Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
Кумуваа судиите со смешните лични што му ги досудија на Јокиќ. Лесно е за америте, со Јокиќ кој не може да игра одбрана ради личните.
Како и да е, Добриќ ја шитна со утнатата тројка.
Не ни требаше да брзаат, по одбиената топка требаше да го трошат нападот до крај повторно. Али добро, чиста позиција имаше слепецот.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.717
Поени од реакции
21.016
Како и да е,што и да се деси.
Срби муда до пархет,срце до плафон.

Никад не сам бија комшиски пристрасан,али капа доле срби!
Докажасте дека енбеаши не су екстратерестриал.

Има време еј.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.582
Поени од реакции
7.712
Ми се одмили Кари, каква препотентна кретенчина.

Браво за Србија, штета што овој меч ги исцрпи до максимум и ќе биде тешко во борбата за бронза.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Кумуваа судиите со смешните лични што му ги досудија на Јокиќ. Лесно е за америте, со Јокиќ кој не може да игра одбрана ради личните.
Како и да е, Добриќ ја шитна со утнатата тројка.
Не ни требаше да брзаат, по одбиената топка требаше да го трошат нападот до крај повторно. Али добро, чиста позиција имаше слепецот.
Kumuvase glupiot guduric sto mislese deka e On fire i sutna brza trojka u 4ta u tranzicija na plus 11, ili kolku i da bese, pa naprai 2 faula brzi. Sve sto sakaa imaa srbite, samo oni se krivi, nikoj drug.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.846
Поени од реакции
4.111
Судиите ова судиите она , Србија во последна четвртина погоди една тројка така? Тука се ебаа , тоа ги одржуваше.
Требаше 20 да погодат за да ги тепаат животниве. Кари си го донесе златото шо му фали.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
209
Поени од реакции
448
Срби муда до под, немаат за што да жалат, им требаше цел НБА ростер со црнци и судиите за да ги добијат, белците покажаа дека умот може и над генетиката.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.568
Поени од реакции
30.135
Каков Добрич, Ембид чекори прави не ги судеа даде кош и плус техничка, Дурант тројка му судеа на Јокич фаул у пост и топка за Уса...епа колку напади гратис добија.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
200
Поени од реакции
362
Братот Џејмс ако го погледнеш лошо ти судат фаул, од друга страна овие тепаат буквално судиите слепи се прават, плус огромен притисок им правеа врз судиите, на секоја одлука Џејмс плачеше, најголем плачко у историја на спортот
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.424
Поени од реакции
2.250
Судиите ова судиите она , Србија во последна четвртина погоди една тројка така? Тука се ебаа , тоа ги одржуваше.
Требаше 20 да погодат за да ги тепаат животниве. Кари си го донесе златото шо му фали.
Ај бе не заебавај партали ги направија. Кари има злато веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom