Фан клуб: РК Пелистер

Член од
11 август 2017
Мислења
476
Поени од реакции
400
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.783
Кон екипата за подготовките се приклучени тројца ракомтари на Еурофарм Пелистер 2: Богдан Мијушковиќ, Василије Печурица и Алем Хоџиќ.

И Мартин Иваноски
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
282
Поени од реакции
938
Мирче и Самоил кој ги еби демек ?
Абе најдобриот поединец на младинската репрезентација го оставсте втора лига с шанса му давате на Хоџич и незнам ти кој таму.
Ко ќе ви ги земи Киро од пред нос в година ќе се чудите, ама ајде...
Трансфер период испод сите очекувања...
Само незнам зошто аплицираја за ЛШ ко не планираја адекватно да се екипират.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
698
Поени од реакции
2.884
Мирче и Самоил кој ги еби демек ?
Абе најдобриот поединец на младинската репрезентација го оставсте втора лига с шанса му давате на Хоџич и незнам ти кој таму.
Ко ќе ви ги земи Киро од пред нос в година ќе се чудите, ама ајде...
Трансфер период испод сите очекувања...
Само незнам зошто аплицираја за ЛШ ко не планираја адекватно да се екипират.
И мене ми е чудно зошто истрчаја да аплицираат за ЛШ кога не планират играчки да појачат. Таман е ова екипа за ЛЕ да се бори за пролаз на група. ЛШ без класа играч на среден бек да ја крени екипата ќе биде реприза на ланската сезона. Секоја почит за Тајник али неможи да е главна виолина во екипа за ЛШ. Дали чекат на некој играч незнам,се надевам е така ако не господ да ни е напомош во ЛШ.
Друга работа маркетингот уште нема промоција на нов дрес нека вклучат договор со Хумел или некој посериозен бренд од Јом,за фаншоп изгледа не му ни чуе… Се очекува прес, продолжување на платформата, нов среден и нов дрес :angel:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.783
Мирче и Самоил кој ги еби демек ?
Нема потреба да фрлаш масло во оганот ко и самиот знаеш која е причината за Печурица, Хоџич и Мијушковиќ.
Сеуште не е дефинирано Мирче и Бели имаат заслужен одмор.
А и кој ќе игра во 2ка ако сите ги префрлиме во прв тим.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
29
Поени од реакции
81
Мирче и Самоил кој ги еби демек ?
Абе најдобриот поединец на младинската репрезентација го оставсте втора лига с шанса му давате на Хоџич и незнам ти кој таму.
Ко ќе ви ги земи Киро од пред нос в година ќе се чудите, ама ајде...
Трансфер период испод сите очекувања...
Само незнам зошто аплицираја за ЛШ ко не планираја адекватно да се екипират.
Ne ripajte pred vreme ako ne gi znajte rabotite, vo vtora liga potrebni se samo makedonski igraci stranci ne, za da gi zacuvame strancite so se kvalitetni del gi zemame vo kecot del gi pustame na pozejmica, oti ne smeat da igrat. A za transferite i za LS uste e rano tolku lajna da se jadi do negde ste vo pravo oti kasnat ama barem 90 posto rosterot e toj od lani i ke se potsjacame so uste neshto sigurno taka da aj malce po pozitivno i pred da plukate doznajte gi rabotite ili prasajte toj so znaj ke vi kazi ne samo da se lupa
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
282
Поени од реакции
938
Take it easy...
Многу добро ги познавам состојбите во клубот и знам кој се играчи му беа понудени на Зоран уште во Февруари и зато коментирав дека селекцијата е испод сите очекувања.
За суперлига не се сомневам дека сме фаворити за сите титули и ќе ги обединиме сите трофеи ова година, ама ми ја крева сафрата то шо аплцираја и лобираја за ЛШ и на крај дебакл со селекцијата.
Пикер немаме, тој хрватот е под знак прашалник, среден бек немаме адекватен а богами и лев би рекол, пошо Борзаш ја преспа ланската сезона и титулата се освои на враќањето на Фитиљо.

Досега 5 засилувања од кој два голмани и Хосни, Абутович за дефанзива е и нема продонес во напад.
Допрва не очњкувајте дека салам играч ќе донесат, помина возо за овај период.
Која е поентата да играш ЛШ и да начукаш уште 14 порази ?
На кој му требат 28 порази во две сезони и таква бедна статистика ?
На клубот, на навивачите, на кој ?
Шо ќе ни фалеше со овај состав ЛЕ да играме ?

За Самоил и Мирче стојам на фактот дека со то шо ги остаја во втора лига, веќе ги изгубија како играчи и ќе завршат кај конкирентите од наредна сезона.
Хоџич и тој Мијушкувоч беа капарени за Струга на позајмица, ама под притисок на нивните менаџери завршија во прв тим.

И за крај изјавата на пурино...
Вика легендата ни треба голман а и пикер а можи и некој во надворешната линија ако се најдело...
Голман ни фали бе, браво !
Не е тој крив, криви се тие шо го остаја да се учи тренер да биди на екипа шо игра ЛШ.

Олабајте малце, знат поќето членок тука во приватни пораки комуницираме цела година за потенцијалните трансфери.
То шо чини че се пофали, то шо не чини ќе се критикува.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.065
Поени од реакции
7.843
to ti e dvojkata, sranje stranci sho si gi donesol treba da gi prefrlish i za dzabe da gi plakjas vo prva ekipa a nikogas nema da zaigrat, vtora liga ne znam koj voopsto i mu se nafati da igra, samo sho ke ebat nekoj potencijalen od nashite, poarno site neka si zaminat barem prilep ili kumanovo kje igrat pojaki utakmici. sranje proekt nula isplatlivost i rezultat
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.782
Take it easy...
Многу добро ги познавам состојбите во клубот и знам кој се играчи му беа понудени на Зоран уште во Февруари и зато коментирав дека селекцијата е испод сите очекувања.
За суперлига не се сомневам дека сме фаворити за сите титули и ќе ги обединиме сите трофеи ова година, ама ми ја крева сафрата то шо аплцираја и лобираја за ЛШ и на крај дебакл со селекцијата.
Пикер немаме, тој хрватот е под знак прашалник, среден бек немаме адекватен а богами и лев би рекол, пошо Борзаш ја преспа ланската сезона и титулата се освои на враќањето на Фитиљо.

Досега 5 засилувања од кој два голмани и Хосни, Абутович за дефанзива е и нема продонес во напад.
Допрва не очњкувајте дека салам играч ќе донесат, помина возо за овај период.
Која е поентата да играш ЛШ и да начукаш уште 14 порази ?
На кој му требат 28 порази во две сезони и таква бедна статистика ?
На клубот, на навивачите, на кој ?
Шо ќе ни фалеше со овај состав ЛЕ да играме ?

За Самоил и Мирче стојам на фактот дека со то шо ги остаја во втора лига, веќе ги изгубија како играчи и ќе завршат кај конкирентите од наредна сезона.
Хоџич и тој Мијушкувоч беа капарени за Струга на позајмица, ама под притисок на нивните менаџери завршија во прв тим.

И за крај изјавата на пурино...
Вика легендата ни треба голман а и пикер а можи и некој во надворешната линија ако се најдело...
Голман ни фали бе, браво !
Не е тој крив, криви се тие шо го остаја да се учи тренер да биди на екипа шо игра ЛШ.

Олабајте малце, знат поќето членок тука во приватни пораки комуницираме цела година за потенцијалните трансфери.
То шо чини че се пофали, то шо не чини ќе се критикува.
Па ваљда знат дека ова ќе е последна ЛШ и не ги интересира и 14 порази да имат, на крајот од сезоната ако се освој титулата народот ќе заборај и пак ќе имат "успешна" сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom