ТИФОМАНИЈА!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.745
Kolku i da nekji da pisi coek, nekogas mora.

Da sumirame:

1.)
- Ckembari mu prat najava na Komiti dosega nevidena dupenka, cela Makedonija i Balkan se smeat.
- Komiti “vozvrakjat” so smesna najava, del od podgrupite probvat nesto ama se blamirat.
2.)
- Ckembari kako so pisat mu probivat spremanje za dupenka so “seno” od strana na komiti.
-Koga Komiti probija gorese na forumot, sega shtama gi brat drugite budali (a navodno imalo sliki)
3.)
- Ckembari po 5-6ti pat ovie godini se pijavuvat Struga, prat parola najavna i pagjat rekviziti na komiti (se gleda deka ne bile organizirano, ama sepak dovolno za to so treba a utre gi ceka gostuvanje)
-Komiti i pokraj site dupenki za struga, i pokraj to so jadoja onakva sramna sa niv najava i pokraj to so znat deka nivni clenoj odat struga pak i pak ne prevzemat nisto. Pa malce mozok i hrabrost da imavte ke go iskorisvte denes denot vo struga vo vasa polza i bogami mozese ubo da vratite.

I sega so?
Ke citame utre paroli so rimi i demek mnogu jako.
Nisto ne ve vadi pokje, samo zname da padnite, a to bogami nema nikogas oti prp prp ocigledno od Ckembari.

Ova se slucva prv pat vo tifo dvizenjeto vo Mkd, grupata da e porazena uste pred da pocni utakmicata…

A sega, spremajte “upaljacite” i kamenjata i racunajte go to za napad.
Абе невидена дупенка :D
Па клип од сличен тип имаш постирано 5 страни поназад, снимен 2013 година.
Топ ви беше најавата, имавте пенал на тацна и за тоа нема одбрана. Не знам каква најава би направиле за да вратиме.
И општо, моменталната ситуација е таква што имате материјал и за пароли и за најава, не пенали, шут на празен гол од 5 метри. Биднало што биднало, земале неколку членови да каменуваат на своја рака и си го јадеме реметот.
Сите поозбилни членови од групата ви ја пофалија најавата, батали што имаш спамери на темава што господ не ги знае кои се, што тропаат глупости.

За сеното, нешто сте во голема заблуда, не знам што би ви враќале на тие коментари. На крај краева, кога веќе сте имале такво инфо, сте можеле да го искористите против нас, како што беше паролата "Ние сме за Скопје 63-та", откако ни ја проваливте кореографијата за Скопје 2014.

За Струга. Како прво, тие што го соблекувате не се Комити, туку обични фанови кои носат реквизити. Па ова ви е прв пат да паднете реквизит на кој пишува Комити во Струга, се' било дресчиња и РК Вардар шалови.
За остатокот се сложувам и си во право. И тоа е доказ дека сме далеку од најјаките групи од соседството (и ние и вие). Обавезно ќе си направеа некој контра напад на вакви настани.

Убаво си го најавивте дербито, добра дупешка со најавниот клип, добра замисла и вечерва, ви се погоди и победата. Али чекај малку, уште не дошол денот за дерби :D
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
544
Поени од реакции
1.770
Priznavam isusen e, ama pred faktite i bogovitr
molcat.So e gresno vo pisanoto da mi repliciras del po del so argumenti.
Со што е поразена групата со вашата најава со јавачите,и земен шал во Струга???
Поразена група беа лани лозари кога на ден пред утакмица им ја дојдоа Комити во сала им земаа кореографија и си отидоа тоа е поразена група пред утакмица.
Ама изгледа ова со најавата ви е highest level и незнаете што зборите и каде терате.
 
Член од
25 август 2011
Мислења
149
Поени од реакции
852
Со што е поразена групата со вашата најава со јавачите,и земен шал во Струга???
Поразена група беа лани лозари кога на ден пред утакмица им ја дојдоа Комити во сала им земаа кореографија и си отидоа тоа е поразена група пред утакмица.
Ама изгледа ова со најавата ви е highest level и незнаете што зборите и каде терате.
Porazena e godini po red zosto ne ste organizirale ekipa i ako ste tolku jaki da vozvratite. Zosto znajte deka odat tamu, zosto so paroli ve dupele za tamu.Ne e poentata za ebanio turnir nebiten, poentata e oci v oci so rivalska grupa bez policija. Ama so ti objasnuvam jas tebe? Licis na nekoj “LEON MAMICKA”

Ete kako i so pizna @Saber Rider koj e najrealen.
Postot moj ne bese da provociram, tuku kako gi gledam jas a i mnofu drugi rabtotite.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
736
Поени од реакции
3.054
Незнам како е паднат и не би требало да е на Шиц т.е несакам да вервам дека од него е земен. До сега 15 години можеше некој да го земи на репрезентација чоекот е топ , патриот и во години сум седел и на маса. Иначе не ви е прв шал паднат од овие (историски шал) ви падна еден и Србија 2012 :icon_mrgr: . Како и да е добра увертира за денот шо следува.
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
119
Поени од реакции
629
Ајде да резимираме пред дерби.
Како и во секоја група така и нашата не е исклучок да има усијани глави кој прават работи на своја рака со самото тоа доаѓа и делот со каменувањето. 100 пати повторена лага станува вистина. Никој не бегал во тој момент од вас туку од ПЕП.

2. Најавата е добра и можеби таа постигна најмногу да се крене еуфорија околу дербито.
3. Вас врз кој основ да ви се вага путер на глава кога не правите ништо, секој викенд ја гледаме истата слика 50-70+ луѓе во коцка која впрочем не ни е ни матична трибина, која како што знам се уште беше во функција барем за некој гостински групи но да не нагаѓам. пар димни или некоја бакља и тоа е тоа.
4. Вие сте навивачка група или друштво вљубеници во адреналин која се појавува на 4 спорта секаде каде што има потенцијален противник со што не се базирате на еден спортски колектив или најмногу два. Минатата сезона заприметив 2 добри феномени кај вас. Едното беше на гостување никако не ми текнува каде се убивте од кревање пароли елем повеќе луѓе кренаа пароли отколку што се појавивте и едната беше дома со Гостивар ми се чини, после една од овие сами кренавте рачна дека ви е неисплатливо да се трудите за обични утакмици на Пелистер. Понатаму 2 години чекавте прва лига и стабилен клуб - добивте. 8 години теравте кампања за стадион во Битола. Рекордот на бројка во копот и понатаму е на Комити моментално каде што сте сместени. На првата утакмица се појавувте ајде да речеме околку 120+ луѓе и тоа пумпам бројка. Додека ние лани на првата во Прва лига бевме 1000+ Истиот ден само ноќна во Струмица бевме 250+ луѓе. Разликата е суштинска и затоа никогаш нема да пркнете како група. Нашето членство е научено дека еднакво е битна утакмциата со Брера и утакмицата со Искра, Слога, Пелистер. Дека вие сте навивачи само за викенд и се одработува утакмицата се додека не дојде противничка група додека кај нас е мотив да се поддржи клубот и ние сме навивачи во текот на целата година се работи за да се качуваат скалила. Бројката со која ќе се појавите утре на дерби во Скопје, во наредните 10 кола заедно ќе ја немате на трибина дома. Ќе цитирам еден став на ваш член овде Графитите не ни се битни немаме толку мотив територијата ни е обележана.... Баш според мене треба еднакво да работи и група која е апсолутен господар на градот и група која го дели со повеќе групи. Затоа што првите треба да остават нешто во аманет на идните генерации, додека вториве да бележат територијаи да се шират. Како за се што не ви оди од навивачки аспект секогаш имате некој изговор од ваков тип и се затоа што сте ги сфатиле работите тотално погрешно. Нека биде спектакл утре.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.139
Поени од реакции
6.526
Калакурница форумот, недојдена утакмицата се се пресуди и осуди. Најавата како најава беше супер и имаше ефект исто како паролата/провокација на комити кои ја поставија во Битола. Запали народ и кај нас и кај вас, исто е и со скечот кој го напрајвме. Реклама бум општи за дербито. За сеното, имавме дојава, за жал без слика исто ко вашата дојава за планината. Ни ние никогаш не сме изваиле слика таква слична можеби и вие нема да употребите денес сено :) . Околу Струга, зборано е 100 пати. Вчерашната најавна парола од таму беше 10ка, а ете и гф си се "одмаздија" за маичката. Штета за денешната утакмица шо не се игра друг термин, бројката барем нашата ќе беше подобра. Што е тука е.
@Шон Спенсер Дечко, како бе со гостивар 120???? И тоа "пумпаш" бројка :)
И за графити, за чкембарски стандарди ова лето ако не се лажам и е рекордно по број. Ај да сумираме шо сме напраиле летово, Турнир кој е ВРВ, фанзин, 2 официјални чкембарски врсти на маици и 2 на подгрупи, 15 графити. Шо требаше поќе?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.886
Поени од реакции
14.273
@favorito немате слика бидејќи не постои :)
Затоа и не се коментира скоро ништо, смешно е. Измислена приказна, за разлика од вашата планинарска експедиција. Се гледаме денес, се збори дека автобусите ви се бројат на една рака :D
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.139
Поени од реакции
6.526
Се гледаме денес, се збори дека автобусите
Остај, свашта се збори :D

За мак услови ќе биди задоволително. Годинава 3 фудбал, 4 ракомет...ќе се здосадиме едни од други.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.213
Поени од реакции
2.292
Kolku i da nekji da pisi coek, nekogas mora.

Da sumirame:

1.)
- Ckembari mu prat najava na Komiti dosega nevidena dupenka, cela Makedonija i Balkan se smeat.
- Komiti “vozvrakjat” so smesna najava, del od podgrupite probvat nesto ama se blamirat.
2.)
- Ckembari kako so pisat mu probivat spremanje za dupenka so “seno” od strana na komiti.
-Koga Komiti probija gorese na forumot, sega shtama gi brat drugite budali (a navodno imalo sliki)
3.)
- Ckembari po 5-6ti pat ovie godini se pijavuvat Struga, prat parola najavna i pagjat rekviziti na komiti (se gleda deka ne bile organizirano, ama sepak dovolno za to so treba a utre gi ceka gostuvanje)
-Komiti i pokraj site dupenki za struga, i pokraj to so jadoja onakva sramna sa niv najava i pokraj to so znat deka nivni clenoj odat struga pak i pak ne prevzemat nisto. Pa malce mozok i hrabrost da imavte ke go iskorisvte denes denot vo struga vo vasa polza i bogami mozese ubo da vratite.

I sega so?
Ke citame utre paroli so rimi i demek mnogu jako.
Nisto ne ve vadi pokje, samo zname da padnite, a to bogami nema nikogas oti prp prp ocigledno od Ckembari.

Ova se slucva prv pat vo tifo dvizenjeto vo Mkd, grupata da e porazena uste pred da pocni utakmicata…

A sega, spremajte “upaljacite” i kamenjata i racunajte go to za napad.
Кај си бе друже те нема, некако, само вака пред дерби како печурка изникнуваш и само за Комити да пишеш нешто ;)

Највата на Чкембари дека е добра рекоа сите околу што ги знам, не познавам еден да рече дека е промашена, напротив сите рекоа дека е добра.
За разлика од кај вас , луѓе не знаат да водат здрава дискусија и да признаат работи. Значи никого неможе да поразиш со најава, туку може со добра најава со поента да привлечеш бројка, да се разгори дербито, да донесе жар и да се мобилизираат луѓе што секако е ПЛУС за вас и полн погодок. Дури ова носи плус луѓе и за нас , така да може да се каже со оваа најава се придонесе за дербито да биде подобро.

Вакви најави се правени во 2013та , https://www.youtube.com/watch?v=lLiUI24VN0c
исто каде што се погдува во центар, значи пред 11 години.
Знаеш кои беа вашите коментари на тоа ? Најави ова она шминкерај, елате битола да видите .
Тоа прашувам дали сеа вие станавте шминкери ? Пошто почнавте најави да праите, пароли да вадите, фанзини, графити да цртате, дали сте шминекери ?

Е сеа муабетиве ваши, дека сте поразиле некого пред дерби цел балкан видел што ти ја знам, стварно ќе ве затупат и бетер од тоа што сте.
Супер ако не што напраивте ваква добра најава, и нема потреба више да идете на утакмици, до крај терајте пак тие 25 луѓе дома и тие 15 души 3 коли на гости и готово, нема потреба пошто вие докажавте уште пред дербито дека сте Но1, напраивте најава јака така да сеа може да одмарате наредни две три години :D

Какво сено бе друже, или сами си праите нешто за да успеете да мобилизирате повеќе, или некој ве лаже да изигрува херој дека пробил нешто, а вие верувате и се палите па испаѓа се лажете сами.
Немало никаква идеја за сено носење или кореографија или не знам што сте мислеле дека е. Ја мислев дека се шалите нешто со тоа, вие сте помислиле стварно.


За Струга, како и за други мечеви во ракомет, групата до сеа има став дека не приствува, освен за резултатски битно.
Членството треба да почитува ставови, дур не е излгасано нешто друго нема промени.
Се слагам, у право си, тоа е терен неутрален кај што може да има средба!


А ако збориш поразување пред да почне утакмица, ако стаиме на кантар, вие сте поразени нон стоп друже, еве уште пред да почне сезоната, Комити повеќе во Струмица на гости, отколку вие дома со Гостивар !
Повеќе графити, подобра организација, членски карти, маркетинг, самофинансирање итн.

Се надевам на добро дерби! Се надевам барем нема да има глупи инциденти!
лесно е чоек да биде глуп у денешно време.
Дај боже да личи дербито на дерби и двете групи да имаат добро издание!
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2023
Мислења
160
Поени од реакции
631
Групата има став да не присуствува Струга, вие кај шо не ви држат мадињата само со ставој сте. 5 години ве бараме никако да се појавите, па на Лозари му зборате вака така. Ете се фалите бројка имате 1000 500 луѓе, па во тие луѓе не се најдоја толку 20,30 души со мадиња, или само за блузи да сликат ги земате со мускулчињата.
Се само зборате филозофирате ама убо ви рекоја за филмој праење и графити цртање само ве бива.
 
Член од
29 август 2022
Мислења
116
Поени од реакции
375
Групата има став да не присуствува Струга, вие кај шо не ви држат мадињата само со ставој сте. 5 години ве бараме никако да се појавите, па на Лозари му зборате вака така. Ете се фалите бројка имате 1000 500 луѓе, па во тие луѓе не се најдоја толку 20,30 души со мадиња, или само за блузи да сликат ги земате со мускулчињата.
Се само зборате филозофирате ама убо ви рекоја за филмој праење и графити цртање само ве бива.
Голем минус е за 2 групи после 30 години ривалство да немаат ниедна групна тепачка , ниеден дуел меѓу себе , ни еден упад во град без полиција .
За лозари нема што да се збори ги помочаа у секој поглед , група со најмногу порази не вреди да се коментира .
За корео графити и сите навијачки елементи ги бива и затоа се број 1 мак тифо последниве сезони .
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.213
Поени од реакции
2.292
Групата има став да не присуствува Струга, вие кај шо не ви држат мадињата само со ставој сте. 5 години ве бараме никако да се појавите, па на Лозари му зборате вака така. Ете се фалите бројка имате 1000 500 луѓе, па во тие луѓе не се најдоја толку 20,30 души со мадиња, или само за блузи да сликат ги земате со мускулчињата.
Се само зборате филозофирате ама убо ви рекоја за филмој праење и графити цртање само ве бива.

Многу поише спремни луѓе од тоа што мислиш, многу поише фрки од ти што си имал , многу докажани и овде и во соседството , секаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom