Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.295
Поени од реакции
3.492
Другари ќе има пренос некаде,каде може да се гледа со Монца?
Автоматски споено мислење:

Ми се допаѓа пристапот на Фонсека,на кулинг бреак помина до неколку играчи и им даде краток совет.
Ако има установено некои детали што треба да се корегирана може многу да значат за играта на Милан.
Автоматски споено мислење:

Одбраната сеуште несигурна.....Салемакерсот си ја загарантира довербата кај Фонсека.
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Не им се играше вчера, одвај чекаа да заврши.

Околу сѐ поизвесниот трансфер на Калулу, најмногу ме „мачи“ што го продаваме на директен конкурент и за сума 10тина милиони помала од тоа што треба, со оглед на тоа што сѐ се продаде за повеќе пари (особено сомнителните трансфери на Јуве за играчи што никогаш не заиграле).

Од друга страна, Калулу не постои веќе година и кусур, така што не очекувам дека ќе напредува кај нас. Ова е прав момент да го продадеме затоа што мислам дека ќе стагнира и оваа сезона ако остане.

После повредата, Калулу го изгуби пејсингот и храброста да влезе во дуел. Испадна одличен играч од нигде-никаде за нас, и мислам дека ова е максимумот што можеше да го достигне во Милан.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.295
Поени од реакции
3.492
Finally!!!
Another one!!!
Benvenuto Fofana!!!
#MoncadaDid
#FurlaniDid
#ForzaMilan
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.496
Поени од реакции
5.478
Бидна и Фофана, според мене најдобро засилување на Милан летово... Јак цврст играч со добар шут... у средина со Лофус Чик ка кинески ѕид, ако играат заедно :)

Убоо е што се има избор у средина и конкуренција, може после ова Адли и Побега да си пакуаат куферите.
Фофана, Лофус Чик, Бенасер, Рејндерс и Муса мислим дека се доволни...
Ќе видимо само како ќе ги склопи Фонсека.



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.625
Поени од реакции
5.260
Маки наши, еден си оди двајца идат, на друг да му кажвате дека не се тера агенда.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.328
Поени од реакции
3.320
Што мислите ќе има ли уште некој трансфер до крај на преодниов рок ?

Според мене одлична работа завршија, на позициите каде што највеќе шкрипевме купија 4 играчи. Ако успеат сега да ги шитнат Побега и Адли а на нивно место на пример го донесат Самарџиќ ќе биде уште подобро, идеално и нов напаѓач наместо Јович ама тешко тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom