Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
25 август 2024
Мислења
11
Поени од реакции
10
Нејсе, величество. Како теби паше , ти осеќај се во право и голем, мене ми е наредена. Биди поздравен.
Битно тебе да ти е убаво. Батали ги овие клошариве. (y)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
Нејсе, величество. Како теби паше , ти осеќај се во право и голем, мене ми е наредена. Биди поздравен.
Убаво за тебе, но пак не одоговори на првичното прашање.:kafence:

Едит- И пак го промени и продужи мислењето, обично прашање сфаќаш како провокација, што има лошо во прашањето што народност е некој/а...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.682
Поени од реакции
23.350
Ne be bez majtap, stvarno farbam doma i mozam da recam deka ne mi e bas vo top 1000 raboti so sakam da gi pravam.
P.s Ohridska plaza ni jas ni dete moe. Pu pu skraja da e.
ahhh jas te sfativ boja od plaza nekade :icon_mrgr:

@Ocajna eve ti em domakin, em selsko/planinsko dete, taman za tebe... e sega mavrovo ne veruvam deka ke prifati si ima on selo svoje lepshe od pariza ;)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.855
Поени од реакции
25.030
Од гинеколози во една од најразвиената земји во светот.
  • "Напредната возраст за мајчинство и неповолен исход на бременоста" (2005) – Студија објавена во списанието Obstetrics & Gynecology ги разгледува ризиците поврзани со напредната возраст за мајчинство, често користејќи ја возраста од 35 години како праг.
  • "Возраст на мајката и ризик од мртвороденче: Систематски преглед" (2007) – Оваа студија во CMAJ (Canadian Medical Association Journal) ги разгледува ризиците поврзани со возраста на мајката, често користејќи ја возраста од 35 години како значајна марка.
  • "Исход на бременост кај жени на возраст од 35 години и постари" (2006) – Објавено во Journal of Obstetrics and Gynaecology Canada, овој труд ги испитува исходите на бременоста кај жени над 35 години и често се однесува на нив како на жени со "напредната возраст за мајчинство".
Да на 30 е касно ако немаш ни дечко. Кога ќе го запознаеш, кога ќе влезиш во врска, кога во брак, кога за деца. Ако не можеш да го следиш овој циклус на развој, не мора. Да, Христијански реторики, како на пример сакам да знам дека и јас и жена ми ги имаме истите морални вредности пред да го посветам цел живот со неа, и таа со мене.
Дали си свесен како делуваш некому со изјави од оваков тип? Сериозно, размислуваш ли за последиците на твоите зборови упатени кон некого, макар и онлајн?

Јас немав 35, имав 32. Еден ден додека возев точак, си го направив истиот муабет што ти ѝ го правиш на Пумата, „кога ќе фаќаш дечко, кога ќе раѓаш, време нема, не летај во облаци и помири се со фактот дека деца нема да имаш во овој живот“. Си се исплакав и се помирив. По некој месец, дојде еден убав, згоден момак, ми сврте два филма, ме вивна во облаци, за брзо време се вселивме заедно и после некое време и дете си направивме.
Никогаш не знаеш што ти носи животот, така да не осудувај предвреме и ако не можеш да помогнеш некому, барем не му одмагај. Кажувал мислење он... Понекогаш е помудро да си поќутиш.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.682
Поени од реакции
23.350
Битно тебе да ти е убаво. Батали ги овие клошариве. (y)
zosto klosari, fer prasanje bese.

fer odgovor isto, si kaza sto sakase da kaze... @JBTgirl tolku pati ima pishano na forumot za kolku e zalubena nemase nisto loso vo prasanjeto. kako i da e so sreka neka ti e, uzivajte u londonistan, bas milo mi e, mnogu posrekno deluvas nego porano koga pisuvase za komsikite :icon_mrgr:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.554
Поени од реакции
2.561
ahhh jas te sfativ boja od plaza nekade :icon_mrgr:

@Ocajna eve ti em domakin, em selsko/planinsko dete, taman za tebe... e sega mavrovo ne veruvam deka ke prifati si ima on selo svoje lepshe od pariza ;)
Е јас реков Маврово, не некое село, поточно Маврови анови, инаку Владе си кажа дека нејкел туѓи деца. Одкај сега праиш вакви комбинации.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Што испаничи толку за едно најнормално прашање, мене тоа ми е чудно.
Не испаничив инат ме фати, на анонимен форум изнудување информации со притисок не е баш нормално, ко пубертетлии од амерички хај скул булинг филм, а по коментарите натаму , гледам сте запнале Арапин да биде, ако ве прави тоа паметни, увек у право и подобри од yet another кајгана член, нека ви биде и тој успех у животов. Одговорот го пишав погоре ама сите се занесовте во филм 1001 ноќ и не ни видовте. Нема врска, не ни проверувајте. Колку сум ја верник, колку практикувам вера и колку ми е важна, знае Тој што треба и моите. Други, мање више.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.770
Поени од реакции
19.991
Дали си свесен како делуваш некому со изјави од оваков тип? Сериозно, размислуваш ли за последиците на твоите зборови упатени кон некого, макар и онлајн?

Јас немав 35, имав 32. Еден ден додека возев точак, си го направив истиот муабет што ти ѝ го правиш на Пумата, „кога ќе фаќаш дечко, кога ќе раѓаш, време нема, не летај во облаци и помири се со фактот дека деца нема да имаш во овој живот“. Си се исплакав и се помирив. По некој месец, дојде еден убав, згоден момак, ми сврте два филма, ме вивна во облаци, за брзо време се вселивме заедно и после некое време и дете си направивме.
Никогаш не знаеш што ти носи животот, така да не осудувај предвреме и ако не можеш да помогнеш некому, барем не му одмагај. Кажувал мислење он... Понекогаш е помудро да си поќутиш.
Јас чекам да кажеш дека второ е на пат :backa:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.352
Поени од реакции
22.179
Дали си свесен како делуваш некому со изјави од оваков тип? Сериозно, размислуваш ли за последиците на твоите зборови упатени кон некого, макар и онлајн?
Nisto loso ne napisa deckoto, naprotiv.
Ako zaprimetis tuka se vrti nekoj film kaj gospozite deka mozat da ragjaat do 70 godini.
E nemozat :toe:
 
Последно уредено:

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
Не испаничив инат ме фати, на анонимен форум изнудување информации со притисок не е баш нормално, ко пубертетлии од амерички хај скул булинг филм, а по коментарите натаму , гледам сте запнале Арапин да биде, ако ве прави тоа паметни, увек у право и подобри од yet another кајгана член, нека ви биде и тој успех у животов. Одговорот го пишав погоре ама сите се занесовте во филм 1001 ноќ и не ни видовте. Нема врска, не ни проверувајте. Колку сум ја верник, колку практикувам вера и колку ми е важна, знае Тој што треба и моите. Други, мање више.
Остај што запнале каков бил, со мене кога пишував .. пишувај јас што сум ти одговорил.

Притисокот си го направи самата, со шарање и китење на одговорите, можеше да пишеш - тоа е моја приватна работа и толку, а не да мислиш дека ти се кова некој заговор за каков верник си или којзнае што.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.682
Поени од реакции
23.350
Е јас реков Маврово, не некое село, поточно Маврови анови, инаку Владе си кажа дека нејкел туѓи деца. Одкај сега праиш вакви комбинации.
se razbirame de mavrovi anovi ili leunovo e ako si rekla mavrovo

ostaj go vlade svasta vika plus i gledas fori pravi se umesuva u muabet za boja fakanje a on bojadisuval... kraj ne mozes da mu najdes... :toe:

jas veruvam vo tebe, ako nekoj moze vlade da go predomisli ti si pravata.

od @Darling se plasi ona go kara, premnogu ratoborna e, ko agda na mladi godini :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom