MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
21 јануари 2019
Мислења
166
Поени од реакции
110
Decki daj ve molam koj gleda liga sampioni sega kakov vi e kvalitetot na arena premium 1,2,3 kaj sto odat utakmicite? Kaj mene mnogu losa, a na primer arena sport 2 ima germanski kup slikata super... Isto bese katastrofa slikata i minatata sreda koga imase liga sampioni na tie kanali sega pak isto
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
2.477
Decki daj ve molam koj gleda liga sampioni sega kakov vi e kvalitetot na arena premium 1,2,3 kaj sto odat utakmicite? Kaj mene mnogu losa, a na primer arena sport 2 ima germanski kup slikata super... Isto bese katastrofa slikata i minatata sreda koga imase liga sampioni na tie kanali sega pak isto
Катастрофа, никаков smoothness нема сликата, ни кај обичните ни кај премиум арените.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.493
Поени од реакции
2.846
Ова може и до Арена да е само на преносиве ЛШ е, друг фудбал океј е.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
310
Поени од реакции
129
Да де времето порано наши родители гледале три програми и тоа е се. Или порано кога ќе ми кажеа мојте дека еден телевизор црно бела слика ќе стаат во маало ќе се соберат да гледаат спорт зошто немало како сега секој дома телевизор . Ние сега фрејмови што ти ја знам нечинело :icon_lol:
A pokraj tv imase i maalsko druzenje... Stari dobri vreminja..
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
166
Поени од реакции
110
Кај мене еве моментално и ЛШ и германски куп и карлинг, сликата е тапа на сите.
Kaj mene samo na premiumite e krs slikata ls sto davaat. Arena 1 barsa top slika, arena 2 germanski kup top slika, arena 3 i 4 angliski kup top slika.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
2.477
Kaj mene samo na premiumite e krs slikata ls sto davaat. Arena 1 barsa top slika, arena 2 germanski kup top slika, arena 3 i 4 angliski kup top slika.
Го угасив на 5мин ресиверов, на обичниве Арени се оправи сликата, ама на премиум каналите е уште крш.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.493
Поени од реакции
2.846
И други им се жалат за фрејмрејтов. Очигледно до Арена е проблемот за тоа.
IMG_3941.jpeg
 
Член од
11 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
2
Kakva je slika na sport klub kanalima?
I ako ima nekog nalod da podijeli, placacu mjesecno.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.453
Поени од реакции
7.903
Kakva je slika na sport klub kanalima?
I ako ima nekog nalod da podijeli, placacu mjesecno.
Ако си од Србија тешко дека ќе ти функционира таму MagentaTV GO a и не е македонската MagentaTV оптимизирана поточно направена сеуште да функционира на било каков смарт телевизори, друг бокс уред. Функционира само на таблет, телефон, преку веб и нивниот бокс уред кој го нудат преку претплата на пакет заедно со интернет и телефон .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.453
Поени од реакции
7.903
Супер е МаgentaTV. Го видов го разгледав набрзина и не знам зошто многумина викаат вртење на каналите е споро, напротив исто е како на MaxTV.
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
2.477
Супер е МаgentaTV. Го видов го разгледав набрзина и не знам зошто многумина викаат вртење на каналите е споро, напротив исто е како на MaxTV.
Ако телевизорот не ти е смарт или андроид тогаш имаш некаква корист од Магента Тв, вака ништо посебно или иновативно за разлика од предходно Макс Тв.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.453
Поени од реакции
7.903
Ако телевизорот не ти е смарт или андроид тогаш имаш некаква корист од Магента Тв, вака ништо посебно или иновативно за разлика од предходно Макс Тв.
Смарт телевизори се телевизорите и со Android. Без разлика дали се Аndroid, Tizen и било кој оперативен систем сите се викаат смарт телевизори.


Е сега ова MagentaTV е добро што добиваш некаков друг изглед дизајн на мени и се останато. Ако немаш Аndroid телевизор, МаgentaTV ти овозможува да ти е Аndroid боксот и така добиваш пристап до Play store со некој апликации што можеби ги нема Tizen, VIDAA, WebOS..

Друго добро е што уредот на MagentaTV подршка има до 4К квалитет на слика. Реално сите да имаа оптички интернет и да имаше повеќе 4к канали ќе беше мерак за гледање.
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
78
Поени од реакции
10
На овие Diva и SCI-FI имаат намера некогаш да пуштат превод или слабо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom