Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.737
Лемос не е во Вардар, му истече договорот летово, а повреден ќе е до ноември минимум. Едино од зима ако го потпишеме пак.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.742
Лемос не е во Вардар, му истече договорот летово, а повреден ќе е до ноември минимум. Едино од зима ако го потпишеме пак.
Šo, kao ne sigurni kako ke ide oporavak pa da ne frlaat pari u bunar?? Pa ako se oporavi dobro u zima da go potpišuvaat?? Čudno epten. Ja nigdje nemav pročitano deka Lemos go napuštil Vardar.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.737
Šo, kao ne sigurni kako ke ide oporavak pa da ne frlaat pari u bunar?? Pa ako se oporavi dobro u zima da go potpišuvaat?? Čudno epten. Ja nigdje nemav pročitano deka Lemos go napuštil Vardar.
Едноставно имаше договор на година дена. Му истече во јуни/јули и е слободен играч. Нема нова понуда за него, така што шансите да заигра пак за Вардар во иднина се минимални.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.667
Поени од реакции
2.138
Како бе толку од појачувања? Ако знаат што прават и самите. Каде е оној од Уганда што го споменуваа. Не знам ама нема никаква логика во ова што се случува. Ниту играчи од средина не донесоа. Не може да се потпираат на Мицевски само.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.601
Поени од реакции
4.029
Како бе толку од појачувања? Ако знаат што прават и самите. Каде е оној од Уганда што го споменуваа. Не знам ама нема никаква логика во ова што се случува. Ниту играчи од средина не донесоа. Не може да се потпираат на Мицевски само.
Ѓуриќ остана, Халид отпадна. Едниот нов е везен. Толку, тоа е тоа. Едино да улета уште некој наш што ќе остане без клуб од надвор.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
102
Поени од реакции
62
Најверојатно овој ќе биде "Канте"
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.667
Поени од реакции
2.138
Ѓуриќ остана, Халид отпадна. Едниот нов е везен. Толку, тоа е тоа. Едино да улета уште некој наш што ќе остане без клуб од надвор.
Јас мислев посериозни ќе бидат со засилувањата. Играчи како Шаркоски и овој погоре Камерунецот не може да се каже дека се засилувања.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.115
Поени од реакции
2.286
Вилијамс и Јамал не имаат одбиено поради ладната зима во Скопје.
Автоматски споено мислење:

Вилијамс и Јамал не имаат одбиено поради ладната зима во Скопје.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
217
Вардар неможе да донесе домашни играчи оти треба да се платат, а тука веројатно со овие црнци, корејци има менаџерска шема и ги плаќа агенција а вардар дава некое ситно евро, а тоа милиончето најверојатно ќе го лапнат такви некој како Миленко долебано и тие околу него и на крајо ќе продава пуфки како он работил за доброто на вардар а тие пред него краделе.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.856
Поени од реакции
14.011

Неколку добри сезони во втора холандска, а после слободен пад. Последните две години бил играч за ротација во Естонија со 0 учинок и тешка резерва во 3 белгиска лига. Овој ако е жиру, тогаш жоглев беше Фичо Ивановски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom