Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Onana
Damfris - Joro - Licha - Shaw
Ugarte (ako go kupat) - Mainoo
Garna Bruno
Zirkzee - Haaland za siromasni

top e timov za 4to mesto, najiskreno.
Се сомневам дека Зеркси ќе е стартер пред Рашфорд, ме интересира само колку шанса ќе добие Диало пред Ентони и Санчо (ако остане) со оглед на тоа што покажа повеќе желба и страст.

Не го пљукам ако кажам дека не е топ играч туку само сум реален. Во кој топ тим тој би бил прв избор или би бил во ротација? Јас мислам во ниту еден. Ако не го продадат сега ќе си оди без пари следно лето. Или уште полошо да му го продолжат договорот.
Абе глеј вака не се работи за тоа каде ќе игра туку каде може да се вклопи, нема многу менаџери што го преферираат дефанзивниот фудбал. Обично сите бараат бочни бекови што може да играат со топка.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
22.386
Единствено во дефанзива е подобар Ван Бисака.

GTVDmodWcAA9AQC.jpg

Баш ваков бек ни треба ане како нашиот нит центаршут нит акција да направи нит ништо.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.720
Поени од реакции
11.153
Се сомневам дека Зеркси ќе е стартер пред Рашфорд, ме интересира само колку шанса ќе добие Диало пред Ентони и Санчо (ако остане) со оглед на тоа што покажа повеќе желба и страст.
Jas se nadevam deka rashford ke bide prodaden zosto ne mozam organski da go smislam toa kanselirano pederce.
Misli denzel vashington e vo book of elly, mu ebam smradot.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Jas se nadevam deka rashford ke bide prodaden zosto ne mozam organski da go smislam toa kanselirano pederce.
Misli denzel vashington e vo book of elly, mu ebam smradot.
На поголемиот дел од фановите им е преку таквото од примадони како Рашфорд. Но мислам дека не постои шанса да го продадеме, што од управата што од тоа што ретко кој е спремен да му ја даде идиотската плата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.261
Поени од реакции
65.082
Супер, ке игра за 30К уште 4 години. :pos:

Ке си прифати 80-90к како попче, со откупна клазузула во новиот договор од 65-70 милиони фунти.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Супер, ке игра за 30К уште 4 години. :pos:

Ке си прифати 80-90к како попче, со откупна клазузула во новиот договор од 65-70 милиони фунти.
Можеби ќе притиска за трансфер. Се повеќе се случаите каде играчи бојкотираат и пробуваат да издејствуваат трансфер.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.564
Поени од реакции
38.548
A true Brexit geezer.

Остајте го братот Руни, потполно го разбирам како е да прекинеш со спорт и да качиш плус 30 кила. :D Уживај мајсторе во пензијата, Јунајтед не гледа играч како тебе во наредни 50 години.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Си го живее животот, си тера ќеиф како што му се сака. Го боли кур за се. Во секој случај знае дека во било кое време ќе си најди некое клупче од Чемпионшип да му легнува плата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638

Преходниот не оправи здраво ќе видиме за овој. :D
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.443
Поени од реакции
3.383
The Noussair Mazraoui deal to West Ham is off due to agent disagreements. They have now left the race. Manchester United are pushing to sign him.

[Plettigoal]
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.471
Поени од реакции
4.033
По мене подобар избор од Данфрис може и лев бек да игра само повредите ме загрижуват.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Иди ми дојди ми секој ден. :pos:
Автоматски споено мислење:

По мене подобар избор од Дамфрис може и лев бек да игра само повредите ме загрижуват.
Тоа е најголем проблем што можам да најдам кај Мароканецов, Данфрис многу ретко се повредува а за лев бек секако гледаме уште опции не е дека нема да купиваме. Плус Далот може да покрие. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom