Zenami masturbira

Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Не, не реков дека е лоша мастурбацијата, туку дека е лошо тоа што наместо да разговара со жена му за тоа што го мачи, одлучил да бара помош на кајгана форум.
А бе каква помош гледаш дека 70 проценти глумат лудило овде и се отидени во неповрат, доволно кажува тоа што на секој втор пост го постираат оној лудиот србин Мирољуб или како и да се викаше. Штом тој им е репер во животот што очекуваш повеќе.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Дечко, добро е што сте погодени со желбите и горе-доле ускладено ви е либидото, проблем ќе беше (за тебе не за сите) ако те одбиваше за секс.
Еве мојот маж на пример си гледа порничи и си мастурбира лежејќи, тоа му е многу полесно, одколку да се потруди да има секс со мене, и шо сега јас да правам во врска со тоа? Развод и неверство не доаѓа во предвид. Фамилијата на прво место, децата посебно.(Не не сум ружна и дебела, па да не му се дига на мене, нормална сум, и не не ме изневерува зашто не оди никаде, знам дома си е).

Сега некој "душебрижници"одма ќе се појават со нивните морални компаси и ќе филозофираат дека тоа не е брак, дека треба развод и слично, а не се свесни дека пола од брачните парови имаат различни желби и потреби (има брачни парови што имаат секс 2 годишно а во брак се 60 години), ние ете така функционираме и мене не ми треба многу на овие години, како помлада имав поголема желба, сега ми е намалена, дали пореткиот секс и породот играа улога или онака природно се намалила, не знам, како и да е животот ни носи проблеми и стресови,и предизвици, а не само уживање, вие сте млади премлади, затоа и толкав акцент, се става на телесните задоволства, како ќе мине времето, ќе сфатите дека не е тоа битно, битни се некој други работи, како љубов, мир во домот, и хармонија.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.320
Поени од реакции
11.062
Дечко, добро е што сте погодени со желбите и горе-доле ускладено ви е либидото, проблем ќе беше (за тебе не за сите) ако те одбиваше за секс.
Еве мојот маж на пример си гледа порничи и си мастурбира лежејќи, тоа му е многу полесно, одколку да се потруди да има секс со мене, и шо сега јас да правам во врска со тоа? Развод и неверство не доаѓа во предвид. Фамилијата на прво место, децата посебно.(Не не сум ружна и дебела, па да не му се дига на мене, нормална сум, и не не ме изневерува зашто не оди никаде, знам дома си е).

Сега некој "душебрижници"одма ќе се појават со нивните морални компаси и ќе филозофираат дека тоа не е брак, дека треба развод и слично, а не се свесни дека пола од брачните парови имаат различни желби и потреби (има брачни парови што имаат секс 2 годишно а во брак се 60 години), ние ете така функционираме и мене не ми треба многу на овие години, како помлада имав поголема желба, сега ми е намалена, дали пореткиот секс и породот играа улога или онака природно се намалила, не знам, како и да е животот ни носи проблеми и стресови,и предизвици, а не само уживање, вие сте млади премлади, затоа и толкав акцент, се става на телесните задоволства, како ќе мине времето, ќе сфатите дека не е тоа битно, битни се некој други работи, како љубов, мир во домот, и хармонија.
Сè океј, ама не те погодува малку делот кај што пиша “Еве мојот маж на пример си гледа порничи и си мастурбира лежејќи, тоа му е многу полесно, одколку да се потруди да има секс со мене”. Посебно акцентот ми е на делот кај што нему му е тешко да се замара за ти да бидеш среќна и задоволна. Океј, ти може немаш потреби некои преголеми и желба за секс, ама како успеваш да постигнеш хармонија и мир во семејството со некој кој не сака да се замара околу тебе?

Не те осудувам, само си ми контрадикторна.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Дечко, добро е што сте погодени со желбите и горе-доле ускладено ви е либидото, проблем ќе беше (за тебе не за сите) ако те одбиваше за секс.
Еве мојот маж на пример си гледа порничи и си мастурбира лежејќи, тоа му е многу полесно, одколку да се потруди да има секс со мене, и шо сега јас да правам во врска со тоа? Развод и неверство не доаѓа во предвид. Фамилијата на прво место, децата посебно.(Не не сум ружна и дебела, па да не му се дига на мене, нормална сум, и не не ме изневерува зашто не оди никаде, знам дома си е).

Сега некој "душебрижници"одма ќе се појават со нивните морални компаси и ќе филозофираат дека тоа не е брак, дека треба развод и слично, а не се свесни дека пола од брачните парови имаат различни желби и потреби (има брачни парови што имаат секс 2 годишно а во брак се 60 години), ние ете така функционираме и мене не ми треба многу на овие години, како помлада имав поголема желба, сега ми е намалена, дали пореткиот секс и породот играа улога или онака природно се намалила, не знам, како и да е животот ни носи проблеми и стресови,и предизвици, а не само уживање, вие сте млади премлади, затоа и толкав акцент, се става на телесните задоволства, како ќе мине времето, ќе сфатите дека не е тоа битно, битни се некој други работи, како љубов, мир во домот, и хармонија.
Ne e bash prirodno da go izgubish skroz sex drajvot na tvoi godini, ne ti e losho da proverish toa... dobar sex u brak znaci mnogo... bash za harmonijata...
Imash ovde eto medicinski lica moze da te nasocat shto busta libido...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.178
како помлада имав поголема желба, сега ми е намалена, дали пореткиот секс и породот играа улога или онака природно се намалила, не знам, како и да е животот ни носи проблеми и стресови,и предизвици, а не само уживање, вие сте млади премлади, затоа и толкав акцент, се става на телесните задоволства, како ќе мине времето, ќе сфатите дека не е тоа битно, битни се некој други работи, како љубов, мир во домот, и хармонија.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Сè океј, ама не те погодува малку делот кај што пиша “Еве мојот маж на пример си гледа порничи и си мастурбира лежејќи, тоа му е многу полесно, одколку да се потруди да има секс со мене”. Посебно акцентот ми е на делот кај што нему му е тешко да се замара за ти да бидеш среќна и задоволна. Океј, ти може немаш потреби некои преголеми и желба за секс, ама како успеваш да постигнеш хармонија и мир во семејството со некој кој не сака да се замара околу тебе?

Не те осудувам, само си ми контрадикторна.
Хармонија постигнувам на тој начин што не влегувам во конфликти со него, и ја почитувам неговата желба, дури не му се ни спротивставувам, ако му е желба да мастурбира на порничи, тогаш која сум јас да му бранам или да не го почитувам тоа.
Автоматски споено мислење:

Ne e bash prirodno da go izgubish skroz sex drajvot na tvoi godini, ne ti e losho da proverish toa... dobar sex u brak znaci mnogo... bash za harmonijata...
Imash ovde eto medicinski lica moze da te nasocat shto busta libido...
Не го имам изгубено, но мие намалена желбата, доволно ми е еднаш неделно на пример.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.178
Ne e bash prirodno da go izgubish skroz sex drajvot na tvoi godini, ne ti e losho da proverish toa... dobar sex u brak znaci mnogo... bash za harmonijata...
Imash ovde eto medicinski lica moze da te nasocat shto busta libido...
Од тоа медчето да пробаат и двајцата не е лошо.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.249
Поени од реакции
37.875
За мене нема поголем трн он од тоа да гледам девојка или жена како мастурбира.
Особено туѓа.
Значи секакви не има еј.

Јас би бил среќен да си одам дома сега и да ја видам мојата како си ја шамара пиздата. Можам право да и рипнам да и ја лижнам и да и ја боцкам со брадата, кога ќе ми ја стисне главата вибрира се од тресење. :LOL:

Буквално можам и да не завршам јас, а да ми направи подеднакво задоволство кога ја гледам како неможе да застане на нозе 20 минути.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.320
Поени од реакции
11.062
Хармонија постигнувам на тој начин што не влегувам во конфликти со него, и ја почитувам неговата желба, дури не му се ни спротивставувам, ако му е желба да мастурбира на порничи, тогаш која сум јас да му бранам или да не го почитувам тоа.
Неговата желба е он да биде задоволен, а ти?

Не знам колку години си, ама дури и да си постара можеби треба да размислиш да го скротиш малку неговото его и да го натераш да биде одговорен и за други работи, а не да си гледа само за себе. И треба да му се спротиставиш, а не да го негираш проблемот кој е очигледен и да го прифаќаш неговиот став само заради тоа што треба да ги почитуваме туѓите желби (во случајов неговите се екстремно себични).
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Неговата желба е он да биде задоволен, а ти?

Не знам колку години си, ама дури и да си постара можеби треба да размислиш да го скротиш малку неговото его и да го натераш да биде одговорен и за други работи, а не да си гледа само за себе. И треба да му се спротиставиш, а не да го негираш проблемот кој е очигледен и да го прифаќаш неговиот став само заради тоа што треба да ги почитуваме туѓите желби (во случајов неговите се екстремно себични).
Чекај малку ти премногу осудуваш и даваш мислење од позиција на некој авторитет. Значи ти доколку сопругот ти мастурбира би се карала со него, би го вреѓала и би го нарекувала себичен?
Така излегуваш очајна, и зашто мислиш дека тоа би променило нешто во вашиот однос. Само би му станала непривлечна, со тоа навалување.
Јас реков дека горе доле ни се ускладени желбите, имаме секс колку што двајцата посакуваме. Не се сите парови исти госпоѓо. Ако на вас ви одговара секс секој ден, некој го имаат еднаш два пати неделно, не осудувате, ама од страна гледано премногу осудувате. Јас сум зрела особа и одговарам во склад со годините, а вие се поставувате како некоја искусна а всушност давате тинејџерски одговори.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.320
Поени од реакции
11.062
Чекај малку ти премногу осудуваш и даваш мислење од позиција на некој авторитет. Значи ти доколку сопругот ти мастурбира би се карала со него, би го вреѓала и би го нарекувала себичен?
Така излегуваш очајна, и зашто мислиш дека тоа би променило нешто во вашиот однос. Само би му станала непривлечна, со тоа навалување.
Јас реков дека горе доле ни се ускладени желбите, имаме секс колку што двајцата посакуваме. Не се сите парови исти госпоѓо. Ако на вас ви одговара секс секој ден, некој го имаат еднаш два пати неделно, не осудувате, ама од страна гледано премногу осудувате. Јас сум зрела особа и одговарам во склад со годините, а вие се поставувате како некоја искусна а всушност давате тинејџерски одговори.
Ама не е проблемот тоа што он мастурбира, туку тоа што му е полесно да мастурбира отколку да се замара за тебе. Сфаќаш? Замисли да му беше полесно да се замара за тебе, не би се замарала сега ти со тоа дали ќе делуваш очајна за секс ако си побараш малку повеќе од тоа што веќе го имаш, и не би се замарала за тоа дали ќе му бидеш непривлечна ако случајно се спротиставиш на неговото мислење. И стварно не знам како си планирате да имате секс еднаш у неделата пример, нели ви доаѓа тоа спонтано??

Јас сакав само да ти доловам што не е во ред со твоето размислување, а ти ако си зрела особа веројатно ќе го исфилрираш убаво тоа што ти го пишав и ќе сфатиш што сакав да кажам.

Се извинувам ако премногу навлегов во твојата интима, не ми беше тоа намерата. На крајот на краиштата секој си знае најдобро за себе. Поздрав и убав ден драга госпоѓо.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.331
Се намалува либидо со тек на време, особено кај мажи откако стануваат татковци, тестостеронот значително опаѓа и за тоа постојат еволутивни причини. Не може некој да има исто либидо како на 17, невозможно е, тоа е природата, освен ако не се работи за некои психофизички нарушувања како Сатиријаза. На моја возраст сосема е доволно еднаш неделно, квалитет вс. квантитет. Поважни ни се некои други ситуации во меѓусебниот однос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom