Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
7 февруари 2022
Мислења
35
Поени од реакции
99
ИПТВ ти е услуга за да чат пат по некогаш нешто гледаш. Тоа дека можеш да баталиш сервис како кабловска или локален оператор, и да гледаш само иптв може само филмови да си правиш.
Sto ti e problemot be covek??? Zosto filmovi da si pravam? Ti kazav 2 godini gledam bez problemi. Imam internet od telekom i se si funkcionira odlicno. Treba i dobar internet da imas a ne nekoe sranje od 10 mbps. Togas e tvoja vina.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
867
Поени од реакции
1.324
Sto ti e problemot be covek??? Zosto filmovi da si pravam? Ti kazav 2 godini gledam bez problemi. Imam internet od telekom i se si funkcionira odlicno. Treba i dobar internet da imas a ne nekoe sranje od 10 mbps. Togas e tvoja vina.
Во моментов гледам се што можеш да замислиш дека постои на светов. Те молам немој да ми објаснуваш што и како функционира, и на каков начин.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
496
Sto ti e problemot be covek??? Zosto filmovi da si pravam? Ti kazav 2 godini gledam bez problemi. Imam internet od telekom i se si funkcionira odlicno. Treba i dobar internet da imas a ne nekoe sranje od 10 mbps. Togas e tvoja vina.
Iptv e okej samo od oficijalen operator primer move od mtel ili magenta tv od telekom a za onakvi glupi iptv od nelegalni ne mi praj voopsto muabet
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Iptv e okej samo od oficijalen operator primer move od mtel ili magenta tv od telekom a za onakvi glupi iptv od nelegalni ne mi praj voopsto muabet
Едни се легални другите нелегални и затоа нелегалните имаат и канали што ги немаат легалниве.

Е сега нелегалниве успеваат во вакви држави каде сеуште нема закон спроведено да ги забранат. Тоа за многумина е подобро зошто гледаат многу канали и еднаш плаќа во текот на годината.

И јас сум да се има легално и имам ама не секогаш се добива добра слика, не секој ги има повеќето спортски и филмски канали.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
867
Поени од реакции
1.324
Едни се легални другите нелегални и затоа нелегалните имаат и канали што ги немаат легалниве.

Е сега нелегалниве успеваат во вакви држави каде сеуште нема закон спроведено да ги забранат. Тоа за многумина е подобро зошто гледаат многу канали и еднаш плаќа во текот на годината.

И јас сум да се има легално и имам ама не секогаш се добива добра слика, не секој ги има повеќето спортски и филмски канали.
Никаде и ништо не е забрането, нема ни да се забрани. Разликата е во софтвер, дистрибуција, сервер локација и слично. Не дека нема квалитетни и пиратски, само што се ретки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom