Блам држава

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.518
Поени од реакции
38.282
Мислам дека комплекс џамии се спрема таму.
Мислам дека комплекс џамии е идеалното нешто што може да се изгради на едно, за освестените и бањати Југословени, култно место, за кое што само велелепни приказни слушаме од нив. Следно за рушење е ГТЦ каде што ќе никнат неколку убави згради и во средина една џамија за бањатото граџанство од овој дел на градот, за внуците на бившите генерали на ЈНА, да го осетат соживотот и на своја кожа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.147
Поени од реакции
8.719
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.319
Поени од реакции
4.441
Не „копчам„ една работа-директор на „Железници„ (кое ли е тоа претпријатие?...„МЖ Транспорт„ или „МЖ Инфраструктура„?...) критикува лоша изведба на објект кој е во негова надлежност, а критиката ја упатува преку социјална мрежа?...

Само толку? Зашто дотичниот не реагира соодветно и дај конечно некој да почне „да лежи„ за се‘ што е промашено со епската пруга кон Бугарија...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.147
Поени од реакции
8.719
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.959
Поени од реакции
36.740
Два блама,
едниот блам на недоаѓање на Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова која истовремено е врховен командант на Армијата на Република Македонија да се поклони пред спомен плочата на херојско загинати бранители, а вториот блам е немоќноста на одговорните да го фатат и казнат сторителот на тој вандализам на уништување на спомен плочата на бранителите!


...го дале својот живот бранејќи ја Македонија, тие се бранители на македонската територија и чувари на нејзинот мир и слобода, тие се бранители - војници на македонската армија,

Screenshot_1.jpg davkova-sredba-so-pretpriemacki-750x430-1.jpg

....а кога веќе имаме претседател(ка) која истовремено е врховен командант на Армијата на Република Македонија, беше редно да се поклони и одаде чест на паднатите бранители од 2001 година од воениот конфликт, а не да ужива во охридската председателска вила, зарем беше толку тешко да дојдеше до Карпалак и да се поклони?

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова поради ова има голем минус!


karpalak-1-960x591.jpg


...сите гледаме што се случило и сите го осудуваме тоа, не мора и вие кои денес сте власт истото да го потврдите, туку треба да издејствувате и за 24ч да се најде виновникот и да се казни, па нема во иднина да се повтори, вака само боза муабети за осудување!


vandalizirana-spomen-plochata-na-branitelite-karpalak.jpg oshtetuvanje-na-spomen-plochata-na-karpalak-ministerstvo-odbrana-720x960.jpg

 
Последно уредено:
Член од
31 мај 2019
Мислења
305
Поени од реакции
982
Ајде овие што го сјебале споменикот, ама друго ме интересира...од кога Плусинфо кое беше анти-владино и цело време фураше примарен јазик во текстови почна да е про-ДПМНЕ и употребува ваква терминологија?

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.640
Поени од реакции
16.732
Ајде овие што го сјебале споменикот, ама друго ме интересира...од кога Плусинфо кое беше анти-владино и цело време фураше примарен јазик во текстови почна да е про-ДПМНЕ и употребува ваква терминологија?

После шарената, геро беше за зајко, арно ама изгледа не добил од колачот и сега е про-дпне. Исто е и со Јоци, мада она не беше толку за сдс, колку што е сега за актуелниве.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.158
Поени од реакции
15.146
Еден од ретките случаеви МВР да фати рекетар во акција со се докази и обележани пари.....и оп, судот му определил мерка претпазливост

Многу им се тие 2% верба што ги има судот, треба со копач да се оди по канцеларии и отварање на ,,треќе око,,

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.234
Поени од реакции
21.072
После шарената, геро беше за зајко, арно ама изгледа не добил од колачот и сега е про-дпне. Исто е и со Јоци, мада она не беше толку за сдс, колку што е сега за актуелниве.
Додека беше главен уредник во Слободен Печат му правеа притисоци од власта, бидејќи некогаш се случуваше да објави критички колумни и текстови кои не му се допаѓаа на Заев и тогашната власт, и на крај го избркаа од медиумот кој го основал. Не трпеше критика копитото муртинско.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.514
Поени од реакции
47.804
Еден од ретките случаеви МВР да фати рекетар во акција со се докази и обележани пари.....и оп, судот му определил мерка претпазливост

Многу им се тие 2% верба што ги има судот, треба со копач да се оди по канцеларии и отварање на ,,треќе око,,

Овој да ме рекетира облечен во ова комплетчево како забаваче некое, ќе се засрамам од дереџето што ме снашло и ќе му исплатам све што бара.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
571
Поени од реакции
850
Овој да ме рекетира облечен во ова комплетчево како забаваче некое, ќе се засрамам од дереџето што ме снашло и ќе му исплатам све што бара.
A be toa kompletce e nekoja jaka marka u momentov garant, sto ima veze deka e od turska?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom