Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637

Одиме сега на шуфле али се се тоа Итови. :gjavol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.193
Да не ви се мешам, но нема пофалби за Мегвајер како пресече акција 2 на 1 што можеше да доведе водство за Фулам околу 70-та мин. мислам беше.

Во ред е и да се пофали некогаш играчот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Да не ви се мешам, но нема пофалби за Мегвајер како пресече акција 2 на 1 што можеше да доведе водство за Фулам околу 70-та мин. мислам беше.

Во ред е и да се пофали некогаш играчот.
Мегваер игра добро некој период. И со Сити беше одличен. Штета што не добива кредити за тоа...Го демни лошиот период и се чека и брои секоја негова грешка. За разлика од др. играчи.

Среќа победивме, инаку промашувањето на Гарна којзнае што ќе закачеше на негови плеќи.

Инаку одбраната одигра на високо ниво вчера. Мазрауи ми остави супер впечаток. Мегваер и Лича топ, Далот на високо ниво. Де Лихт потоа добро претставување.

Касемиро беше на високо ниво и мора рационално да го користиме. Коби ќе биде страшен играч но во моментов уште не ми делува фит. Амад и Гарна многу солираат и мора да легнат на земја малку. Имаат страшен потенцијал. Бруно со најкраток рок на припреми игра 90 минути без проблем. Имаше шанси да го насочи мечот на добра пат уште во прво, но немам сомнежи за него. Маунт беше на некое повисоко издание од тоа што го гледавме, многу мобилен и имаше добри моменти. Рашфорд вчера одигра далеку подобро од пред една недела, но е и далеку од тоа што може да биде.

Зиркзе освен голот не ми остави некој впечаток, многу мрзливо и тромаво ми делуваше. Ми гледа дека не е скроз фит, но исто така се гледа дека има добра техника и осет за гол. Ќе видиме, рано е и се надевам дека ќе се вклопи добро во тимов.

Моја најголема замерка е и изминатиов период што имаме лоши припреми и влегуваме далеку неподготвени во сезоната. Се гледа замор как играчите, не се свежи.

Последно што се сеќавам да влеземе добро во една сезона по пауза е на стартот во првите две години на Жозе, после ковид паузата со Оле и после паузата за СП со ЕТХ.

Се надевам отсуствата на Линделоф и Санчо значат нивно заминување периодов.

Сега не чекаат две тешки утакмици. Брајтон и Ливерпул.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.720
Поени од реакции
11.153
Zaspav od sto bea dosadni.
Ne go fativ krajot ama me iznenadi Mazra, dobar e borben i spasi potencijalen gol vo prvo pol. Drugive mi se isti od lani, ali aj da vidime ponatamu.
Najmnogu mi e krivo sto ne go fativ De Liht, a Zirkze nit go znam nit znam sto da ocekuvam od nego. Bitno dal gol, bravo.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.300
Поени од реакции
7.381
Околу Маино, супер се, ама лично сум против да се форсира и да игра 40+ натпревари секоја година, сепак има 18 години и физички е уште во раст. Треба да се заштити по секоја цена, да има 21 / 22 години, нека се фрла во оган. Тука на сцена треба да истапи Маунт, ако не е токмак англиски.

Трансферите се топ, уште средината со Угарте да се појача, Скот да лета, и може да се збориме за сериозни походи, во спротивно нема да двои премногу ситуацијата од лани. После цената на Јоро, не очекував да го земат Де Лихт, но исклучително правилен потег е да се донесе Де Лихт. Премногу ќе беше да се стави огромен притисок на Јоро, а Де Лихт може да биде страшен играч и столб.

За АВБ ми е малце криво ради неговите способности, но Мазруи личи правилен потег. Во суштина, се гледа стратегија и паметно играње од управата, километри различно од претходно. Ако годинава не испадне нешто посериозно, идната сезона сигурно ќе биде клубов многу сериозен за посериозни работи.

Со среќа сезоната, многу успеси и помалку нервози :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.300
Поени од реакции
7.381
Гринвуд прв шут и гол за Марсеј.
Штета стварно, каква глупост направи...ќе беше легенда на клубов.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Настрана случајот и чинот кој не го оправдувам, има многу хипокризија у случајот, имало и полоши и слични ситуации и ниеден не доби вакво светло, еве Парти да речеме. Не го чепнаа ич. Од друга страна на Јунајтед му бараа парите од трансферот да се донираат во невладини :) Штета стварно, играчиште е чоекот, ама тоа е што е, идеме напред.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
Штета за Гринвуд ги уништи фармерите, не ми е чудно ако го бара поголем клуб уште но Јануари.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.654
Поени од реакции
21.063
2 гола плус изнуден пенал... Од друга страна го имаме Рашфорд кој е влезен во менопауза и не може да погледне подалеку од својот нос.
Инаку ако вака играме како што игравме вчера, 7-мо место ни е загарантирано...и доста веќе ги правдате господата, тешка мизерија се некои ликови.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom