Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
За 650 ден.се супер,другите оператори дупло наплаќаат ,па не им се во ХД.
И само во Телекабел телевизија без ЕПГ, никогаш да не знаеш што има на тв. Одлични се
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
319
Поени од реакции
553
Ставив скоро нет од Телекабел. На неколку наврати снемав струја периодов и автоматски немам и нет. Дечките кога ми монтираа ми напоменаа да не го вадам модемот од струја, наводно ќе се рестартирале функциите. Не го сфатив тоа толку сериозно и после случкава со снемувањето на струја ми светна што ми кажаа. Ѕвонам у телекбел не можев да добијам едно добри 6 саати сигурно ( кој вртел на техничка знае шо зборам) и од кога едвај ги добив они од таму прават рестартирање за јас да добијам нет. 21 век прво уште работам со модеми,без рутер ,второ ова.
Наводно таа ми кажа дека сетирала нешто таму за да не се дешава ова у иднина ,мада чисто сумљам ама ај да видиме.
Ајде и ова не би било толкав проблем да имаат саглам техничка поддршка да можеш да добиеш за 2-3 минути и да се реши све брзо. Најтиња техничка поддршка шо постои у мкд. Дури и за приклучок 2 ДЕНА ѕвонев не дигаа па морав лично да идам у аеродром за да закажам. Хаос!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
За 650 ден.се супер,другите оператори дупло наплаќаат ,па не им се во ХД.
Како бе дупло, јас имам кабловска сите македонски канали национали се во ХД, плус сите српски национални во ХД, спорт клуб сите ХД за другите да не зобрувам и сето тоа за цена од 450 ден.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
239
Поени од реакции
111
Како бе дупло, јас имам кабловска сите македонски канали национали се во ХД, плус сите српски национални во ХД, спорт клуб сите ХД за другите да не зобрувам и сето тоа за цена од 450 ден.
Кажи и ние да се приклучиме,кој е тој оператор.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
Како бе дупло, јас имам кабловска сите македонски канали национали се во ХД, плус сите српски национални во ХД, спорт клуб сите ХД за другите да не зобрувам и сето тоа за цена од 450 ден.
650 po novo ....?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
828
Поени од реакции
847
На друг кабелски оператор е изгледа членот, кај некои не е покачена цената поради тоа што имаат помалку канали од Телекабел/Кабелнет/и други што имаат повеќе канали. Во А1 на пример, во комбинација со интернет ако додадеш телевизија можеш за 400 денари да имаш до 60 на кабелска и до 40 на безжична и 2 пакети бесплатно да одбереш и 2 ресивери.
Цената на Телекабел се покачи поради трошоците за авторските права што биле зголемени и додадоа неколку нови канали во Телекабел.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Да, со вклучени плус два пакети (кои се наплаќаа до сега 150+100 денари) Значи кога ќе се направи споредба цената воопшто нема да биде покачена затоа што се додадени плус канали. Се работи за локален кабелски оператор кој е во некаква групација со Кабелнет од Прилеп. Вкупниот број на канали е 170.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.950
Поени од реакции
17.813
Битола Арена Премиум и Арена Спорт темен екран сите програми ниедна нема програма
Имало технички проблеми.
Нема поголемо дно од Телекабел моментално. Цело време срање им е мрежата, телевизијата сецка насекое, па уште кренале на претплата плус 200 денари
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
35
Поени од реакции
99
Zosto plakjate tolku mnogu za nekvalitetna TV? Stavete si IPTV za 50€ godisno i uzivajte. Site svetski i domasni kanali plus mediateka so serii i filmovi. Top stvar.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
867
Поени од реакции
1.324
Zosto plakjate tolku mnogu za nekvalitetna TV? Stavete si IPTV za 50€ godisno i uzivajte. Site svetski i domasni kanali plus mediateka so serii i filmovi. Top stvar.
Да, сигурно дека можеш да оставиш само на иптв без никаква телевизија дома. Ако имаш нерви за фрлање, или ако гледаш телевизија 2 пати месечно по 1 час. Тогаш може така, да.
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
35
Поени од реакции
99
Да, сигурно дека можеш да оставиш само на иптв без никаква телевизија дома. Ако имаш нерви за фрлање, или ако гледаш телевизија 2 пати месечно по 1 час. Тогаш може така, да.
Ne razbiram. Sakas da kazes deka ne funkcionira dobro ili sto? Jas imam veke 2 godini i ne sum imal nikakvi problemi.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
867
Поени од реакции
1.324
Ne razbiram. Sakas da kazes deka ne funkcionira dobro ili sto? Jas imam veke 2 godini i ne sum imal nikakvi problemi.
ИПТВ ти е услуга за да чат пат по некогаш нешто гледаш. Тоа дека можеш да баталиш сервис како кабловска или локален оператор, и да гледаш само иптв може само филмови да си правиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom