Lycamobile Македонија

Член од
24 март 2011
Мислења
151
Поени од реакции
69
Tetovo lyca isto vospostavuvanje povik od nekolku obidi internet nikakov 0.1
1212,moras da prijavis so brojceto, inaku kaj mene ostana samo internetot 0.25, povici/sms ok na 3 brojcina za 2 morav da prijavam ednoto samo si profunkcionira samo so airplane mod 10/15,sek.
Sto ke se javuvam bagra e toa ne gi biva ama toa e toa ke cekam
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Ako ne se javis posleden ke ti go pravat...
Не се јавува никој само онаа порака: Почитувани вашиот повик е од големо значање за нас (мало сутра) ве молиме почекајте
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
Не се јавува никој само онаа порака: Почитувани вашиот повик е од големо значање за нас (мало сутра) ве молиме почекајте
Ke si poslusas muzika.....
 

Attachments

Член од
12 јуни 2017
Мислења
391
Поени од реакции
255
Значи најдобро испаѓа на А1 да се префрлиме тоа за 299 ден со неограничени минути и смс 10 гига интеренет и социјални мрежи неограничено па барем нема вака проблеми да се има со звонење,недостапен да си или 0.20/0.20 интеренет а и во роаминг подобро ќе работи на А1.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
Значи најдобро испаѓа на А1 да се префрлиме тоа за 299 ден со неограничени минути и смс 10 гига интеренет и социјални мрежи неограничено па барем нема вака проблеми да се има со звонење,недостапен да си или 0.20/0.20 интеренет а и во роаминг подобро ќе работи на А1.
Tocno, sleeno odime site na a1 pripejd....
samo da zavrsat ovie super200/12m, pa mozi mtel ke ne iznenadi ...??
 
Член од
24 март 2011
Мислења
151
Поени од реакции
69
Значи најдобро испаѓа на А1 да се префрлиме тоа за 299 ден со неограничени минути и смс 10 гига интеренет и социјални мрежи неограничено па барем нема вака проблеми да се има со звонење,недостапен да си или 0.20/0.20 интеренет а и во роаминг подобро ќе работи на А1.
Kaj ima a1 za 299 denari ?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
835
Поени од реакции
854
Kaj ima a1 za 299 denari ?
https://www.a1.mk/giga-vibe
Еве го има. Ако не го реактивира автоматски пакетот, можеш ко ќе истече скроз, да го активираш преку Мојот А1 повторно за 299 денари.
Одлична имаат покриеност со 4G+ интернет, јас сум презадоволен од мобилниот интернет на А1 и можеш колку сакаш да гледаш видеа на социјалните мрежи без да ги одзема од дополнителниот вклучен интернет од 10GB.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
129
Поени од реакции
86
Нели беа поврзани А1 и Лајка, па имале проблеми А1 со мрежата, како сега наеднаш А1 добро Лајка лошо?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
Нели беа поврзани А1 и Лајка, па имале проблеми А1 со мрежата, како сега наеднаш А1 добро Лајка лошо?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Kaj a1 nee tolku osetno bidejki povici/sms vrvat data e so poniska brzina, kaj 079 povici od 4/5 pati se vospostavuva a brzinata e 0,25mbps
bidejki a1 ima problem i ne im e gajle za drugite sto rentaat, bidejki do sega 48h,e problemot a toa % procentualno e vo dozvolena granica na ispadi na mrezata koi ja koristat od a1, A1 saka da resava problemi na nivni korisnici,otkako ke resi za svoite sim,posle za drigite....
 
Член од
22 јули 2024
Мислења
22
Поени од реакции
15
Им пишав на АЕК по мејл да видам што ќе ми вратат утре
Автоматски споено мислење:

Kaj a1 nee tolku osetno bidejki povici/sms vrvat data e so poniska brzina, kaj 079 povici od 4/5 pati se vospostavuva a brzinata e 0,25mbps
bidejki a1 ima problem i ne im e gajle za drugite sto rentaat, bidejki do sega 48h,e problemot a toa % procentualno e vo dozvolena granica na ispadi na mrezata koi ja koristat od a1, A1 saka da resava problemi na nivni korisnici,otkako ke resi za svoite sim,posle za drigite....
Најверојатно ова намерно го прават оти како А1 имаат прифатлива брзина, Лајкамобиле немаат а иста мрежа се? Нешто ми мува овде
Лајкамобиле им стануваат конкуренција, секоја година повеќе и повеќе корисници имаат и земаат клиенти
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
Им пишав на АЕК по мејл да видам што ќе ми вратат утре
Автоматски споено мислење:


Најверојатно ова намерно го прават оти како А1 имаат прифатлива брзина, Лајкамобиле немаат а иста мрежа се? Нешто ми мува овде
Лајкамобиле им стануваат конкуренција, секоја година повеќе и повеќе корисници имаат и земаат клиенти
Mirisa na turkajne na +60 000sim (za pocetok da se obezvredni so vakvi ispadi-na 2 nedeli) za da mtel go kupi poevtino/najevtino sto moze i posle pod mtel se ke raboti/ako pak istata mreza ke ja koristi od a1 294.03 bidejki i mtel se slepa...
Btw
Isto napravija Srbija edinstveniot Mvno Globaltel koj koristese a1 mreza go kupi mtel i vednas ripnaa cenite...

Podslusnav deka a1 veke gi oddelile baznite kako posebna edinica i ke gi rentaat vo slucajov so Mtel ,znaci ne mvno tuku baznite od a1 a mtel veke veke ima Mcc/Mnc 294.12 so svoja oprema samo se vklucuva na baznite i zatoa tie veke sekade pisuvaat tret komunikaciski operator...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom