Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.564
Поени од реакции
38.546
Само во овој клуб може сезоната да биде сјебана ради повреди, а уште да не е почната. Како е можно толку многу да се повредуваат?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.820
Поени од реакции
8.631
Само во овој клуб може сезоната да биде сјебана ради повреди, а уште да не е почната. Како е можно толку многу да се повредуваат?
Топчињата ни увалија некој експерт лани. Ја на тоа сумњам.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Ајде, Конте ќе го носи МекТоминеј. :pipi:
Ако се продаде Томи, нема да ме чуди да земеме двајца во средината, Угарте и Берге. Јас би одел со Угарте и нов лев бек наместо уште еден во средината. Оти Шо и Маласија дали ќе изиграат 15 утакмици заедно.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.898
Поени од реакции
1.296
Ако се продаде Томи, нема да ме чуди да земеме двајца во средината, Угарте и Берге. Јас би одел со Угарте и нов лев бек наместо уште еден во средината. Оти Шо и Маласија дали ќе изиграат 15 утакмици заедно.
I Ugarte i Berge ako mu gi donesat i pak se borime za top 4 toa ke bide katastrofa. Sigurno uste ke go branat ten hag i togas, za mene sezonava nema prostor za greski mora da se zacementirame vo top 4 uste prva polovina za da moze vtora polovina da go zadrzime toa i da se borime za nekoj trofej (nadezno LE).
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.820
Поени од реакции
8.631
Ако се продаде Томи, нема да ме чуди да земеме двајца во средината, Угарте и Берге. Јас би одел со Угарте и нов лев бек наместо уште еден во средината. Оти Шо и Маласија дали ќе изиграат 15 утакмици заедно.
Вчера имаше шпекулации дека се разликуваат опции за позајмица или фри агенти за лев бек.
Автоматски споено мислење:

I Ugarte i Berge ako mu gi donesat i pak se borime za top 4 toa ke bide katastrofa. Sigurno uste ke go branat ten hag i togas, za mene sezonava nema prostor za greski mora da se zacementirame vo top 4 uste prva polovina za da moze vtora polovina da go zadrzime toa i da se borime za nekoj trofej (nadezno LE).
Ќе биде тешко погледни ги повредите а уште не е почната сезоната.
Топ 4 е плафон на тимот што го имаме и тоа ако имаме среќа другите тимови да паднат.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.898
Поени од реакции
1.296
Ќе биде тешко погледни ги повредите а уште не е почната сезоната.
Топ 4 е плафон на тимот што го имаме и тоа ако имаме среќа другите тимови да паднат.
absolutno ne se soglasuvam, timov za razlika od prethodnite godini nema samo dobar starting XI tuku i backups isto. Bukvalno totalna sloboda imal ten hag da go gradi. 700m potroseni, 3ta sezona. Ako ne svrze dobri rezultati na pocetok odma ke ima pritisok i nema da me cudi ako do nova god e pak 6-7-8 da go ostaat ruud da prevzeme. Za povredite ima i on krivica, covekot NE ROTIRA. gi igra najdobrite igraci celo vreme pamtam prvata sezona vo LE protiv nekoi *bugari* go igrase bruno rashford martinez casemiro bykv site najdobri
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.780
Поени од реакции
2.301
Добро, толку ли никој не го сака Мегваја и да се обезбедат пари за двајца средни играчи и со Хермосо лево/централен да се склопи комплетен тим?
Мектоминеј ќе си оди 99%, така да ќе може и Берге и Угарте - трампа + доплата кон ПСЖ за Санчо.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.820
Поени од реакции
8.631
Добро, толку ли никој не го сака Мегваја и да се обезбедат пари за двајца средни играчи и со Хермосо лево/централен да се склопи комплетен тим?
Мектоминеј ќе си оди 99%, така да ќе може и Берге и Угарте - трампа + доплата кон ПСЖ за Санчо.
Мегваер го ценат подобар од Линделоф и ќе го остават уште една сезона, заради ротација.
Во тимот е ставен како 4ти центар бек после Мартинез, Де лихт, Јоро.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Несакам да пишам во темата за новата сезона за ПЛ но никој од тука не рекол дека Мазруаи ќе го разиграл на Антони. Глупости. Антони е лимитиран како играч без мозок исто како и тие што дадоа толку пари за него Муртог и Арнолд и тие беа и се без мозок. Антони ако не го дадеме на поозајмица или дај боже да го продадеме тој нема да види ни минута фудбал пред се ако остане мулето санчо.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.820
Поени од реакции
8.631
Несакам да пишам во темата за новата сезона за ПЛ но никој од тука не рекол дека Мазруаи ќе го разиграл на Антони. Глупости. Антони е лимитиран како играч без мозок исто како и тие што дадоа толку пари за него Муртог и Арнолд и тие беа и се без мозок. Антони ако не го дадеме на поозајмица или дај боже да го продадеме тој нема да види ни минута фудбал пред се ако остане мулето санчо.
Диало е и пред Санчо и пред Ентони сосема и заслужено. Така да немај гајле ќе играат само со селски клубови.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Несакам да пишам во темата за новата сезона за ПЛ но никој од тука не рекол дека Мазруаи ќе го разиграл на Антони. Глупости. Антони е лимитиран како играч без мозок исто како и тие што дадоа толку пари за него Муртог и Арнолд и тие беа и се без мозок. Антони ако не го дадеме на поозајмица или дај боже да го продадеме тој нема да види ни минута фудбал пред се ако остане мулето санчо.
Јас реков некни, не дека ќе го разигра, туку можеби ќе мрдни малце. Полош од претходната сезона не може да е во секој случај. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom