Летна олимпијада - Париз 2024

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.412
Поени од реакции
81.762
Алжирецон има или нема ХY хромозоми? Више не ни пратам кој што изјавува.
(кур има очигледно)

истото прашање и за Тајванецот
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.299
Поени од реакции
35.426
Либанката изгуби во полуфинале, ништо од репасаж за Рељиќ.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Гледајте одбојка Бразил САД пети сет моментално 5-4 за Бразил
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.806
Поени од реакции
4.046
Лајлс на апарати , можда и стварно во моментов.
Автоматски споено мислење:

Олстар да не глеаме бе? :D
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2010
Мислења
575
Поени од реакции
297
Sudiite vlecat ma strana na Amerikancive hard so ovie licni so im gi davaat na Srbive, dodeka ovie na polaganja nisto ne sudat ocigledni kontakti sea vrz Jokic svirnaa
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
Алжирецон има или нема ХY хромозоми? Више не ни пратам кој што изјавува.
(кур има очигледно)

истото прашање и за Тајванецот
tajvanecot moze, alzirkata e samo ruzna :)

nema sansi da smenis pol tamu, plus izvadija sliki od nea koga bila mala kako devojce, taka da nea nema vrska
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.299
Поени од реакции
35.426
Алжирецон има или нема ХY хромозоми? Више не ни пратам кој што изјавува.
(кур има очигледно)

истото прашање и за Тајванецот
Тајванецот има кур. Алжирката нема. За XY хромозом не знам, наводно правеле такво тестирање, ама не бил никаде објавен резултатот. Можно е да нема XY хромозом, но да и бил покачен тестостеронот. Била дисквалификувана од Светско првенство, само нема официјална потврда заради што. Како и да е, според мене, најголема жртва во целата ситуација испадна она. Немаше да биде толку страшно да ја дисквалификувале, колку што испадна со целиот тој bullying кон неа отпосле.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
454
Поени од реакции
971
ne im ide shutot na amerikancive, a pak srbive sve pogodija. Na srekja ke ide utakmicava koj ima poise srekja ke tepa, na ti go daj mi go ide natprevarov samo na shut
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
29.854
Какви се овие фаули бе откако се одвои сам на шут од чиста позиција свират фаул, свири доле ако има.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.834
Поени од реакции
17.681
Тајванецот има кур. Алжирката нема. За XY хромозом не знам, наводно правеле такво тестирање, ама не бил никаде објавен резултатот. Можно е да нема XY хромозом, но да и бил покачен тестостеронот. Била дисквалификувана од Светско првенство, само нема официјална потврда заради што. Како и да е, според мене, најголема жртва во целата ситуација испадна она. Немаше да биде толку страшно да ја дисквалификувале, колку што испадна со целиот тој bullying кон неа отпосле.
Само ради шо цел свет се крена против неа сакам да освои злато. Татко му пред некој ден требаше да мавта со изводот како била жена, да ти ебам и хромозоми и све
 
Член од
2 април 2023
Мислења
148
Поени од реакции
343
ne im ide shutot na amerikancive, a pak srbive sve pogodija. Na srekja ke ide utakmicava koj ima poise srekja ke tepa, na ti go daj mi go ide natprevarov samo na shut
Србија шут за 2 : 56%
Америка шут за 2 : 50%
Србија шут за 3 : 52%
Америка шут за 3 : 47%

Не ќе е до шутот, едноставно Србите ги доминираат моментално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom