Ливадари и ливадарки

Член од
27 октомври 2017
Мислења
556
Поени од реакции
822
Прегледај го приврзокот 424333

За 10 години жените ќе бидат тие кои ќе бараат помлади мажи со поквалитетна сперма, као што досега мажите бараа помлада за плодење

Ако ова вака продолжи за едно 20-30 години воопшто нема да мора да го вадиме на време
Ова е поради дебелината без оглед на возраста. Ретко имало дебели во 70те, сега 80% се дебелковци
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
Темава стана легализиран говор на омраза, тим мизогинија вс тим мизандрија. Начин на живот ја прави и жената плодна колку што е и машката сперма на 22 годишен каква што била на 60 годишен пред 20 години. А ова со младиве мажи кај мене во околина веќе почна. Намерно си почнаа веќе по 3, 5 години помали да бркаат, не само за приплод, туку си вика сакам силен маж да трча, да створи дом, не ќе мењам пелени на некој чиишто пари други ги јаделе и авантури си имале. Ова се нивни зборови од кои ми се гади ама that's the way it is. Ние старомодни сме и и двајцата не сакаме да чуваме животни дома. Си имаме дежурни улични другари на кои им оставаме канче вода и храна на жештините на крај на сокакот. Блиску сме со возраст, идеологии, убедувања и со финансии. Колку помалку разлика, во што било, толку подобро.

А за медицинава колку е отидена напред минатата недела се смеев имаше на вести се породила 53 годишна жена од некое село, ќерка ѝ била на работа, па 13 годишната внука дошла да ѝ помага со бебето.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.485
Поени од реакции
40.379
јајце клетка на стара баба динамит не ја разбива а камо ли сперматозоид. Тоа со падот на бројот е измислена работа за да се одтргне одоговорноста на жените што не раѓаат кога треба.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.121
Порака до сите и жени и мажи и ретарди неосвестени:
Немојте да бидете воук и кенсел дебилчиња, секој има право да си напише свое мислење безразлика колку и да е политички некоректно.
Само не ја вртете темата на лични препирки.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
556
Поени од реакции
822
јајце клетка на стара баба динамит не ја разбива а камо ли сперматозоид. Тоа со падот на бројот е измислена работа за да се одтргне одоговорноста на жените што не раѓаат кога треба.
Nema be stara baba jajce kletki haha
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
јајце клетка на стара баба динамит не ја разбива а камо ли сперматозоид. Тоа со падот на бројот е измислена работа за да се одтргне одоговорноста на жените што не раѓаат кога треба.
...штом има јајце клетка тоа е тоа, плодна е, а сперматозоидот ако нема опашка да иде до јајцето, бабата не е крива! :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
Kolku za info posto baagji zabegavte od temata. Livadarkite (livadari ne postojat kako maska verzija na livadarka, to na moderatorkata mu padna sklopkata i iskluci) se zeni 30 +, vo najubavute godini za se. Niti im falat jajce kletki, niti se vo menopauza tuku......
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
...блазе си ви на непознавањето, деца од стари мајки се раѓале и ќе се раѓаат и тие се посебни и многу интелигентни, инаку во денешно време со развој на ин витро технологија нема граница ни за мајката исто како за постар татко, а ризикот е присутен за сите генерации ако не се следи бременоста.

,,But some studies suggest that women over 50 who become pregnant through in vitro fertilization (IVF) do just as well as younger women, as long as they are properly screened for health conditions before becoming pregnant."
Da be, na 70 najubo za ragjanje e kaj zena, tek pa na 80, nema ni da ja seti bremenosta.
So si prajte be bajram so umot :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421

Kajgana Shop

На врв Bottom