Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.826
Таман уште 2 титули и доста е. :icon_mrgr:
Симев нема да издржи поќе од то, ќе треба да го носиме на душа.
Толку се разбираш и ти...
Појќе сакат бушење него титула да земат. Настрани се.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
721
Поени од реакции
2.989
Член од
2 септември 2016
Мислења
725
Поени од реакции
1.439
Брат ама ич не ти е во ред постот. Секој играч на Пелистер треба да се цени и бодри. Емилијан со ништо не заслужва не почит.
majtap be brat nisto licno :D
pelister go pratam preku 20 godini tie so me poznavat mozat da ti kazat dali ednas vo zivoto sum karal ili vregal igrac na pelister :D
postovanje i ne pocit imas od 90% vo salata kon pola igraci na pelister taka da na gresna adresa ti e kritikata :ајнапиво:
 
Член од
9 април 2024
Мислења
8
Поени од реакции
26
majtap be brat nisto licno :D
pelister go pratam preku 20 godini tie so me poznavat mozat da ti kazat dali ednas vo zivoto sum karal ili vregal igrac na pelister :D
postovanje i ne pocit imas od 90% vo salata kon pola igraci na pelister taka da na gresna adresa ti e kritikata :ајнапиво:
Е како кога ете веќе во 4-5 го спомнуваш “Емко”.. не е поќе мајтап а и да е мајтап не е смешен
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
52
Поени од реакции
107
majtap be brat nisto licno :D
pelister go pratam preku 20 godini tie so me poznavat mozat da ti kazat dali ednas vo zivoto sum karal ili vregal igrac na pelister :D
postovanje i ne pocit imas od 90% vo salata kon pola igraci na pelister taka da na gresna adresa ti e kritikata :ајнапиво:
Самиот се демантираш со ова шо го пишиш
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
725
Поени од реакции
1.439
Е како кога ете веќе во 4-5 го спомнуваш “Емко”.. не е поќе мајтап а и да е мајтап не е смешен
go spomnuvam normalno vo konteks deka go barat da igra a ne e kadaren da igra najdi eden post kaj so go vregam ajde
imate ignor opcija posto prilcno ste novi na forumo i ti i ovaj pod tebe so me citirate pa ako ne mi vi se bendisva so pisam nema da vi izlegva
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
52
Поени од реакции
107
go spomnuvam normalno vo konteks deka go barat da igra a ne e kadaren da igra najdi eden post kaj so go vregam ajde
imate ignor opcija posto prilcno ste novi na forumo i ti i ovaj pod tebe so me citirate pa ako ne mi vi se bendisva so pisam nema da vi izlegva
Па нее баш поентата ако не ми се бендисва твојот коментар или небитно на некој друг да му манам игнор, форумо ко шо знам јас е за водење дебати кај шо мора да има различни мислења иначе нема ич муабет да се прај.

Ps. Не сфаќај се здраво за готово, не мислев ништо лошо со коментарот :)
 
Член од
9 април 2024
Мислења
8
Поени од реакции
26
go spomnuvam normalno vo konteks deka go barat da igra a ne e kadaren da igra najdi eden post kaj so go vregam ajde
imate ignor opcija posto prilcno ste novi na forumo i ti i ovaj pod tebe so me citirate pa ako ne mi vi se bendisva so pisam nema da vi izlegva
Е ајде сега новите на форумот немат право да ги цитират старите. Јас не реков дека го вреѓаш, ти објавуваш “шала” на сметка на играч. Со ова само можиш да одможиш, неможиш да поможиш.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.117
Поени од реакции
7.766
Abe pak jas da prasam nesto Purinot tuka e vo klubot ili kako da mi izleze nekade deka e ojden na evropsko so decata na Rade Stojanovic da si go ladi I UCI zanaet

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
52
Поени од реакции
107
Abe pak jas da prasam nesto Purinot tuka e vo klubot ili kako da mi izleze nekade deka e ojden na evropsko so decata na Rade Stojanovic da si go ladi I UCI zanaet

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Со Раде ги водат младинците си иди за 2 3 дена несе секирај
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.826
Abe pak jas da prasam nesto Purinot tuka e vo klubot ili kako da mi izleze nekade deka e ojden na evropsko so decata na Rade Stojanovic da si go ladi I UCI zanaet

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Веќе 4 години се заедно со Раде (кадети/младинци), до пред една година селектор беше Бранче на кадети а помошник му беше Раде, двајцата го имаат најголемиот удел за ова шо се сега децата иако само на Раде се препишува успехот на генерацијата.
Да Бранче е кадарен има ракометна сколија знае како но дефинитивно му фали многу за да води клуб од повисок ранг.
Имам мн пати кажано најидеален е за тимот во услови кога не се расфрлаат пари (оти ги нема доволно), има темперамент, заедно со Фитилот, Николче, Пешевски можат да го кренат на ниво плус тимот ако го сплотат.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.329
Поени од реакции
6.638
Abe pak jas da prasam nesto Purinot tuka e vo klubot ili kako da mi izleze nekade deka e ojden na evropsko so decata na Rade Stojanovic da si go ladi I UCI zanaet

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Од старт е асистент на оваа генерација со Раде. Не е ништо ниту ново ниту непланирано... Напротив може само ќар да има, како што лани го донесе Калајџиески оти го виде дека вреди.

Дури сме на муабетот, Калајџиески пак има одлични настапи на ЕП до 20 години. Веројатно е и лидер на екипата, суперинтелигентен играч на теренот. Што се плановите за со него после катастрофата со 2ката? Ќе го остават во втора лига или?

Место да носат непотребни дополнителни странци, поарно него го го фрлат во оган со добра минутажа, за година две топ среден бек ќе има екипата... Ама без играње против јаки екипи многу побавен ќе биде развојот...

П.С. Нормално тоа е ако игра. Да го префрлат за да подава крпи е најголема глупост што може да ја направат...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom