.
Koj e тој @YuZe да ми објасни во 21 век што се случувало во Америка? Каков релевантен извор на информација е ЕДЕН човек на форум? Сакаш да ти донесам 200 како него обратно што кажуваат? Па уште пишал ете ви кажа бе! :pos: И дај те молам одлучи се кога и за што го користиш google. До вчера плукаше по сите УСА/ЕУ вести, сега пишал ете провери на google.

Ти навистина си отиден со паметот бе човек.

Автоматски споено мислење:

На гугле има видено експерт е сега за политика.
Греота е во 21 век информациите да ги црпиш од биртија во Гарфилд
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Koj e тој @YuZe да ми објасни во 21 век што се случувало во Америка? Каков релевантен извор на информација е ЕДЕН човек на форум? Сакаш да ти донесам 200 како него обратно што кажуваат? Па уште пишал ете ви кажа бе! :pos: И дај те молам одлучи се кога и за што го користиш google. До вчера плукаше по сите УСА/ЕУ вести, сега пишал ете провери на google.

Ти навистина си отиден со паметот бе човек.

Автоматски споено мислење:



Греота е во 21 век информациите да ги црпиш од биртија во Гарфилд
crepu jas ti pisuvam da si proveris tvoj izvori na koj im veruvas ti... koga i oni vikaat deka ne ja biva sto sakas poveke
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.711
Поени од реакции
21.003
Ја не сам некој геополитички поткован,али гледајки ги стфари у реалност и читајки гу овуј тему мислу дека знам одприлике колко е сат.Не сам ни за руси а нити па за клети амери.Сфи сакамо мир и да не гинеф невини.

Ама.

@Ne_sum_ja сфаќаш дека личиш на Шекспира овакој од страну кд ке гу чита некој овуј тему?

Одамна иам респект за тебе на форум,разумно човече си.Ама симни ги тија розефки амерички наочарчиња.
Осфести се.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.298
Поени од реакции
13.073
Ауу да што ќе биде коа ќе влагаат во Покровск. Земјата ќе се тресе од Осака до Инџиково. Ангели ќе плачат и сонцето три дена ќе изгрева на запад крв црвено. Таму русите ќе уништат 28 украински армии и ќе убијат 63 милиони Украинци, со што ќе и донесат нова голема победа на татковината.

И после пак истото со наредното село преку нивите.
Абре што е битна колку територија е завземено. Во моментов се води војна помеѓу САД и нејзините кучки и Русија. Украина за жал е избрана за место каде што ја водат војната и украинците искористени ко топовско месо.

Ете, сега нешто пуштаат гласини дека секоја од кучкиве на САД ќе мобилизира 'доброволци', украинци што избегале кај нив ради војнава, ќе ги вооружи, тренира со сопствено оружје и ќе ги прати во Украина.

Следнава фаза веројатно ќе биде како борба со НАТО членки, само што наместо нивни војници ќе пратат украински избеглици како доброволци.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
Греота е во 21 век информациите да ги црпиш од биртија во Гарфилд
Како прво не живеам во Гарфилд, второ работам во корпорација со 8.000 вработени, мнозинство Американци, и тоа во доминантно демократски дел на New Jersey. Го заобиколи прашањето мое, од каде знаеш ти што се дешава во Америка? Тоа CNN што ти го кажува?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
934
Поени од реакции
1.390
crepu jas ti pisuvam da si proveris tvoj izvori na koj im veruvas ti... koga i oni vikaat deka ne ja biva sto sakas poveke
Од 300м народ во УСА се фатил за мислење од рандом јузер на форум :pos:

Инаку тоа со google ти е врв на сите глупости шти ги имаш истрескано на форумов
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.541
Ја не сам некој геополитички поткован,али гледајки ги стфари у реалност и читајки гу овуј тему мислу дека знам одприлике колко е сат.Не сам ни за руси а нити па за клети амери.Сфи сакамо мир и да не гинеф невини.

Ама.

@Ne_sum_ja сфаќаш дека личиш на Шекспира овакој од страну кд ке гу чита некој овуј тему?

Одамна иам респект за тебе на форум,разумно човече си.Ама симни ги тија розефки амерички наочарчиња.
Осфести се.
Не зборам јас кој е крив а кој е прав. Дискутираме само што се случува на терен. Ако надвор врне, не можам да те убедувам дека е сончево колку и да сакам да е така.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.105
Поени од реакции
17.975
Ја не сам некој геополитички поткован,али гледајки ги стфари у реалност и читајки гу овуј тему мислу дека знам одприлике колко е сат.Не сам ни за руси а нити па за клети амери.Сфи сакамо мир и да не гинеф невини.

Ама.

@Ne_sum_ja сфаќаш дека личиш на Шекспира овакој од страну кд ке гу чита некој овуј тему?

Одамна иам респект за тебе на форум,разумно човече си.Ама симни ги тија розефки амерички наочарчиња.
Осфести се.
Ne se sekiraj, sve razumni lugje se tuka.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Од 300м народ во УСА се фатил за мислење од рандом јузер на форум :pos:

Инаку тоа со google ти е врв на сите глупости шти ги имаш истрескано на форумов
abe glup eden ajde da ti nacrtame... kamela se krie. ja nema ni na intervju ni na debati zasto e kamila, bukvalno.

se fativ za eden juzer sto zivee u centarot na mokta na demokratite NYC. idi ma youtube ili kaj sakas i vidi kako im e tamu so migrantite, vidi kako e u crneckiot "glaven" grad chicago, vidi kako e vo site swing drzavi i ako uste ne ti e jasno pocekaj do slednata anketa posto so sekoja od tuka nataka ke razlikata ke se zgolemuva.

i da, ti objasnija anketi na cnn i slicni se pro demokratski naraceni/izvrseni.

aj sega teraj si magareto, ne samo glup nego i dosaden si.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.711
Поени од реакции
21.003
Абе рокаф невини регрути ради западњачки интереси веќ 3 године.Којзнае колко мртфи и деформирани резервисти тинејџери и елитна укро војска има до ск.

Али кд лупне некој дрон у Москфу,одма рипате како Шекспир што се радуе кд некое дете у Сан Франциско сменило пол.

Ви си знаете.Коментар е... Сфашта.
Овакој од страну... Смешни сте.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
934
Поени од реакции
1.390
Како прво не живеам во Гарфилд, второ работам во корпорација со 8.000 вработени, мнозинство Американци, и тоа во доминантно демократски дел на New Jersey. Го заобиколи прашањето мое, од каде знаеш ти што се дешава во Америка? Тоа CNN што ти го кажува?
Знам, сите во УСА сте инженери вработени во компании со 10к+ луѓе.

Денес имаш интернет со неограничени можности и ресурси. Тоа што за тебе 8к луѓе и дел од Jersey се некаков фактор околу целокупниот изборен резултат во Америка, тоа нема потреба да се коментира. Јас ти кажав дека разликата помеѓу Камала и Трамп е премногу мала, ти ми објаснуваш двоцифрени бројки на предност. Пред 3 години од прв момент трубевте како на Американците им е преку глава од трошење пари во Русија, како на следни избори ќе се случи потоп, и слични такви работи. После скоро ете 3 години од трошењето пари, и сиромаштијата во УСА, не ти се чини дека разликата некако не се совпаѓа со реалноста што треба да биде? Или и ти мислиш дека некое интервју на Камала ќе ги заобиколи фрлените пари во дупка што ги плачете секој ден, и ќе го направи Трамп нов претседател?

Инаку околу другото, денес не треба да си премногу паметен за да најдеш и научиш се што ти треба, а може па и комшии сме во Jersey, или па колеги во компанијата со 8к кај што работиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom