Фан Клуб: Вардар

Член од
26 февруари 2011
Мислења
176
Поени од реакции
592
prvite 15tina min imavme 2 akcii i sut so glava u ramki... i oni ne se nesto posebno
Ти бе друже дали си сериозен!? Ало Сљога, што не биле полоша у задњиве 5-6 години, лагано не води 2:0 у 55-та минута...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.723
Ти бе друже дали си сериозен!? Ало Сљога, што не биле полоша у задњиве 5-6 години, лагано не води 2:0 у 55-та минута...
a sto ocekuvase ti? jas nasata igra ja komentiram nivnata si e taa. i sloga ne veruvam deka e mnogu slaba a za protiv nas plus doma se i 300% motivirani
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
559
Поени од реакции
1.886
Опстанок и сезонава, да го имавме ланскиот тим сигурен сум дека каде каде подобро ќе игравме,90% од играчите кои се донесени сезонава се пропала инвестиција.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.723
neznam zosto ne sfatite deka godinava glavnata bitka treba da ni e nadvor od terenot, da se sredat dolgovite. sve drugo e vo vtor plan. ako ima sansi za evropa ili ako ni trebaat igraci za ospatnok ke se donesat na prolet ako ne jas iskreno sum ni denar poveke da ne se trosi na nikogo samo da se sredi dolgot i sto e mozno pobrzo da se donese klubot vo sostojba za prodazbata da se oficijalizira.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.607
Поени од реакции
4.111
И на таа тема имам многу пишувано. Се очекува од играчи што биле јаки пред 8 години, што после тоа 3 години пропуштиле ради повреди, пола време не играле фудбал и едноставно се факинг стари, дека ќе бидат носители на играта...
Па и со Боби претерувањава. Бомба ќе пукнела :icon_lol: . Мислиш 2017та е ова пак па ни доаѓа како првотимец во репрезентација. Тој сиротиот од последно пласирана екипа во Унгарија, цело лето не може да најде клуб каде да потпише, бомба ќе пукнела... Ќе ја владеат оптимистите темава наредните денови ако потпише, а со него добиваме играч на рамниште на Најдо, солидно засилување какви што требаше да носат со овој буџет од почеток ама ништо што посебно може да го крене сам ова очајно ниво на игра.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.671
Поени од реакции
5.804
Ако се сериозни со амбициите за европа мора ремонт на средината, стоперите и најбитно јака 9ка, без напагач џабаа, Дианеси не е класична 9ка.
Мицевски не е стариот Мицевски, прашање дали ќе ја врати некогаш старата форма, не велам дека треба комплетно да се откажиме ама не е за прва постава барем не во моментов.
Крилото нивно напаѓа по лева страна нашиве везњаци стојат место да истрчаат и удвојат го оставаат Гуриќ 1в1 ВО ШЕСНАЕСЕТНИК.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
176
Поени од реакции
592
a sto ocekuvase ti? jas nasata igra ja komentiram nivnata si e taa. i sloga ne veruvam deka e mnogu slaba a za protiv nas plus doma se i 300% motivirani
Ја ништо не очекував. Мене многу ми беше јасно кои се дометите на овој тим составен од криминалците Миленко и И.Д.И. Само неупатени луѓе веруваа во нивните приказни за Жиру и Канте, а реалноста дека за милион евра не направија екипа достојна ни за македонска лига.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.723
Ја ништо не очекував. Мене многу ми беше јасно кои се дометите на овој тим составен од криминалците Миленко и И.Д.И. Само неупатени луѓе веруваа во нивните приказни за Жиру и Канте, а реалноста дека за милион евра не направија екипа достојна ни за македонска лига.
ni pola mil ne se potroseni vo fudbalskiot del. poleka malku. pobitni raboti se slucuvaat nadvor od teren.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
559
Поени од реакции
1.886
Ако се сериозни со амбициите за европа мора ремонт на средината, стоперите и најбитно јака 9ка, без напагач џабаа, Дианеси не е класична 9ка.
Мицевски не е стариот Мицевски, прашање дали ќе ја врати некогаш старата форма, не велам дека треба комплетно да се откажиме ама не е за прва постава барем не во моментов.
Крилото нивно напаѓа по лева страна нашиве везњаци стојат место да истрчаат и удвојат го оставаат Гуриќ 1в1 ВО ШЕСНАЕСЕТНИК.
Каква Европа што ви е на вас во кој свет живеете до 9 место највеќе на крај на сезона со овој тим.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.607
Поени од реакции
4.111
ni pola mil ne se potroseni vo fudbalskiot del. poleka malku. pobitni raboti se slucuvaat nadvor od teren.
Се тоа убаво, ама нека го кажат и официјално на прес-конференција тоа, а не директорот да кажува дека носел играчи со квалитет што не бил виден досега во македонска лига.
Него во Австралија турнејата зимоска вие ќе ја покривате или ќе се трошат пари од буџетот на клубот? :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
neznam zosto ne sfatite deka godinava glavnata bitka treba da ni e nadvor od terenot, da se sredat dolgovite. sve drugo e vo vtor plan. ako ima sansi za evropa ili ako ni trebaat igraci za ospatnok ke se donesat na prolet ako ne jas iskreno sum ni denar poveke da ne se trosi na nikogo samo da se sredi dolgot i sto e mozno pobrzo da se donese klubot vo sostojba za prodazbata da se oficijalizira.
А искрено, веруваш дека Миленко ќе го среди делот со долговите? :D
Онака класичен дебил со мозок на коза треба да избрише долг од 4 милиони?
Кутриот со она ИДИотиште, мислат дека стварно склопиле тим за титула.

Ондак нека излезе на прес и нека каже ГОДИНАВА ЌЕ БРКАМЕ ОПСТАНОК. Главна цел е да се отарасиме од долговите, бараме трпение итн.

Вака, брка цела постава на играчи, измислени за оваа геријатрија и инвалиди што ги собраа, го менува тренерот за смешка од тренер, фура проказни како дошле Канте и Жиру, однесување дно дна, прво он објавува вести кај него на профил.

Да не се Комити, да прават мобилизации ќор човек нема да има на стадион. И тоа што се создаде пак база на публика ќе се изгиби до наредната година. Мене нозеве ми се враќаат назад кога ќе ми текне што треба да гледам на стадион.
Ќе правиме мобилизации, ама со слаби резултати веќе ништо нема да пали кај луѓето.

Ако мислепе да носи добро на клубот, можеа да побараат совети од стручни луѓе прво, а не да глумат газди.
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
268
Поени од реакции
363
Никаква желба ни мотив, се гледа ја нема таа хемија од лани што ја имаше лани со смената на Горазд може да се каже слободно дека сме послаби од лани, да неможеш една акција против умеренава слога да напраиш е срамота.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom