Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
23 август 2024
Мислења
73
Поени од реакции
60
На човештвото не му се заканува пренаселеност, туку депопулација. Се чини дека кога одредена цивилизација ќе постинге некаков степен на развој, наталитет паѓа под границата на одржливост на популацијата, и таа почнува да се намалува.

Денеска големиот наталитетот ги прават неколку афрички и неколку азиску држави. Скоро на сите бели нации им се заканува бела смрт.

On a bride sight, ако човештвото изумре, нема да биде голема штета.
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
26
Поени од реакции
29
На човештвото не му се заканува пренаселеност, туку депопулација. Се чини дека кога одредена цивилизација ќе постинге некаков степен на развој, наталитет паѓа под границата на одржливост на популацијата, и таа почнува да се намалува.

Денеска големиот наталитетот ги прават неколку афрички и неколку азиску држави. Скоро на сите бели нации им се заканува бела смрт.

On a bride sight, ако човештвото изумре, нема да биде голема штета.
Напротив, ќе се множиме уште многу додека не се створи хибрид и еволуција во следен стадиум каде што веќе нема да се нарекуваме Човек. Од таа точка почнува нашиот пат низ Универзумот и откривање на неговите тајни.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.944
Поени од реакции
10.915
Не знам шо ми требаше пак да пишам на темава, арно си читав и се смеев, туку ај...

Никој не оспорува дека раѓање после 35 си носи свои ризици, ама да изедначиш раѓање во подоцнежни години со инцест... нека земе тој другар ти да си ја запали димпломата. Или од тебе доаѓа ова?
Сигурен сум дека од него доаѓа пошто знае да искочи со некој нацистички став на рандом теми ама нималку не е далеку од вистината, требаше само на поубав начин да го формулира - не толку остро.

Тој има примери од Доктор само, јас можам до утре да редам од низ град што сме ги знаеле луѓе и правеле деца кај Доктор Таше и бебето е ваше!
Не дека Таше не чини, напротив цар е ама си има сичкото кога и зошто - тоа што на некој не му се свиѓа што предвидела природата или што заради животниот пат (не секогаш по своја вина) не успеал да се вклопи во тој ТОП период... Боже мој - живот, нема што да му судиме. Али дека си има врска мубаетот, има ите како и кој е свесен за себе и особено за идните поколенија (ако сака да ги има) и има можност да ги има тогаш се знае како треба да се однесува и кон себе и кон животот.

Бог рекол да се плодиме и множиме и да ја населиме целата планета со луѓе. А денес имаме некакви прикаски за "пренаселеност" во ситуација кога огромни пространства на светот се практично ненаселени. Обично антинаталисти се мизантропи или воукисти на кои им смета тоа што луѓето се размножуваат.
Остај шо рекол Бог. Не е проблем ненаселените пространства *(иако си прав за тој муабет), туку се проблем пренаселените градови/држави, особено тоа со КОЈ се пренаселени и КОЈ сФе има право во денешно време да се размножува, посвојува, прИсвојува, прави деца неконтролирано и секако потоа да НЕ се грижи за нив.
*Хинт: Тргни од разни ЛГБТ квир мир прикриени педофили, па до разни слоеви на општеството кои со ништо друго не придонесуваат освен со празнење на своите стомаци во канализацијата и котење ко глувци.
Останатото се решава лесно.

Бај да веј, ти реков ќе те распнат на клада особено Господ ако го спомниш. :pos: :pos:
Трај сеа, тоа е.


Напротив, ќе се множиме уште многу додека не се створи хибрид и еволуција во следен стадиум каде што веќе нема да се нарекуваме Човек. Од таа точка почнува нашиот пат низ Универзумот и откривање на неговите тајни.
Некој го гледал Oblivion со Том Круз деновиве и си ја дооформил причата според сопствени убедувања.
Убава надоградба на Аватар, сосема инвентивно морам да признаам, ма браво. :cuc: :cuc:

А question:
Дали и овие со кози шо општат да ги рачунаме за хибриди или како оди таа работа? Пошто гледам упатен си.
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
26
Поени од реакции
29
Не знам шо ми требаше пак да пишам на темава, арно си читав и се смеев, туку ај...


Сигурен сум дека од него доаѓа пошто знае да искочи со некој нацистички став на рандом теми ама нималку не е далеку од вистината, требаше само на поубав начин да го формулира - не толку остро.

Тој има примери од Доктор само, јас можам до утре да редам од низ град што сме ги знаеле луѓе и правеле деца кај Доктор Таше и бебето е ваше!
Не дека Таше не чини, напротив цар е ама си има сичкото кога и зошто - тоа што на некој не му се свиѓа што предвидела природата или што заради животниот пат (не секогаш по своја вина) не успеал да се вклопи во тој ТОП период... Боже мој - живот, нема што да му судиме. Али дека си има врска мубаетот, има ите како и кој е свесен за себе и особено за идните поколенија (ако сака да ги има) и има можност да ги има тогаш се знае како треба да се однесува и кон себе и кон животот.


Остај шо рекол Бог. Не е проблем ненаселените пространства *(иако си прав за тој муабет), туку се проблем пренаселените градови/држави, особено тоа со КОЈ се пренаселени и КОЈ сФе има право во денешно време да се размножува, посвојува, прИсвојува, прави деца неконтролирано и секако потоа да НЕ се грижи за нив.
*Хинт: Тргни од разни ЛГБТ квир мир прикриени педофили, па до разни слоеви на општеството кои со ништо друго не придонесуваат освен со празнење на своите стомаци во канализацијата и котење ко глувци.
Останатото се решава лесно.

Бај да веј, ти реков ќе те распнат на клада особено Господ ако го спомниш. :pos: :pos:
Трај сеа, тоа е.



Некој го гледал Oblivion со Том Круз деновиве и си ја дооформил причата според сопствени убедувања.
Убава надоградба на Аватар, сосема инвентивно морам да признаам, ма браво. :cuc: :cuc:

А question:
Дали и овие со кози шо општат да ги рачунаме за хибриди или како оди таа работа? Пошто гледам упатен си.
Благодарам на препораката за добар филм, а инвентивен сум во секоја точка од времепросторот.
Општење со кози не резултира со битија кои би можеле да го внесат човештвото во следниот стадиум.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.621
Поени од реакции
5.421
Ќе раѓале на 50 лол, имам близок другар гинеколог ми има кажувано хорор случки од негова пракса, а за 35+ раѓањето било сериозен ризик за плодот. Над таа возраст шансите да детето бидне фрик биле поголеми него оние кај инцест! Значи трудноча над 35 ви е исто, па чак и полошо него сексање со брат или прв братучед. Е сеа во денешно време тој факт е сеуште табу тема и никој не сака да го прифати и согледа. Тоа е...
А над 40 тоа било руски рулет со огромни шанси да се зачне монголоид, аутист, манијак. Природата е неумолива, жените доживуваат целосна психофизичка зрелост на 22 (мажи на 25) па имаат добри 13 години прозорец за трудноча. Настрана тоа што созреваат сексуално околу две години побрзо од мажи, значи имаат добри пет години предност.

Ниту мажите се во некоја драстично подобра ситуација, број и квалитет на сперма сериозно се намалувал
40+ така да денес имало купови мажи кои не можеле да затруднат жена си.
Никогаш немало толку аутисти и монголоиди како во денешно време, врие насекаде од фрикови.
Автоматски споено мислење:

Дефектите на плодот повеќе зависат од возраста на таткото, одколку на мајката. Читај ќе видиш, ме мрзи да барам, инаку Доналд Трамп има аутистичен син, од 3 жена, последниот, Барон се вика, ама го направил на 50+ години. Постар татко поголеми шанси за аутист...
Не само што Мендо нема аутистични деца туку за постарото кажа дека било многу интелигентно:https://arhiva2.majkaidete.mk/kako-e-da-se-bide-tatko-vo-sedmata-detsenija-od-zhivotot/
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.688
Поени од реакции
6.166
Автоматски споено мислење:


Не само што Мендо нема аутистични деца туку за постарото кажа дека било многу интелигентно:https://arhiva2.majkaidete.mk/kako-e-da-se-bide-tatko-vo-sedmata-detsenija-od-zhivotot/
Автоматски споено мислење:

Аутисти имаше масовно и пред короната. Бубалица од кога немав слушнато за зборчево лол нешто слично на кремци и понављачи.
Автоматски споено мислење:

Не знам шо ми требаше пак да пишам на темава, арно си читав и се смеев, туку ај...


Сигурен сум дека од него доаѓа пошто знае да искочи со некој нацистички став на рандом теми ама нималку не е далеку од вистината, требаше само на поубав начин да го формулира - не толку остро.

Тој има примери од Доктор само, јас можам до утре да редам од низ град што сме ги знаеле луѓе и правеле деца кај Доктор Таше и бебето е ваше!
Не дека Таше не чини, напротив цар е ама си има сичкото кога и зошто - тоа што на некој не му се свиѓа што предвидела природата или што заради животниот пат (не секогаш по своја вина) не успеал да се вклопи во тој ТОП период... Боже мој - живот, нема што да му судиме. Али дека си има врска мубаетот, има ите како и кој е свесен за себе и особено за идните поколенија (ако сака да ги има) и има можност да ги има тогаш се знае како треба да се однесува и кон себе и кон животот.


Остај шо рекол Бог. Не е проблем ненаселените пространства *(иако си прав за тој муабет), туку се проблем пренаселените градови/држави, особено тоа со КОЈ се пренаселени и КОЈ сФе има право во денешно време да се размножува, посвојува, прИсвојува, прави деца неконтролирано и секако потоа да НЕ се грижи за нив.
*Хинт: Тргни од разни ЛГБТ квир мир прикриени педофили, па до разни слоеви на општеството кои со ништо друго не придонесуваат освен со празнење на своите стомаци во канализацијата и котење ко глувци.
Останатото се решава лесно.

Бај да веј, ти реков ќе те распнат на клада особено Господ ако го спомниш. :pos: :pos:
Трај сеа, тоа е.



Некој го гледал Oblivion со Том Круз деновиве и си ја дооформил причата според сопствени убедувања.
Убава надоградба на Аватар, сосема инвентивно морам да признаам, ма браво. :cuc: :cuc:

А question:
Дали и овие со кози шо општат да ги рачунаме за хибриди или како оди таа работа? Пошто гледам упатен си.
Какви тоа нацисти? Јас сум конзервативен либерал, тоа не е оксиморон како што некои можеби би помислиле, би сакал на пример наркотиците да се легализираат и со тоа ќе исчезне 95% од органзираниот криминал во светот, ок не е овде тема ако има соодветна ќе најдам па таму ќе напишам што и како. Истовремено сум против абортус бидејќи на тој начин се лишува едно човечко битие од ултимативното искуство во оваа галаксија а тоа е живеењето на животот на нашава планета со сите позитивни и негативни работи кои тоа ги носи.

А овие женскиве прогресивци ми се многу чудни. Како да имаат некој заштитнички инстинкт кон лицата со сексуални аномалии, со исклучок на инцест и зоофилија. Зошто им смета ако први братучеди се сексаат при денешна контрацепција или станко ја креса кравата цветанка не ми е јасно.
Тоа не е прогресивно, тоа се талибански сфаќања!
Автоматски споено мислење:

На човештвото не му се заканува пренаселеност, туку депопулација. Се чини дека кога одредена цивилизација ќе постинге некаков степен на развој, наталитет паѓа под границата на одржливост на популацијата, и таа почнува да се намалува.

Денеска големиот наталитетот ги прават неколку афрички и неколку азиску држави. Скоро на сите бели нации им се заканува бела смрт.

On a bride sight, ако човештвото изумре, нема да биде голема штета.
Зошто пронихилистички и мизантропски став? :) Човештвото какво и да е, претставува врвниот досег на постоењето во универзумот, животот е спектакуларно ретка појава на ниво на галаксија така да треба да бидеме пресреќни што имаме шанса да постоиме, а таа шанса потекнува од нашите родители и претците општо. Нели е некако себично да не ја продолжиме низата и да не овозможиме на нова генерација можност за постоење на светов, за искуството наречено живот?
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
885
Поени од реакции
2.168
Човештвото какво и да е, претставува врвниот досег на постоењето во универзумот, животот е спектакуларно ретка појава на ниво на галаксија така да треба да бидеме пресреќни што имаме шанса да постоиме
Dokolko ima vanzemaljci.. a ne znaeme dali ima... oni bi kazale za tebe deka si mnogo egocentricen vajt spremasis :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.944
Поени од реакции
10.915
Какви тоа нацисти? Јас сум конзервативен либерал, тоа не е оксиморон како што некои можеби би помислиле, би сакал на пример наркотиците да се легализираат и со тоа ќе исчезне 95% од органзираниот криминал во светот, ок не е овде тема ако има соодветна ќе најдам па таму ќе напишам што и како. Истовремено сум против абортус бидејќи на тој начин се лишува едно човечко битие од ултимативното искуство во оваа галаксија а тоа е живеењето на животот на нашава планета со сите позитивни и негативни работи кои тоа ги носи.

А овие женскиве прогресивци ми се многу чудни. Како да имаат некој заштитнички инстинкт кон лицата со сексуални аномалии, со исклучок на инцест и зоофилија. Зошто им смета ако први братучеди се сексаат при денешна контрацепција или станко ја креса кравата цветанка не ми е јасно.
Тоа не е прогресивно, тоа се талибански сфаќања!
Нема таква утопија како легализирање на наркотици, му рчкаш во медот така на државните структури (особено на големите сили, знаеш и сам дека е така).

Нацисти во однос на некои други твои ставови по темите, ако те цитирам тука сме длабок офтопик, ако те цитирам на други теми може ќе се навредиш пошто дијаметрално спротивни ставови имаме, а истовремено ко човек нити ти нути било кој тука ми смета, крај краева сите сме различни иако припаѓаме на некои обопштени калапи (мажи вс жени), да се задржиме тоа да го комуницираме.

Во однос на абортусот, ТЕК па тоа колку ти е лизгав терен - не си свесен.
Ете вчера читав коментар кој потоа сигурно беше едитиран (или бев преморен па заборавив во кој дел од темата го видов), пошто знам што видов со свои очи, каде чедоморството е оправдано со пренатален скрининг.

Сега, кога ќе тргнеш од тоа дека секој пренатален скрининг си носи свои последици (колку и мали да се процентуално, пошто се прави со „биопсија“) и може да се изгуби плодот + коа ќе додадеш ставот на членката која што го спомна истото што е еквивалентен на чедоморство ако резултатите не ти се свиѓаат ЏАБЕ ќе дискутираме колку е тоа нехумано, нездраво (пред сè по психичкото здравје на мајката) размислување и воопшто бе друже - себично.

Еве им паќети на услуги, можи да си одберат како ќе се тестираат за утре недај Боже да не родат некој „фрик“, па да можат со време да му ја скинат главата *(дур е во утробата де) - пошто друг начин нема.

Повторно се впушташ, по втор или трет пат, на лизгав терен со проширување на темата во таа и слични насоки. Немој, не за друго, разбирачка не наоѓаш - само изгубено време.

Во однос на женските прогресивци, отвори само тема на форумот за педофилија, лгбт права, феминизам и слично и изненади се како тоа индивидуи кои себе се сметаат за интелектуалци, академски граѓани, „просветлени“, научени, начитани и шо ти ја знам бранат работи кои не се за бранење. Утре таква некоја би сакал да ти роди дете и да го воспитува?
Ене некни гледам на нет, геј парот бил пресреќен шо нивното посвоено дете (кое има само 4 години) било свесно за тоа како се осеќа (нормално се осеќаше како женско, а кутрото момче нашминкано и со фустанче на сликата).
Не би ги направил нив радо сапун? Тоа не е педофилија, настраност? Не го злоставуваат дома сопственото „дете“?
И коа ќе прочиташ тука некои од овие свилените како ти бранат нешто шо не е за бранење си викаш па кој е будала во случајот, јас шо седам и оправам дилајли или некој шо му фали некоја штица во глата?

Секако, ако зуцниш, си шовинист, неписмен, поп и ред други куротресини пошто ХЕЈ полесно е да те исмејуваат за своите недостатоци отколку да си ги признаат. Си ги признаваат обично коа животот ќе им удри некој шамар или касно навечер пред спиење / наутро пред огледало. Овде, скоро сите носиме маски.

Како и да е, немој да е изненадиш во иднина да ти се вклучи некој/а од невладините по темиве и да ти оправдува и инцест и зоофилија пошто „абе шојма врска, важно да се сакаме“. Ене го онај Високопланинецот (Хајландер де) ни заговара љубов помеѓу видовите - та во тој правец сè додека не сме станеле хибриди пошто така полесно ќе сме го внеле човештвото во следен стадиум. Која дилајла еј.

Dokolko ima vanzemaljci.. a ne znaeme dali ima... oni bi kazale za tebe deka si mnogo egocentricen vajt spremasis :)
А тек пак што би рекле за оние зомбите шо се шетаат по Филаделфија и слични, кои стигнале до тој стадиум од животот по сопствен избор или сплет на околности.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.824
Поени од реакции
8.949
така да треба да бидеме пресреќни што имаме шанса да постоиме, а таа шанса потекнува од нашите родители и претците општо.
Треба да бидеме несреќни ако не постоиме по оваа логика....шансата потекнува од волјата на нештото што претходи на овој универзум и кое сака да се доживее на бесконечно многу начини. И не се секирај, ако е точна мултиверс интерпретацијата квантната механика шанса има за све што можеш и не можеш да замислиш.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.688
Поени од реакции
6.166
Dokolko ima vanzemaljci.. a ne znaeme dali ima... oni bi kazale za tebe deka si mnogo egocentricen vajt spremasis :)
Алиенофобија, Сапиенс супремацист :) Секако дека има вонземјани, но се додека не стапиме во контакт нема да знаеме што и како. Во нашиов сончев систем нема ништо освен нас.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.699
Поени од реакции
29.310
Зошто им смета ако први братучеди се сексаат при денешна контрацепција или станко ја креса кравата цветанка не ми е јасно.
Тоа не е прогресивно, тоа се талибански сфаќања!
Ти не си далеку од прогресивизмот со идеи да се легализира сета дрога.
Нејсе, прогресивките на крајот на денот се пак нормални жени со прогресивни сфаќања.
Инцестите се изроди засекогаш.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
885
Поени од реакции
2.168
Алиенофобија, Сапиенс супремацист :) Секако дека има вонземјани, но се додека не стапиме во контакт нема да знаеме што и како. Во нашиов сончев систем нема ништо освен нас.
Znaci u nashio soncev sistem ne vo univerzumot... nie sme neshto posebno sega za sega... neli na Evropa pod ledot mozebi ima zivot... pa ako Jupiter implodira so pomosh na monolitite i se pretvori vo sonce... koj znae sho kje se razvie

Inaku mozebi @Хајлендер e vo pravo, moze celta e da ja napushtime ovaa planeta eden den poshto nema da opstoi ovoj "raj"
 
Член од
23 август 2024
Мислења
73
Поени од реакции
60
Зошто пронихилистички и мизантропски став? :) Човештвото какво и да е, претставува врвниот досег на постоењето во универзумот, животот е спектакуларно ретка појава на ниво на галаксија така да треба да бидеме пресреќни што имаме шанса да постоиме, а таа шанса потекнува од нашите родители и претците општо. Нели е некако себично да не ја продолжиме низата и да не овозможиме на нова генерација можност за постоење на светов, за искуството наречено живот?
Три примери со тоа што луѓето си имаат правено едни на други ми се доволни да го оправдам пронихилистичкиот и мизантропски став. Човештвото нема иднина, ќе му биде пресудено порано или покасно. Дали сами ќе со го направиме тоа, или некоја космичка катастрофа ќе го направи истото, потполно е сеедно.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.688
Поени од реакции
6.166
Ти не си далеку од прогресивизмот со идеи да се легализира сета дрога.
Нејсе, прогресивките на крајот на денот се пак нормални жени со прогресивни сфаќања.
Инцестите се изроди засекогаш.
Знаеш дека низ целата човечка историја наркотиците биле легални се до пред 80-100 години? Единствен начин да се сузбие организиран криминал и да се намали потребата од ситни кражби и проституција од страна на зависници кои нема да мораат да крадат или да се проституираат за да набават доп. Настрана што наркотиците ќе бидат стандардизирани и произведувани од реномирани компании со што ќе исчезне причината за смртност поради нечист смек сечен со гипс. Швајцарија и Португал го декриминализираа поседувањето на Хероин и резултатите се повеќе од ветувачки.

Иран како земја каде постои смртна казна за поседување и продавање дрога е на второ место на светот по број на џанаци, во Техеран било тешко да се премине улица без да те придави некој џанак и да се гребе за некоја цента. Репресивните мерки даваат нула резултати. Во талибански Афганистан имало над 3,3 милиони зависници од доп и со тоа таа конзеративна земја е на прво место во светот за наркомани пер капита.
Имам сериозно истражувано околу оваа тема така да апелирам да ми веруваш на збор :)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
885
Поени од реакции
2.168
Три примери со тоа што луѓето си имаат правено едни на други ми се доволни да го оправдам пронихилистичкиот и мизантропски став. Човештвото нема иднина, ќе му биде пресудено порано или покасно. Дали сами ќе со го направиме тоа, или некоја космичка катастрофа ќе го направи истото, потполно е сеедно.
Ja pa sum bipolaren po ova prashanje, eden den mi e maka sho ne uspeal hitler da procisti, izrazuvam podrshka za eugenikata, kvalitet vs kvantitet, drug den pak mi e se ova kako sho treba, mozebi inteligentno stvorenje taka raste, mozda sme negde izmegju homoerektus i homosapiens... sledniot den navivam za asteroidot... se zavisi sabajle koj prv kje vidam.. komshijata ili komshikata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom