Фан Клуб: Вардар

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
549
Поени од реакции
1.768


Пред точно 7 години.
Мала ретроспектива за некои бивши газди меѓу кои и еден актуелен, и за почетокот на крајот под водство на самсоненко.
Само човек со чиста љубов према клубот може да срочи и напише еден ваков текст.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.591
Се ми оди дека ќе не откорнат утре едно 6-1 или 4-0.
Се насобра негативна енергија, типував дека до 5-то коло ќе пукне тиквата, ама мислам дека уште утре ќе биде хаос ако изгубиме како што очекувам.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.730
Поени од реакции
6.375
Меленко е претседател толку, желба да возам до струмица у недела навечер 0%. Башка терминот 20 часот е тапа, дома коа ќе се приберам, 1 по полноќ.
20 часот е топ термин и подобро ке биде вака за Комити него ли во 17 часот на 38 степени , башка на пекол и навивањето оди тешко :toe: .

1 час и 45 мин е пат до Струмица , до 00:00 би бил дома :D , очекувам некоја бројка од 150-200 луѓе со оглед летни одмори ..


Според мене во летен период сите утакмици треба да бидат од 19:00-20:00 часот но нема сегде рефлектори јбг ..
Автоматски споено мислење:

Се ми оди дека ќе не откорнат утре едно 6-1 или 4-0.
Се насобра негативна енергија, типував дека до 5-то коло ќе пукне тиквата, ама мислам дека уште утре ќе биде хаос ако изгубиме како што очекувам.
Што ги направи Брера ти Реал Мадрид :D
Нема шанси 4-5 разлика , не сме толку слаби не зезај :)

Јас дефинивно ги пропуштам првите две утакмици ради одмор , очекувам X2 со Брера и победа дома против Пелистер :)
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2023
Мислења
18
Поени од реакции
132
Ќе се нареди некако нерешена, не за џабе козарот се утепа ставање постови со Пандев :). Каков и да е исходот од следниве утакмици, најбитно е според мене да се задржи убавата атмосфера од последниве неколку години, да нема тензија меѓу нас. Чим го пратиме клубов во оваа полуаматерска лига, значи има нешто што не врзува, а тоа е љубовта кон Вардар, така што треба да се даде барем малку време пред да се донесат одредени крајни заклучоци. Ќе има многу нелуѓе што ќе чекаат и на најситни проблеми за да почнат да лаат и да се ситат, да не им го причиниме тоа задоволство. Ние сезонскиве бауштелци се приклучуваме негде во Октомври, до тогаш спремајте терен за титула ;)
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.510
Пренос на тв на СК9
Значи за тие што не фаќаме СК9 нема гледање.

Нели се спомнуваше некоја соработка со наш портал за преносување на утакмиците на јутјуб?
 
Последно уредено:
Член од
23 април 2022
Мислења
384
Поени од реакции
1.864
Значи за тие што не фаќаме СК9 нема гледање.

Нели се спомнуваше некоја соработка со наш портал за преносување на утакмиците на јутјуб?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.124
Поени од реакции
2.303
Нека ни е со среќа новата сезона желба ми е да бидеме шампиони реалност е да завршиме во топ три ако зимето се донесе некое квалитетно засилување.Искрено очекував поквалитетни засилувања и ни на крај памет не очекував проверени криминалци како миленко да бидат дел од клубот.Од такви ликови последици ќе има секако ама тоа е се е предизборни договори и шеми за перење пари.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.181
Поени од реакции
2.140
20 часот е топ термин и подобро ке биде вака за Комити него ли во 17 часот на 38 степени , башка на пекол и навивањето оди тешко :toe: .

1 час и 45 мин е пат до Струмица , до 00:00 би бил дома :D , очекувам некоја бројка од 150-200 луѓе со оглед летни одмори .
Ти си бизнисмен лесно ти е тебе, некои мора у 6 да стане за на работа
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.510
Ти си бизнисмен лесно ти е тебе, некои мора у 6 да стане за на работа
Некој и порано од шест, "зезнаа" со новиот пат Скопје - Штип - Струмица, отсечени сме ние на пример од Велес за вакви утакмици. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom