Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 март 2023
Мислења
41
Поени од реакции
138
Мене ова некако ме потсетува на времето кога имавме големо ривалство со Металург.
Минчо беше помоќен спонзор од Михо, имаа поквалитетен ростер, па ние моравме да бараме други начини да ги добиеме. И ги наоѓавме т.е Вујо ги наоѓаше...
Вардар тогаш беше тим кој пркосеше на побогатиот ривал, така е и сега.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
242
Поени од реакции
330
ja vikam da im go pustime strugalend i taka im e omilen trofej se slikaa togas so nego mislis liga sampioni ili seha liga a tamu samo bronza lelej mizerija ali dobro toa e realnosta neka se jacaat i taka titulata i kupot se nasi godinava
 
Член од
19 април 2023
Мислења
185
Поени од реакции
215
ja vikam da im go pustime strugalend i taka im e omilen trofej se slikaa togas so nego mislis liga sampioni ili seha liga a tamu samo bronza lelej mizerija ali dobro toa e realnosta neka se jacaat i taka titulata i kupot se nasi godinava
Алиби хаха ха нема проблем,а за титула и куп велат прво скокни па речи оп.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
242
Поени од реакции
330
ne e biten struga i sami znaete ajde ke vidime i u zima ke ima transferi ne e tolku
 
Член од
17 април 2024
Мислења
338
Поени од реакции
787
Добра одбрана, секоја чест се гледа дека е доста работено. Имаме доста играчи за ротација и тоа ќе биде доста клучно за сезонава. Гогов ми делува, како да има напредок во формата (да не го урочам :D), од другиве играчи очекував/очекувам солидно издание и сега и во текот на сезоната. Маргели се докажува дека е борбен играч и ѕвер во одбрана, истото важи и за Томче и за Коиј. Доколку не кикснеме, верувам дека оваа сезона првенството е наше, но чекор по чекор...
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
265
Поени од реакции
353
Томче ги згази одбрана, се гледа дека во одбрана ќе биде леков за сезонава со јака одбрана може и ќе направиме нешто.. особено имаме и голем ростер сега особено на тие позиции 3 и 4..
На лев бек овој Петриќ толкав вол како балон е многу е паднат физички.. таму ќе се молиме украинецов изглеа
 
Член од
23 март 2017
Мислења
376
Поени од реакции
684
Има потенцијал многу во тимот, сеуште не сме поише од 50% , мислам дека има уште огромен простор за напредок на сите позиции.Гогов ко друг голман изгледа , вистинскиот тест ќе го видиме со Еурофарм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom