Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
22 август 2024
Мислења
43
Поени од реакции
54
Не е битен во долгорочна врска, споредна работа е. Ама пошто си немал долгорочна врска, немаш поима за што зборуваш и каква е динамиката меѓу двајца здраворазумни возрасни личности.

И ти користиш инцелски вокабулар, така што... ти си знаеш ;)
А каде спомнавме дека збориме за врски?? цело време зборувавме за дејтање и секс, за врска да, карактер е клуч.

Што и дали сум имал нема да ти одговорам, ако беше на ниво на кое што тврдиш дека си, сама ќе сфатеше до сега
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.423
Квалитет на живот не се мери со број на родени деца. Шовие?
Прашањето треба да им го поставиш на популарнава брачна двојка од Алабама со 9 деца која од тинејџерски години до сега беспрекорно функционира:https://m.facebook.com/waldropsextuplets/
Автоматски споено мислење:

Ама брат ти не сфаќаш дека ете, се разиделе и мирно се разделиле. Не дека имало некаква фрка меѓу нив.
Дури немале ни редовен секс.
По логика на нештата 15 години живееле како цимери.
Автоматски споено мислење:

Ама брат ти не сфаќаш дека ете, се разиделе и мирно се разделиле. Не дека имало некаква фрка меѓу нив.
Дури немале ни редовен секс.
По логика на нештата 15 години живееле како цимери.
Тоа не е маж, тоа е лингур.
Само влаинка на Балканов може да натера маж да го прифати нејзиното презиме и ниедна друга жена од ниедна друга етничка заедница.Има случај каде влаинка од Велес мажена за Словенец во Љубљана го натерала Словенецот да ги има двете презимиња и неговото и нејзиното моминско.Внука е на познат бајкер од Велес.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2020
Мислења
65
Поени од реакции
141
Само влаинка на Балканов може да натера маж да го прифати нејзиното презиме и ниедна друга жена од ниедна друга етничка заедница.Има случај каде влаинка од Велес мажена за Словенец во Љубљана го натерала Словенецот да ги има двете презимиња и неговото и нејзиното моминско.Внука е на познат бајкер од Велес.
Долга е раката на Ватикан!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Тука грешката ти беше шо на 25 запишуваат мастер, а на 28-29 докторати завршуваат пошто од шо мака рандом Трајанка на комшивката Славка да има, а моето дете да нема.
После то се бараат професионално и така неколку професии како лајф коуч, јога инструктор, php developer, ју нејм ит, па последен трзај е некаде после 35-та ако најди некој инцел со пари да го прееби и цел живот да уживана туѓ грб - не дека дома ќе му зготви нешто или ќе го испери гревот.


Не го земај човекот на душа!



Тотално ја промашуваш поентата на двете работи, по втор пат.

1. Не се обидував да те навредам, да беше така ќе ти одговорев нешто во типот: Жена не ти се мажи додека не седни барем на 5 кура во животот (особено важи за оние со долги врски и зошто дел од тие врски се прекинуваат по женска иницијатива) - тоа ти е цитат директно на Сусаро и истиот е познат по тоа и ред други ставови кои не се далеку од општата генерализација на жени vs мажи.
Самото тоа што тој те исхендла на културен начин заради што те памти од порано и можеби се знаете од собиранки (или било како, небитно) значи дека ти дава одредена почит и простор да се искажиш, без разлика што смета дека си грешка.
Да беше некоја друга прво тоа ќе и го споменше, меѓу одредени други работи кои се предуслов за да се растури една долгогодишна врска.

Тоа што ти одговорив цивилизирано и не ти се свиѓаше, извини ама не можи да ви одиме по газот само затоа што сте жени, би требало и ние да имаме свое мислење пошто нели, инцели. Во принци, не се лути за ситници и за тоа што некој не се согласува со тебе.

2. Со поимот Ливадарка и со тоа што ти реков дека ќе завршиш во таа тема не се обидов да те навредам, туку да ти ја предвидам иднината според ставовите кои ги испроектира последните неколку страници.
Тоа што цело време си по планини и со куче, не значи дека си ливадарка - тука ја грешиш работата, не си.
Ливадарка е жена која откако долго време завршува со давање корпи на „инцели“ т.е. на неинтересни за неа дечки кои се сосема во ред ама таа нели е млада и треба да се направи пуфла во одреден момент пред друштво или едноставно за бустање на его - за потоа на крај, на 30 и кусур свои да остани сама, никој да не ја рецка, да си купи куче и да почни да шета по планини.

Со тоа што не си давала корпи како ќе ти прдни туку си го поминала цел твој возрасен живот со таа особа со која си била ти не си ливадарка и да сакаш - без разлика шо шеташ по планини (сама или со кучето).

Ќе станиш, ако сега после врската никој не е достоен за тебе и „сите машки се исти“, а машала натаму го тераш индиректно муабетот.
Така да, со среќа!
Секој со паметот, некој и без него. Крај краева сите во животот си патиме за одредена работа од имање или немање доволно акал.

Ливадарка, како термин, е сосема на место - тоа што не ви се свиѓа пошто сте грото „принцези“, е ваш проблем.



Така не е тема на муабет, од едноставна причина бидејќи муабетот го почнуваш од наопаку.

Некој ти вели добро утро, ти му викаш зошто мора секое утро добро да е и кој тоа е МАЖ да го направи такво, со какви особини се карактеризира тој човек?

На прашање, не се одговара со прашање, освен кога не - нели? ;)

Првенствено треба на тема која има вовед да кажиш твое мислење, па да поставиш дилема ако имаш и потоа да се втурниш со прашања. Тоа се вика култура на комуникација ама ако ти го посочам вака пластично пак ќе плачиш како те влечам за уши - па дури и те навредувам.

Мојот став и одговор на твоите прашања, го напишав спонатано во текот на денот кога сум се уклучил и кога темава не беше замината во курац.

Мислам дека на Дарлинг и реплицирав, доколку те интересира ќе прочиташ.

Како и да е, овај со дуплиот јузер шо ти се пушта клизачи во право е за една работа: После врски или после неуспешни врски токсични сте кон себе прво, потоа кон средината.

Извини, моментално така те перцепирам, токсична првенствено кон себе, потоа кон средината. За средината не е ни битно, форум е ова, возрасни сме, делот за себе ти посакувам да го средиш поскоро.

Ова ти е еквивалент и на еден друг женски профил тука кој исто после долгогодишна неуспешна врска земаше вреѓаше свои „колешки“ и ред други машки и женски, во меѓувреме проектираше слика дека голем дел од машките и се пуштаат во приватни пораки. Па избриша профил, па се врати со нов, уште труеше, за на крај да ја снема откако си фати дечко кој мисли дека и е таман.

Дај Боже и неа и тебе да ви е таман и да си го најдите мирот (за ваше арно), ние останатите и онака сме со по некоја фалинка (не ни се штиците на број штом клепаме тука со години).

Со лесно. :smirce:
Еве, прекрасен пост. Веќе има материјал за работа.
Прво, ако како "добро момче" очекуваш "добрата девојка" да ти изиграва мајка, од старт имаме проблем со дефиниција за добро момче и добра девојка.

Еве спомнуваш докторати итн, јас па се гордеам со себе и со тие околу себе што сме повеќе или помалку образовани, од 4 другарки мои, јас и уште една не сме во брак. Сите до една се, образовани и тоа баш фино образовани.

Нема да разглабам натаму на оваа тема конкретно.

За раскинување на врската моја, од сите можни претпоставки никој не успеа ни да се сети на причината, нема ни да ја кажам во детали пошто ми е личен срам и неуспех, додека нечии глупости трпев и поткрепував, дечкото решил криминалец да биде.
Имам НУЛА причини за да бидам со криминалци и тоа е тоа.

И не одбивам мажи кои ги перцепирам како инцели, одбивам мажи кои мене ме доживуваат како подререно суштество и имаат суптилни и не така суптилни обиди за контрола.

И колку и да "боли", реално е прашањето, што Петко носи на маса, како ќе го оплемени мојов живот? Зошто да бидам со Петко? Искрено една работа ми фали, болна сум и чмаам дома па затоа драпам мадиња по форумов, фино би било некој да иде до аптека на пример. Ама ете, после тој некој научив сама со пневмонија дека можам сè.

Може ти личи на пренемагање итн, твое право секако, ама обично на нас (не знам која е таа на форумов, зборувам за жени од реален живот) ни се смачува кога трпиме некој што тешко се адаптира на самостоен живот, трпиме разно-разни глупости и на крај сфаќаш дека не мораш да трпиш.

Бившиот на 16 години го запознав прв пат, на 30+ и те како различни критериуми имам.

Не сакам да останам сама, фамилијарен тип сум, ама од двете зла тоа е помало.
Пак ти кажувам, за 5 години да ме дискутирате како ливадарка, нема да ме навреди.

И секако, мисли што сакаш, сè ми е потешко во животов сама, ама барем имам раат. И ќе бидам така додека не запознаам некој на иста бранова должина, што е "добро момче" според моја дефиницина и што сум "добра девојка" според негова.

Ако никад не се деси, јбг, и тоа е за луѓе.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.423
Долга е раката на Ватикан!
Тоа е класичен пример кој пали и гаси дома.
Автоматски споено мислење:

Еве, прекрасен пост. Веќе има материјал за работа.
Прво, ако како "добро момче" очекуваш "добрата девојка" да ти изиграва мајка, од старт имаме проблем со дефиниција за добро момче и добра девојка.

Еве спомнуваш докторати итн, јас па се гордеам со себе и со тие околу себе што сме повеќе или помалку образовани, од 4 другарки мои, јас и уште една не сме во брак. Сите до една се, образовани и тоа баш фино образовани.

Нема да разглабам натаму на оваа тема конкретно.

За раскинување на врската моја, од сите можни претпоставки никој не успеа ни да се сети на причината, нема ни да ја кажам во детали пошто ми е личен срам и неуспех, додека нечии глупости трпев и поткрепував, дечкото решил криминалец да биде.
Имам НУЛА причини за да бидам со криминалци и тоа е тоа.

И не одбивам мажи кои ги перцепирам како инцели, одбивам мажи кои мене ме доживуваат како подререно суштество и имаат суптилни и не така суптилни обиди за контрола.

И колку и да "боли", реално е прашањето, што Петко носи на маса, како ќе го оплемени мојов живот? Зошто да бидам со Петко? Искрено една работа ми фали, болна сум и чмаам дома па затоа драпам мадиња по форумов, фино би било некој да иде до аптека на пример. Ама ете, после тој некој научив сама со пневмонија дека можам сè.

Може ти личи на пренемагање итн, твое право секако, ама обично на нас (не знам која е таа на форумов, зборувам за жени од реален живот) ни се смачува кога трпиме некој што тешко се адаптира на самостоен живот, трпиме разно-разни глупости и на крај сфаќаш дека не мораш да трпиш.

Бившиот на 16 години го запознав прв пат, на 30+ и те како различни критериуми имам.

Не сакам да останам сама, фамилијарен тип сум, ама од двете зла тоа е помало.
Пак ти кажувам, за 5 години да ме дискутирате како ливадарка, нема да ме навреди.

И секако, мисли што сакаш, сè ми е потешко во животов сама, ама барем имам раат. И ќе бидам така додека не запознаам некој на иста бранова должина, што е "добро момче" според моја дефиницина и што сум "добра девојка" според негова.

Ако никад не се деси, јбг, и тоа е за луѓе.
Во планинарската фела ливадарка се означува онаа која едвај може да помине 5 максимум 10 км на планина со некоја пониска елевација до 500м а не таа што не е мажена.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Тоа е класичен пример кој пали и гаси дома.
Автоматски споено мислење:


Во планинарската фела ливадарка се означува онаа која едвај може да помине 5 максимум 10 км на планина со некоја пониска елевација до 500м а не таа што не е мажена.
Не планинарам.
Се занимавам со моите животни и ми се центар на светот.
Не се случи на 30 години, од дете сум таква.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
43
Поени од реакции
54
Еве, прекрасен пост. Веќе има материјал за работа.
Прво, ако како "добро момче" очекуваш "добрата девојка" да ти изиграва мајка, од старт имаме проблем со дефиниција за добро момче и добра девојка.

Еве спомнуваш докторати итн, јас па се гордеам со себе и со тие околу себе што сме повеќе или помалку образовани, од 4 другарки мои, јас и уште една не сме во брак. Сите до една се, образовани и тоа баш фино образовани.

Нема да разглабам натаму на оваа тема конкретно.

За раскинување на врската моја, од сите можни претпоставки никој не успеа ни да се сети на причината, нема ни да ја кажам во детали пошто ми е личен срам и неуспех, додека нечии глупости трпев и поткрепував, дечкото решил криминалец да биде.
Имам НУЛА причини за да бидам со криминалци и тоа е тоа.

И не одбивам мажи кои ги перцепирам како инцели, одбивам мажи кои мене ме доживуваат како подререно суштество и имаат суптилни и не така суптилни обиди за контрола.

И колку и да "боли", реално е прашањето, што Петко носи на маса, како ќе го оплемени мојов живот? Зошто да бидам со Петко? Искрено една работа ми фали, болна сум и чмаам дома па затоа драпам мадиња по форумов, фино би било некој да иде до аптека на пример. Ама ете, после тој некој научив сама со пневмонија дека можам сè.

Може ти личи на пренемагање итн, твое право секако, ама обично на нас (не знам која е таа на форумов, зборувам за жени од реален живот) ни се смачува кога трпиме некој што тешко се адаптира на самостоен живот, трпиме разно-разни глупости и на крај сфаќаш дека не мораш да трпиш.

Бившиот на 16 години го запознав прв пат, на 30+ и те како различни критериуми имам.

Не сакам да останам сама, фамилијарен тип сум, ама од двете зла тоа е помало.
Пак ти кажувам, за 5 години да ме дискутирате како ливадарка, нема да ме навреди.

И секако, мисли што сакаш, сè ми е потешко во животов сама, ама барем имам раат. И ќе бидам така додека не запознаам некој на иста бранова должина, што е "добро момче" според моја дефиницина и што сум "добра девојка" според негова.

Ако никад не се деси, јбг, и тоа е за луѓе.
Проблемот е што ти мислиш дека јас сум отуѓен од одговорност и себе критика, а уште повеќе дека гледам на вас како да сум над вас, јас сам сум виновен за најмалку 60% од моите неуспеси со жени, проблемот е што тие 60% се настанати од тоа што моите тогашни класични џентлменски карактеристики се оценуваа како слабост, а јас бев инатлив и не им верував на моите пријатели кои ме разубедуваа во спротивното.

Моето разочарување доаѓа примарно од тоа што да се биде добра личност која се грижи за партнерот - некој го смета за женственост и слабост, иначе за разлика од другите машки, јас ќе си признаам дека и јас да би имал шанса/голем избор би го правел истото што и вие од аспект на дејтање/секс, АМА клучната разлика е што јас НЕ СЕ срамам од тоа и не ГЛУМАМ дека не сум таков, ова е тоа што ужасно ме иритира кај вас, такви сте над 90% сите сте поштени и со неколку партнери.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.423
Не планинарам.
Се занимавам со моите животни и ми се центар на светот.
Не се случи на 30 години, од дете сум таква.
Никогаш не е доцна да се започне доколку имаш вистински ментор кој правилно ќе те насочи како да започнеш но проблемот е во тоа што повеќето од искусните одбегнуваат да губат време со почетници а ретко кое планинарско друштво детално посветува внимание баш на почетниците.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Проблемот е што ти мислиш дека јас сум отуѓен од одговорност и себе критика, а уште повеќе дека гледам на вас како да сум над вас, јас сам сум виновен за најмалку 60% од моите неуспеси со жени, проблемот е што тие 60% се настанати од тоа што моите тогашни класични џентлменски карактеристики се оценуваа како слабост, а јас бев инатлив и не им верував на моите пријатели кои ме разубедуваа во спротивното.

Моето разочарување доаѓа примарно од тоа што да се биде добра личност која се грижи за партнерот - некој го смета за женственост и слабост, иначе за разлика од другите машки, јас ќе си признаам дека и јас да би имал шанса/голем избор би го правел истото што и вие од аспект на дејтање/секс, АМА клучната разлика е што јас НЕ СЕ срамам од тоа и не ГЛУМАМ дека не сум таков, ова е тоа што ужасно ме иритира кај вас, такви сте над 90% сите сте поштени и со неколку партнери.
Ами џабе што ќе ти кажам кога си убеден дека лажам :D
Немам онс затоа што се плашам за својата безбедност, а и искрено не гледам смисла во онс.
Скроз се осеќам сексуално слободна иначе, тоа не значи дека ќе идам да се ебаам само за да се ебаам.

Секакви жени има, како и мажи, нормално, јас на прашањето за партнери не одговарам, нема потреба никој да ме проценува на таа основа. 1 или 11, неважно е, ако ти чинам сега и тука.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.423
Проблемот е што ти мислиш дека јас сум отуѓен од одговорност и себе критика, а уште повеќе дека гледам на вас како да сум над вас, јас сам сум виновен за најмалку 60% од моите неуспеси со жени, проблемот е што тие 60% се настанати од тоа што моите тогашни класични џентлменски карактеристики се оценуваа како слабост, а јас бев инатлив и не им верував на моите пријатели кои ме разубедуваа во спротивното.

Моето разочарување доаѓа примарно од тоа што да се биде добра личност која се грижи за партнерот - некој го смета за женственост и слабост, иначе за разлика од другите машки, јас ќе си признаам дека и јас да би имал шанса/голем избор би го правел истото што и вие од аспект на дејтање/секс, АМА клучната разлика е што јас НЕ СЕ срамам од тоа и не ГЛУМАМ дека не сум таков, ова е тоа што ужасно ме иритира кај вас, такви сте над 90% сите сте поштени и со неколку партнери.
Ако не си го гледал филмот Последна Американска Девица од 1982 година гледај го бидејќи содржината е баш поврзана со темава:https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Last_American_Virgin
 
Член од
22 август 2024
Мислења
43
Поени од реакции
54
Ами џабе што ќе ти кажам кога си убеден дека лажам :D
Немам онс затоа што се плашам за својата безбедност, а и искрено не гледам смисла во онс.
Скроз се осеќам сексуално слободна иначе, тоа не значи дека ќе идам да се ебаам само за да се ебаам.

Секакви жени има, како и мажи, нормално, јас на прашањето за партнери не одговарам, нема потреба никој да ме проценува на таа основа. 1 или 11, неважно е, ако ти чинам сега и тука.
Не зборувам за тебе лично него општо во постовите, сметам дека си умерено искрена, и похрабра од вообичаено за вашиот пол, ама општо? тенка работа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.245
Поени од реакции
8.644
Проблемот е што ти мислиш дека јас сум отуѓен од одговорност и себе критика, а уште повеќе дека гледам на вас како да сум над вас, јас сам сум виновен за најмалку 60% од моите неуспеси со жени, проблемот е што тие 60% се настанати од тоа што моите тогашни класични џентлменски карактеристики се оценуваа како слабост, а јас бев инатлив и не им верував на моите пријатели кои ме разубедуваа во спротивното.

Моето разочарување доаѓа примарно од тоа што да се биде добра личност која се грижи за партнерот - некој го смета за женственост и слабост, иначе за разлика од другите машки, јас ќе си признаам дека и јас да би имал шанса/голем избор би го правел истото што и вие од аспект на дејтање/секс, АМА клучната разлика е што јас НЕ СЕ срамам од тоа и не ГЛУМАМ дека не сум таков, ова е тоа што ужасно ме иритира кај вас, такви сте над 90% сите сте поштени и со неколку партнери.
друже, не е проблем да имаш џентлменски карактеристики, проблем е кога тие џентлменски карактеристики се преставени како мекуш, понизеност, јас како пријател би те советувал да продолжиш со џентлменски манири ама малку со доза на поголема опуштеност, со малку повеќе хумор, насмеан и ведар дечко, најди баланс.
Ако тоа не ти е природна карактеристика, земи напи си некоја чашка алкохол (само да не се направиш стока), да се олабавиш малку пред да се пуштиш во живот.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
43
Поени од реакции
54
друже, не е проблем да имаш џентлменски карактеристики, проблем е кога тие џентлменски карактеристики се преставени како мекуш, понизеност, јас како пријател би те советувал да продолжиш со џентлменски манири ама малку со доза на поголема опуштеност, со малку повеќе хумор, насмеан и ведар дечко, најди баланс.
Ако тоа не ти е природна карактеристика, земи напи си некоја чашка алкохол (само да не се направиш стока), да се олабавиш малку пред да се пуштиш во живот.
Не е тоа фрката, тоа што не сакам да се натегам и сум искулиран им смета на токсични цури и го сфаќаат како досада, сакаат драми и тензија, проблемот е што они тоа на старт многу вешто го кријат, кога ќе се покажат вистински после едно 3-6м доцна е веќе.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.423
 

Kajgana Shop

На врв Bottom