Летна олимпијада - Париз 2024

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.673
Вишко коментира како професионален новинар. Каква врска има од каде е телевизијата и новинарот?
Taka, ima, toa sto zivees u vukojebina najmalce kriv ti e Vishko, hrvatite si imaat svoi komentatori na Sport Klub, nie imame kurac. Mu smeta sto Vishko bil za Nole i taka i komentiral. :pos: Tebe zabava ke ti prai ke glumi neso, sekako.
So ogled deka nie go imame hrvatskiot Sport Klub, dali go slusase komentatorot za Vekic na Wimbledon, vo polufinaleto?
Nimalku pristrasen, prav profesionalec bese ... nooooooooot.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.403
Поени од реакции
58.294
Овој Србинот на Еуроспорт ја претера со коментирање за Новак држи девојче во публиката знак Rafa Goat овој вика грешно је информисана
И што е погрешно тука? Покрај знакот.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.763
Поени од реакции
12.099
глупости.

авторот сам си кажа дека е Тајната вечера
Изгледа има прегорено жички па ни тој не знај шо направил, или што сакал да направи и како да изгледа. Затоа и беше онака мизерно и очајно како што беше.
Зауставите земљу силазим е дојдена работава одамна.
А во право се многумина, иритирачки факт е дека им дрска да го чепнат терористичкиот ислам, тек-тук, барем понекогаш, или можеби станува збор за синдромот на напалување на тој што те тероризира. Нешто е.
 

Steff58

Човекојадец
Член од
22 мај 2024
Мислења
74
Поени од реакции
82
...Србин нормално дека ќе навива за Србин, за кого треба за Шпанецот? а Ти да беше бате коментатор, а игра Лина тенисерка со некоја рандом таму од Шпанија за кого ќе навиваш а? уствари таму каде имате интерес таму ќе навивате!

...да беше спортска настроена публиката ќе аплаудираа и за добар поен и за Ѓоковиќ, а не само за Надал, а ќе прдне Надал публиката воодушевена извикува „Надал“, „Надал“ не толку што го сакаат Надал колку што го мрзат Србинот, ете тоа е спортот курвинска страна на политиката!

Прегледај го приврзокот 425358

...а бе не знам овој Ѓоковиќ, не гледа дека овој Надал има тикови со рака во секој момент го фаќа увото, па носот па другото уво па носот и наместо да го растури овој менталец, му ги враќа топките во него, а бе шетај го лево десно, не во него, ебати тактиката Надал не мисли у делириум е затоа тиковите му се зачестени!
...тече пот како чешма од Надал, не е на арно, ќе се онесвести? :eek:
И што дека имаш тука штиклирано знакче до тебе ќе јадеш трици колку сакаш?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.763
Поени од реакции
12.099
глупости.

авторот сам си кажа дека е Тајната вечера
Изгледа има прегорено жички па ни тој не знај шо направил, или што сакал да направи и како да изгледа. Затоа и беше онака мизерно и очајно како што беше.
Зауставите земљу силазим е дојдена работава одамна.
А во право се многумина, иритирачки факт е дека им дрска да го чепнат терористичкиот ислам, тек-тук, барем понекогаш, или можеби станува збор за синдромот на напалување на тој што те тероризира. Нешто е.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.897
Поени од реакции
36.645
...ги боде презимето, затоа!
И што дека имаш тука штиклирано знакче до тебе ќе јадеш трици колку сакаш?
...брат, јас имам право да коментирам на било која тема на форумот се додека ги почитувам правилата, а тоа не значи дека јадам „трици“ ако ти си повластена ВИП особа ОК вреѓај дека „јадам трици“ односно кој тоа јадеше трици како исхрана потсетиме?!
не сум јас крива што изгуби Надал!:kuracc:
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
14.138
Во неделата гледав пукање со пиштол, а денес пукање со воздушна пушка на 10 метри. И во двата натпревари победи кинез. Многу ми се антипатични, ни радост ни било каква емоција не покажуваат. Хрват, Швеѓанец и двајца Италијани ги земаа другите награди и сите прописно како луѓе си се израдува на успехот. Кинезите од друга страна, умрени роботи. Ништо чудно да се произведени од Хуавеи или Шајоми.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.782
Поени од реакции
1.240
Ало дај не ја тупи темава АМАН! За никого не треба да нвива кога коментира натпревар, јасно ти е? Може да навива дома пред телевизор, или на стадион! Работна позиција му е тоа, и треба да одржи максимална неутралност, не само тој туку било кој.
Да те прашам случајно да не гледаше МРТ2 вчера? Кога на сред кошарка Србија - САД од нигде никаде се убаци џудо. Мислам беа Казакстан Косово. Е да видиш кое палење и свршување беше од коментаторот (македонски државјанин на македонска телевизија) за косоварката. Оди замоли ги во МРТ да го опоменат за непрофесионално однеаување ако си стоиш доследно на своите ставови.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.300
Поени од реакции
35.430
I skejt parkovi koi kaj nas ne postojat ili se totalno ruinirani i zapusteni. I tie sto im gi izgradija vrska si nemaat od standardot postaven za eden normalen skejt park a i ko sto rekov, ruinirani se. Kakva daska, kakva volja, imame turniri nekakvi za skejt? Drzavno prvenstvo? Prvenstvo za sredni skolo, univerziteti i slicno?

Pa podobri uslovi imame za ping pong na primer otkolku za ova, za sto navodno treba samo daska i volja, i nisto poveke. Da bese tolku ednostavno, samo daska i volja, dobro ke bese ... ama ne e.

So mnogu raboti nie od sportski aspekt, seuste ne sme ni vlezeni vo 21vi vek, voljata treba da e na drzavno nivo, i da gi opfati site sportovi so ubavo skockan plan i postaveni celi za naredni 10 do 15 godini, na koi ke se raboti sekojdnevno, pa so tek na vreme da pocneme da gledame rezultati i na individualno i na timsko nivo. Do togas samo prazni muabeti i glupi i neosnovani kritiki.

Da znaete niz kakvi golgoti pominuvaat pola od nasite mladi nadezi i sportisti, dobro ke bese, konkretno so deckovo sto pliva, najdobro za site niv e da se iselat od zemjava i da rabotat na sebe vo drugi daleku ponapredni sportski sredini, ama za toa treba (mnogu) pari i zrtvi sto treba da gi napravat nivnite familii licno i personalno, samo taka mozat da uspeat, ne znaci toa pod difolt i otkazuvanje od drzavjanstvoto. Makedonija vo momentov e zemja kocnica za sekoj eden eban talent, i sto e najtragicno, ne stanuva zbor samo za sportskiot. Toa e ...
Не знам зошто воопшто се трудам да те читам со латиницава, очите си ги расипав. Секој пат викам - уште сега, и пак се заебувам.

Ај вака: кои црни средношколски и универзитетски првенства, 13 години има девојчево што освои злато. 7 одделение е.

Второ - виде ли ти од што се состои street дисциплината во skateboarding? 1 од две успешни возења треба да имаат, и 2 од 6 можни обиди за трик. Трик може да се направи со прескокнување на скали, или на рампа, буквално на улица може да се тренира. Затоа и така се вика дисциплината. Ни скејтпарк ти треба, ни ништо. И плус, во Скопје има 4 скејт парка кои јас ги знам и ни еден од нив не ми изгледа руинирано.
 

Steff58

Човекојадец
Член од
22 мај 2024
Мислења
74
Поени од реакции
82
...ги боде презимето, затоа!

...брат, јас имам право да коментирам на било која тема на форумот се додека ги почитувам правилата, а тоа не значи дека јадам „трици“ ако ти си повластена ВИП особа ОК вреѓај дека „јадам трици“ односно кој тоа јадеше трици како исхрана потсетиме?!
не сум јас крива што изгуби Надал!:kuracc:
Ни не сум за Надал, ватафак? На кој свет си? Бладаш.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.782
Поени од реакции
1.240
Не знам зошто воопшто се трудам да те читам со латиницава, очите си ги расипав. Секој пат викам - уште сега, и пак се заебувам.

Ај вака: кои црни средношколски и универзитетски првенства, 13 години има девојчево што освои злато. 7 одделение е.

Второ - виде ли ти од што се состои street дисциплината во skateboarding? 1 од две успешни возења треба да имаат, и 2 од 6 можни обиди за трик. Трик може да се направи со прескокнување на скали, или на рампа, буквално на улица може да се тренира. Затоа и така се вика дисциплината. Ни скејтпарк ти треба, ни ништо. И плус, во Скопје има 4 скејт парка кои јас ги знам и ни еден од нив не ми изгледа руинирано.
Веројатно мисли дека ако има графити тоа е руинираност

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.897
Поени од реакции
36.645
...нашиот, македонски пливач, 16 годишниот Никола Ѓуретановиќ со настапот во Дубровник, Хрватска на критериумски натпревар за Олимпијадата во Париз, Франција 2024, се натпреварувал во дисциплините 400 и 1500 метри слободно и победил!


Screenshot 07-29-2024 16.52.41.png nikola-gjuretanovic-18.jpg


...во дисциплината 400 метри слободно Никола го собори Националниот младински рекорд кој бил стар околу 25 години, времето испливано е 4:02:61 и со ваков резултат освои 748 ФИНА бодови (стариот рекорд на Александар Маленко е со време од 4:03:88“).


nikola.jpg nikola-gjuretanovic-7.jpg images.jpg


...Никола со свој труд, талент испливал и добил право за учество на ИО Париз 2024, ај што сам се изборил, ај што немал никаква помош за својот талент и труд, ај што испливал рамо до рамо со постари и познати пливачи, ај што ја престави Македонија на летни ОИ Париз 2024 имаше потреба мрчење од поединци во соствената држава Македонија? Затоа треба да си оди надвор во светот каде ќе го ценат и негува неговиот талаент, овие наши такозвани македонски мрчатори не го заслужуваат!


nikola-gjuretanovic-glavna.jpg

Браво Никола, самото твое учество на Олимпијада со тие твои 16 години и самостоен труд и талент, си направил многу за Македонија!:oeoeoe:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.048
Член од
14 март 2010
Мислења
16.870
Поени од реакции
16.076
Толку не се зборуваше за Георгиевски коа освои сребрен медал во Токио колку за детето од 16 години.
Ако не сака критики нека си плива дома во када и нека не замараат пријателите негови по портали како тоа допрва идело неговото време (дај боже да е така, не верувам некој дека нема да се израдува) и дека ќе имал врвни резултати, тука го изело тремата и за тоа бил овој резултат.
Никој не очекуваше злато да освои, работата е што исплива три секунди послабо време од неговото најдобро, не триесет стотинки . И нормално е некој да даде мислење и критика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom