Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.453
Поени од реакции
36.390
Да, после овој последен крик, Русите ќе се прошетаат до Киев.





:pos:
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
177
Поени од реакции
268
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
6.780
не знаеме кои се законите во русија,ваљда напад на нејзина територија значи дека сите оружја се ставаат во функција...
Автоматски споено мислење:

Да, после овој последен крик, Русите ќе се прошетаат до Киев.





:pos:
бабите на децава што гинат на фронт секој ден ќе ги поразат русите
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.675
Поени од реакции
31.588

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.767
Поени од реакции
8.848
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
Ако им уништат повеќе од 30 или 50% (не ме држи за збор, не ми текнува точно) капацитети на одреден правец автоматски смее тој што командува таму да употреби тактичко нуклеарно оружје.
До душа можеа да употребат у неколку наврати ама нема потреба у суштина, ова е само загревање....затишје пред бура. Не билдаат војска да се борат со Украина.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.000
Поени од реакции
17.832
Не знам колку е вистина, се шират вести дека Путин изјавил на телевизија дека е покрената постапка за употреба на нуклеарно оружје.
Se prasuvam zasto bi se sirel takov muabet. Pa frontot kaj casov jar samo so ne popustil, snemuva lugje za regrutacija. Zaso bi posegnale po nuklearno oruzje koga sosema dobro im odi?
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
177
Поени од реакции
268
Se prasuvam zasto bi se sirel takov muabet. Pa frontot kaj casov jar samo so ne popustil, snemuva lugje za regrutacija. Zaso bi posegnale po nuklearno oruzje koga sosema dobro im odi?
Не знам како да ти одговорам. Мислам дека е многу поважно прашање дали е ова вистина или не. Ги проверив повеќето информативни канали, никаде нема ништо за ова, изгледа е лага.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.341
Кој е резонот зашто до сега не ги евапорираа со сите можни бомби за кои слушаме тука три години?

а) Абе не се ко американците карпет бомбинг да праат, имаат душа овие, се грижат за инфраструктурата да може да се користи после.

б) Путин е ептен добар, нека го поживее Господ пошто ако дојде некој порадикален сармите одма ќе летаат.

Не озбилно што е чекањево?
Самиот ги даваш одговорите...

Освен ако не мислиш дека Русите треба да масакрираат други (Мало)Руси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom