Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686
Член од
9 јули 2024
Мислења
183
Поени од реакции
282
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.125
Поени од реакции
6.783
не знаеме кои се законите во русија,ваљда напад на нејзина територија значи дека сите оружја се ставаат во функција...
Автоматски споено мислење:

Да, после овој последен крик, Русите ќе се прошетаат до Киев.





:pos:
бабите на децава што гинат на фронт секој ден ќе ги поразат русите
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.696
Поени од реакции
31.616

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.767
Поени од реакции
8.848
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
Ако им уништат повеќе од 30 или 50% (не ме држи за збор, не ми текнува точно) капацитети на одреден правец автоматски смее тој што командува таму да употреби тактичко нуклеарно оружје.
До душа можеа да употребат у неколку наврати ама нема потреба у суштина, ова е само загревање....затишје пред бура. Не билдаат војска да се борат со Украина.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.005
Поени од реакции
17.844
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
Se prasuvam zasto bi se sirel takov muabet. Pa frontot kaj casov jar samo so ne popustil, snemuva lugje za regrutacija. Zaso bi posegnale po nuklearno oruzje koga sosema dobro im odi?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
Se prasuvam zasto bi se sirel takov muabet. Pa frontot kaj casov jar samo so ne popustil, snemuva lugje za regrutacija. Zaso bi posegnale po nuklearno oruzje koga sosema dobro im odi?
za da gi stoplat tie u lvov i da gi potsetat u berlin i vasington sto moze da im se sluci.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
183
Поени од реакции
282
Se prasuvam zasto bi se sirel takov muabet. Pa frontot kaj casov jar samo so ne popustil, snemuva lugje za regrutacija. Zaso bi posegnale po nuklearno oruzje koga sosema dobro im odi?
Не знам како да ти одговорам. Мислам дека е многу поважно прашање дали е ова вистина или не. Ги проверив повеќето информативни канали, никаде нема ништо за ова, изгледа е лага.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.217
Поени од реакции
4.341
Кој е резонот зашто до сега не ги евапорираа со сите можни бомби за кои слушаме тука три години?

а) Абе не се ко американците карпет бомбинг да праат, имаат душа овие, се грижат за инфраструктурата да може да се користи после.

б) Путин е ептен добар, нека го поживее Господ пошто ако дојде некој порадикален сармите одма ќе летаат.

Не озбилно што е чекањево?
Самиот ги даваш одговорите...

Освен ако не мислиш дека Русите треба да масакрираат други (Мало)Руси...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.792
Поени од реакции
4.559
Самиот ги даваш одговорите...

Освен ако не мислиш дека Русите треба да масакрираат други (Мало)Руси...
Па до сега нели измасакрирани се близу 700.000 (Мало)Руси, што е проблем за некоја стотка плус минус? А еве и братски Вагнер дошол со чеканот.

Ај тоа, него не ми е јасно како успеваат украинциве да се снабдат со логистика у позадина? Не е ова удри бегај него веќе трет ден се таму.

Незнам колку се вистинити вестиве по твитер сабајлево, али маме им ебале на русиве у поише правци. Изгледа новиов министер за одбрана за кур не го бива и она телацон Герасимов по 10ти пут покажува некомпетентност. Незнам она козојебите чеченски кај се што им се задеси.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.792
Поени од реакции
4.559
добар изговор и даваат на Русија да употреби тактичко нуклеарно за да ја оконча војната.
На толку пешадија тенкови фабови сухои одма за нуклеарка се фаќаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.585
Поени од реакции
40.595
На толку пешадија тенкови фабови сухои одма за нуклеарка се фаќаш.
јас не се фаќам, но доктрината на Русија е таа, доколку биде нападната може да употреби нуклеарка. Па сега да видиме дали ќе им збрчат некој нуклеарен Кинжал или ќе пратат војска да ги елиминираат. Нешто што ме чуди е и немобилноста на русите. Они обично брзо стигаат и решаваат вакви ситуации, но сега како намерно да им даваат прилика.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.005
Поени од реакции
17.844
јас не се фаќам, но доктрината на Русија е таа, доколку биде нападната може да употреби нуклеарка. Па сега да видиме дали ќе им збрчат некој нуклеарен Кинжал или ќе пратат војска да ги елиминираат. Нешто што ме чуди е и немобилноста на русите. Они обично брзо стигаат и решаваат вакви ситуации, но сега како намерно да им даваат прилика.
Tehnicki regionite se nivna teritorija, i tamu se napadnati :D
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.792
Поени од реакции
4.559
јас не се фаќам, но доктрината на Русија е таа, доколку биде нападната може да употреби нуклеарка. Па сега да видиме дали ќе им збрчат некој нуклеарен Кинжал или ќе пратат војска да ги елиминираат. Нешто што ме чуди е и немобилноста на русите. Они обично брзо стигаат и решаваат вакви ситуации, но сега како намерно да им даваат прилика.
Абе таа доктрина ја пропагирате више трета година. Русите пратија засилување и тоа прилично долга колона. Заврши како што заврши истата, пепел. Можат да ги гаѓаат со кинжали и искандери до недоглед пошто нели ги имаат безброј и цели фабрики им се у погон да праат по 1000 месечно. Што е сега оваа работа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom